Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyerekek mellé hány éves...

A gyerekek mellé hány éves korban érdemes kutyát venni?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves, de még korainak tartom, de tervezzünk egy szamojéd kiskutyát mellé venni, de nem túl korai szerintetek ilyen korban? Jövőre költözünk kertesbe, addig szóba sem jöhet, akkor lesz 2.5 éves a kicsi.
2009. dec. 27. 22:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És melyik fajtát ajánlanátok? Túl nagy fajtát ne írjatok,és csak olyat ami gyerekszerető fajta.Köszike
2009. dec. 27. 22:15
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

3-4 év korkülönbség szerintem kell. Vagyis annyi, ameddig a kisgyerek felfogja, hogy nem ugrálhat rá a kutyusra, meg nem huzogathatja a fülét...stb.

De a legjobb az lett volna, ha a kutya 3-4 éves és utána jön a kicsi.

Fajták? Hát...nem tudom...labrador (barátságos, emberszerető, igazi családi kutya, házat nem nagyon őriz)


:D

2009. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutya egy évvel idősebb a gyereknél :) Szépen megtanulta, hogy nem szabad tépni, gyepálni a kutyát. Mondjuk mi szerencsések vagyunk ezzel a kutyival, mert ritka türelmes, a gyereknek hagy olyan dolgokat is, amiket nekünk tuti nem hagyna. Szerintem kétéves gyerek mellett már simán lehet egy békésebb természetű kutya. Persze nálunk más a helyzet, hiszen a kutya már adott volt.
2009. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ismerek egy ambert akinek van két gyereke , és egy 2 éves amerikai bulldogja, és a gyerekek azt csinálják, hogy futnak a kutyával, elgáncsolják, ráugranak, huzgálják a fülét és a kutya meg tűri ezt , de még élvezi is, nekem is am. bulldogom van, és egy 1,5 éves gyerekem és ő minden na jáccik a kutyával huzgálja a fülét, ráugrik, régen beagle-nk volt azzal is ezt csinálta az is türte, szerintem ez a két kutya a legjobb választás: amerikai bulldog és a beagle, és mind kettő aranyos, játékos, szereti a gyerekeket és szépek is
2009. dec. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan lehet már kutya a kis gyerkőc mellé fajtát már ajánlottak előttem és persze utána is olvashattok és kiválaszthatjátok a nektek legmegfelelőbbet:) Egy tanácsot azonban fogadjatok meg! Csakis tenyésztőtől vegyetek lehet hogy drágább de ne feledjétek, hogy akár a gyerek élete is múlhat rajta. Mamámék vettek fajtiszta kutyát (szaporítótól) de sajnos azzal nem számoltak hogy idegrendszeri gondjai lehetnek (valószínűleg beltenyészet) ami kiskorában nem mutatkozott csak később kb 1-2 éves korára a vége az lett h el kellett altatni mert átharapta a mamám kezét meg nekitámadt több embernek is, úgyhogy csakis leellenőrzött tenyésztőtől vásárolj kutyát az a plusz pénz megér ennyit!
2009. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már lehet, ha megfelelő kutyát választotok. A Cavalier King Charles spánielt jó kutyának mondják gyerekek mellé. Bár ha megfelelő helyről veszitek, és megfelelően nevelitek a kutyát is meg a gyerkőcöt is, akkor bármelyik jó lehet.
2009. dec. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

örökbe is fogadhatnátok fajatmentőktől,ott nincs rizikó,minden befogadott kutyánt feltérképeznek viselkdésileg és általában jó fej kutyák kerülnek be hozzájuk..

spániel,pincsi fajamentés pl. vagy minimenhely..ott mindig rengeteg a közepes-kis termetű kutya,a legtöbbször fajatatiszták is és családoktól,azaz ideiglenes befogadóktól kerülnek végleges gazdához,tehát ált.gyrekekre tesztelve vanna ésszobatiszták is,míg egy kölykök,ha rossz idegrendszerűt fogtok ki,akkor később gond lehet..tehát sztem rörkbefogadás..


plusz örökbefogadásnál az ivartalanítást(ez gondolom/remélem amúgy is alap,ha vesztek kölyköt akkor is!) ,és chipezzést is megspóroljátok és egy nyugodt,jó fej kutyát kaptok,és még segítetek is..


nézd meg a minisek honlapját: www.minimenhely.hu

vagy menj föl a www.netborard.hu -ra ott a Kutya fórumra,azon belül rengetek állatvédő egyesület fórumát megtalálod,sok szervezet ideglenes befogadással dolgozik,ami előnyő,ha kisgyrek mellé akartok kutyát!


nem kell azt hinni,hogy minden menhelyi kutya valamilyen viselkedésprobléma miatt kerül be menhelyre,a elgtöbbet megunják,nincs rá pénz,felesleges alom maradéka,szaporító adja le..


remélem tudtam segíteni.

2009. dec. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Border terrier:kiváló jelző és házörző kutyabár nem inkább kedvenc

Brabancon:inkább kedvenc

Cairn terrier:bár azt írják bármire vadászik ami él és mozogúgyhogy nehogy levadássza a gyereketde jó természete miatt házikedvencként is tarják

Cirneco dell'EtnaLeírás:

Közepes termetű, karcsú, agárszerű kutya. Feje hosszú, elkeskenyedő. Szeme ovális alakú, sötétbarna. Füle feláll. Háta egyenes, feszes, ágyéka izmos, fara kissé lejtős, mellkasa mély, hasa erőteljesen felhúzott. Lábai vékonyak, párhuzamosak. Farka lelóg, a végét kunkorítja. Szőrzete rövid, sűrű. Színe rőt, rőt és fehér, esetleg kis fehér foltokkal tarkított.


Eredete: Olasz fajta, állítólag a 3000 évvel ezelőtt a föníciaiak által Szicíliába bevitt ősi agarak leszármazottja.


Tulajdonságai: Szívós, élénk, kiváló szimatú, gyors, játékos, jól alkalmazkodik a városi élethez is.


Alkalmazása: Elsősorban nyúlra és szárnyasvadra vadásznak vele. Olaszországban kedvencként is tartják.


FCI száma: 199


Profil: vadászkutya, kedvenc


Marmagasság: kan 46-50 cm, szuka 41-46 cm


Testtömeg: kan 10–12 kg, szuka 8–10 kg


Alomszám: 5-6 kölyök


Várható élettartam: 10-14 év

még a kopókat is ajánlom

2009. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát én mondanám, hogy Magyar Vizsla...de azt mondtad, hogy nagyot nem, de ők nagyon szeretik a gyerekeket =)
2009. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok, nekünk keverék kutyulink van, anyját is, apját is ismertem (barátnőm kutyái) és nagyon jó természetűek voltak mind a ketten. Van benne egy kis tacskó meg ír szetter, leginkább tacskószerű lett a miénk. Nem tudom, hogy a tacsikra általában jellemző-e, de a miénk nagyon játékos, viszont rettentő gyáva, és ezt irgalmatlan ugatással leplezi :) Mondjuk ez annyira nem szerencsés, bosszankodtam miatta párszor, amikor nagy nehezen elaludt a gyerek, a kutya meg akkor kezdett ugatni. De szerintem ez engem jobban zavart, mint a gyereket, ő megszokta :)
2009. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!