Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet vinni a Labrado...

Mikortól lehet vinni a Labradort sétálni?

Figyelt kérdés
Tehát május elejétől lesz egy kb. 7 hetes labradorom. És hány hetes/hónapos korától lehet vinni sétálni? vagy csak akkor már mikor az összes oltást megkapta? :)

#kutya #labrador #labi. séta
2014. ápr. 5. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokak szerint csak akkor szabad vinni, ha már az összes oltását megkapta, de én (és még sokan mások) úgy gondolom, hogy lehet már vinni 8 hetes korától, "csak" oda kell figyelni, hogy más kutyákkal még ne találkozzon, olyan útvonalon menj vele, ahol nem jár sok kutya, ne szagoljon pisit, kakit, stb. Tehát nagyobb odafigyelést igényel a dolog, de a szocializációja szempontjából meg elengedhetetlen.
2014. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, és köszönöm.... És mivel vigyem? már úgy értem hogy a kutyahámhoz meg kicsi (gondolom 8 hetesen)...
2014. ápr. 5. 10:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bizony megvárnám míg a doki áldását adja a sétákhoz. Nem oszt-nem szoroz az az 1-2 hét, utána nyugodtan járhatnak kutyaoviba. Inkább, mint elkapjon valami csúnya betegséget, és valami baja legyen. Jobb félni.....
2014. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen... én is inkabb megvarom az oltasokat... de mégis mivel vigyem? mert szerintem kicsi lesz még a hámhoz, nyakörvvel meg nem akarom... :/
2014. ápr. 5. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2. oltás után mondta az állatorvos, hogy vihetjük ha szép idő van, nem nedves az út, és vigyázzunk, hogy ne egyen fel semmit. 10 hetes volt akkor. Hámmal vittük. Érdemes olyant venni ami nagyon állítható, még nagy korában is jó rá amit vettünk. Vizsla.
2014. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi úgy vittük le,hogy még a veszettség elleni oltást nem kapta meg vagyis az volt az utolsó.Azt kapta volna meg 2 hét múlva,de mi már a kombi ismétlése utána pár nappal levittük,aztán eltelt két hét megkapta veszettség ellenit és akkor már vittük mindenhová,oda engedtük több kutyához.. 1-2 hét meg tényleg nem oszt nem szoroz,főleg,hogy nem egy pitbullról van szó akit minél korábban kell szocializálni.
2014. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja lemaradt 11 hetes lehetett amikor levittük elsőnek..
2014. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2014. ápr. 5. 18:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A hámot felejtsd el, sem most, sem később nem kell ha csak nem akarsz vele bringázni vagy súlyt húzni. Veszel (vagy kapsz a tenyésztőtől) szép kis nyakörvet, pórázt és viszed azzal. Vagy vehetsz neki hámot, és 3-4 hónap múlva várunk szeretettel a "húz a kutyám mit csináljak" kérdéssel.
2014. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!