Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ütötted vagy verted már meg a...

Ütötted vagy verted már meg a kutyádat?

Figyelt kérdés

Miért?

Illetve, ha nem mi lenne az a dolog, amiért rásóznál egyet?


2014. máj. 9. 13:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
19%

Nem. Egyfelől elítélem az ütleget - mert aki kapja az mindig elnyomott státusz - aki adja pedig mentálisan gyenge egyén.


Az, hogy a kutya orrára, hátsójára legyintget valaki nem ez a kategória.


Ha szökőévben egyszer felguberál a kutyám valami tiltott holmit, elkapom a frakkját és kiveszem a szájából, utána laposkúszásban közlekedik, pedig még óbégatni sem szoktam vele.

2014. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Ütést már kapott,mivel rátámadott egy másik ebre és megcakkozta.
2014. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
16%

Magánügyed,meg nem sértőjd, de én ekkor sem ütöttem volna meg, mert van pár fogás, amivel lehet büntetni azonnal, úgy hogy veszi a kutya az adást, de nem furdal a lelkiismeret, hogy megütötted.


Azt gondolom,hogy ha valaki így tesz az azért is lehet, mert meg akarja mutatni a bántalmazott kutya gazdájának is, hogy ő aztán kompenzál.

2014. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%
Én még soha.Csak egy kicsit megütögettem a pofiját, meg a fenekét, de szerintem ő azt simogatásnak vette. :)
2014. máj. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Én is csak azt az opciót látom, ha rátámad valakire/valamire. Szerencsére még nem volt ilyen.
2014. máj. 9. 14:33
 6/28 anonim ***** válasza:
Én szintén csak az orrára koppintok maximum, ez inkább csak jelzésértékű.
2014. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

A bullterrierem egyszer kapott.Valami nem tetszett neki,amit kértem tőle,visszamorgott.Keményebben rászóltam és a nyakánál fogva le akartam nyomni a földre,mire hisztérikusan vicsorogva akart nekem jönni.

Na akkor kapott a seggére,azóta nincs ilyen gond.Egyértelműen az a szitu volt,hogy a falkavezér(mármint őnagysága)megbünteti a rangban alatta állót.

2014. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

A kicsit nemnormális labdamániás ideiglenesem egyszer nekifutásból rá akarta vetni magát a kezemben lévő kötélre, de végül a kezembe csimpaszkodott bele, na, akkor kikapott, azóta jobban figyeli, mit vesz a szájába.


Egyébként ütni-verni nem szoktam a kutyát, de kézzel-lábbal odébblököm, ha kell.

2014. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Igen sajnos muszáj volt.

Szomszéd kutyája átbújt a kerítés alatt ( valami tacsi méretű keverék ) ,kutyám elkapta, ( 50 kg ) és rázta mint a rongyot. Nem kapott szájzárat, csak nem akarta elengedni, pedig van pár trükköm ami hatásos. Mivel nem akartam hogy megölje, ezért megfogtam az egyik ásványvizes palackot, és fejbevágtam vele. Erre megszédült, és kiköpte a kiskutyát. A kiskutyi szerencsére megúszta egy ájulással, meg egy két lyukkal.

Muszáj volt gyorsan intézkedi, amúgy nem szoktam ütlegelni meg nem is kell, ért a szóból. Utcán soha nem kezdeményez verekedést, de a területét az élete árán is védi.

2014. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

vajon mindenki az igazat írja ? vagy inkább ami nem viszi le a % értékeit :)

a kis testű, vagy közepes testű kutyákat tartók alapból :biztos soha semmiképpen felháborít,mi több elítélendő :)

de vajon a komolyabb kutyákat tartók ?? soha ? :)

én magam nem vagyok rá büszke 1-2 x eljárt a kezem - lábam :) persze lehetne mondani,hogy igen megérdemelte. de nem . egyszerűen az ember sokszor mérges,ideges,feszült, és akkor még ez a dög is csak szivat :) na ilyenkor k.@vára nehéz - nem megtenni . viszont ami tény : a jó időben adott tockos, vagy sarkazás esetleg pontos ütés ,pont olyan nevelési eszköz mint a jutifalat. csak éppen vannak kutyák akikkel meg kell beszélni a dolgot :) egy domináns 40-50-60 kg-os kutyának egy egyszerű odacsapok szinte fel sem tűnik. acélbetétes bakanccsal odalépsz és a kutya fel sem veszi ? mert bizony vannak ilyen kutyák is! a lényeg,hogy a verés a nevelés része, vagy a gazdi frusztrációnak a levezetése ?!! mert az utóbbi elítélendő!

valamint az sem mindegy,hogy pontosan mit értünk verés alatt ! mert sokan ezt nagyon -nagyon félreértik .

a legbiztosabb : soha ne a kutyát hibáztasd !

2014. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!