Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort válasszam?

Labradort válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném tapasztalt gazdik véleményét kérni priváltban a labrador kutyusról

előre is köszönöm!


2014. máj. 13. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Miért privátban? Bocsi,de ezt sosem értem,ha kapsz 2 embertől kétféle véleményt,azzal miért vagy előrébb?:D


Itt legalább többen olvassák,és ha valaki nagy hülyeséget ír,akkor ki lehet javítani.

2014. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 eccervolt válasza:
49%
Családba ideális. Kiegyensúlyozott, nyugodt, értelmes, kicsit hízásra hajlamos.
2014. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jól van első válaszoló, tényleg igazad van :D
2014. máj. 13. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Én azért is ideírom.

Nahát, sok dolgot írhatnék, rövidre fogom.

Nagyon jó kutyák, akik nagyon könnyen elhíznak, pláne hogy olyan aranyos pofijuk van hogy úgy is megsajnálja az ember őket és ad nekik jutalomfalatot.Ezért is van az én labimon kb. 5 kg vagy több felesleg.Ezenkívül nagyon okos, tanulékony kutyák, akik imádnak úszni ezért jó ha a közeletekben van egy tó, vagy más... Jelzőkutyának jó szerintem, a mi kutyánk is ugat ha baj van.Meg hát támad, szóval félig meddig házőrző is. :)Csak hát az a rossz hogyha séta közben megyünk át a zebrán és megy mellettünk még egy ember, akkor a kutyám leül a zebra közepepén. Vagy is nagyon szereti az embereket, ha meglát egyet ráakar ugrani, meg lefekszik stb... De viszont az én kutyám a legtöbb kutyát megugatja, és felhúzza a szőrét, csak pár kutyával jön ki jól, meg hát az emberekkel.Szóval bonyolult egy kutyus.

Jó vadászkutya, mármint ha tud megöli a madarakat, meg hát a macskákat is "imádja". Mármint az enyém nagyon imádja a macskákat, szeretné őket megölni...

Kell nekik a mozgás.Nagyon játékosak, és egyben vicces kutyák is.Ajánlom a labradoros könyveket, mint pl. Gazdiképző kisokos Labrador retrievert.

Egy évben kétszer vedlenek, de ha vedlenek nagyon.Most jelenleg az én kutyám oldala, mármint na mind1.Valahol látszik a kutyusom bőre, nagyon nagy helyen, sokan azt hiszik hogy megégett.

Ennyi, ha szeretnél még megtudni valamit írj.

Ui: Egy 3 éves labrador (és egy beagle) gazdija :)

2014. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,azért a leírásodban igen sok minden,nem fajtajellegzetesség,hanem nevelési hiba :D
2014. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös válaszoló: Nem neveletlenség, hanem emberszeretet. :)
2014. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mármint nem neveletlenség, hanem nevelési hiba.
2014. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos, a Labradorról általánosan, elmondható, hogy:

-Hajlamosak a hízásra, ezért fontos a pontos etetés, túletetni tilos, egészségtelen!

-Közepesen nagy a mozgásigényük, sok sétát és játékot igényelnek NAPONTA!

-Tökéletesen kijönnek macskákkal és más háziállatokkal, ha kiskoruktól kezdve hozzá vannak szokatva, és normálisan nevelve

-A világ legokosabb kutyái közé taroznak, így könnyen taníthatóak, egyáltalán nem makacsak, szeretnek örömet szerezni a gazdinak

-Imádnak úszni, ezért tényleg előny, ha folyó vagy tó van a közelben, ha nincs a kutyamedence szinte kötelező!

-Egyáltalán nem alkalmasak a házőrzésre, hiszen a betörőt is örömmel fogadják mondhatni, jelző kutyaként sem a legjobbak

-Nagyon szeretik a gyerekeket, és a családot, embereket, a gazdájukért bármit megtennének

-Alapjáraton csak kinti kutyának is alkalmasak, de mivel nagyon gazda centrikusak ezért kínzás nem beengedni őket néhanapján a lakásba is, nem igazán szeretik a magányt, ha teheted akkor legyél vele minnél többet

-A szőrüket nagyon könnyű kezelni, évente kétszer vedlik, de nem súlyos

-Sportoláshoz is megfelelő társak

-Az agresszió teljesen távol áll tőlük, mindenkivel barátságosak

Alapjáraton szerintem a Labrador a világ egyik legjobb kutyája. Vicces, okos, gazdi szeretű, hűséges társ, és még gyönyörű is. Szerintem nem bánnád meg ha a Labit választanád, egyszerűen képtelenség őket nem szeretni!

Bármi kérdésed van, nekem írj, ha kell tudok kennelt is ajánlani! :)

2014. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy ráugrál az emberre,neveletlenség.

Az meg hogy csak néhány kutyával jön ki,szocializációs hiányosság.


ezeken mind lehet változtatni...

2014. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!