Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy a dilemma mit tegyek?

Nagy a dilemma mit tegyek?

Figyelt kérdés

12 éves kutyánk már egy ideje rákos (műtét se segített), és már alig bír menni is és újabb daganatok nőttek ki rajta.

A kérdés amiben nem tudok dönteni az az elaltatása. Nagyon nehéz megválni tőle de talán neki ez lenne a legjobb döntés.

Ha az altatás mellett döntünk az sokáig tart míg az injekció hat, fájni fog -e neki illetve rángások fogják e követni a szurit. Mindenképp vele leszek az utolsó percekben mert szinte együtt nőttünk fel.


2014. máj. 10. 20:16
 1/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Vénásan kérd az altatást. Attól egy pillanat alatt túlalszik.
2014. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! nagyon nehéz döntés:( a mi németjuhászunk 13 éves volt, szintén rákos.az orvos azt mondta hogy már müteni is kockázatos, így azt javasolta fontoljuk meg az altatást. Nagyon nehéz döntés volt, de úgy döntöttünk elengedjük, de mindenképp itthon ahol leélte az életét.Végig vele voltam, nem volt sok idő és nem is szenvedett.A mi kutyusunk nem rángatozott.Eltemettük őt a kertben, és már fenntről vígyáz ránk!
2014. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
:((
2014. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Áttételes tumoroknál nincs értelme várni,sajnos minden további nap akár fájdalms is lehetszegény állat számára.Az eutanázia fájdalom mentes,a kutyus egy injekció útán álomba szenderül,néha előfordul,hogy a gazdi jelenlétében nehezebben lélegzik,de nem ez a gyakoribb.
2014. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
sajnos jobb lenne neki, igy már csak szenvedne, olyan mintha elaludna nem fog neki fájni és rángatozni se fog!
2014. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira szomorú :(

Az altatás lenne számára a leghumánusabb. Tudom, hogy szörnyű érzés, de neki jobb lesz.

2014. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De sajnálom... nekem cicámat kellett elaltatni. Nem szenvedett, csak elaludt, aztán kicsit később leállt a légzése, szívverése. Persze, sírtam :((( De jobb volt így neki.
2014. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!