Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vélemények? Kintre,...

Beagle vélemények? Kintre, kutyák más állatok közé gyerekek mellé?

Figyelt kérdés

Kislányunk nagyon szeretne egy beagle kiskutyát. Közeleg a szülinapja, ezért lehet meglepjük vele.

Viszont nem ismerem ezt a fajtát. Illetve egy ismerõsünknek volt, állandóan ugatott minket. A gazdáinak voltak lovai õket sem bírta, ezért is adták végül oda. Nekünk is vannak lovaink, más állataink ami közé a már meglévõ kutyákat bátran lehet engedni. Szeretném ha ezzel nem lenne gond, nem tudom mennyire általános jelenség az, hogy nem kedvel más állatokat? Más kutyáink, macskákkal milyen természetû?

Gyerekekkel, hogyan jön ki?

Olvastam, hogy makacsok, van egy pulink is, õ az :) hozzájuk képest mennyire?

(Amúgy puli, leonbergi, border collie, tacskó kutyáink vannak, õk nagyon jól kijönnek, be tud illeszkedni a beagle más kutyákhoz?)



2014. máj. 13. 17:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Talán az "én kutyám" érzést nem nagyon adja meg, ha felnő.
2014. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha összebújik a többi kutyával egy kutyaházba, akkor nem fázik. Az én beagle-m a spanival aludt, télen sem volt összeroskadva, és sosem remegett. Nem vettem észre rajta fázást. Ha beengedtük volna magunkhoz, a házba, be sem jött. Pedig próbálkoztunk eleget. Kint érezte jól magát, beugrott as méteres hóba is!
2014. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ma egész délelőtt kereste a hegyoldali egyik házból szokott 5 éves beagle nőstény kutyáját egy férfi. Az éjjel kibontotta a kerítésüket és elment kóborolni, nem lefelé jött, itt nem ugattak a kutyák. A hegyoldal felső részén ott van az erdő, oda mehetett. A gazdija a férfi 15 éves lánya, amíg kicsi volt a kutya, dédelgette, most már nem is törődik vele, mert nem éppen engedelmes állat lett belőle.
2014. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
* szökött
2014. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
39%

Szia!

Nekem van egy 5 éves beaglem. Előttem írták azt, hogy nem lehet kint tartani. Ezt én cáfolnám. Nálunk 5 éve kint van az udvaron és semmi baja, sőt télen van mikor kifekszik a hóba és ott alszik pedig van nem is egy kutyaház. Jó sűrű bundát növeszt, aztán tavasszal meg sokat kell kefélni a szőrét mert vedlik rendesen(tele van ilyenkor az udvar beagle szőrrel :D) Van mellette egy keverék kutyánk akivel mióta itt van jól kijönnek. Nemrég pusztult el az idősebbik keverék kutyán(tacskó keverék) , vele is nagyon jól kijött. Nálunk csirkék vannak de nem fér hozzájuk. A szomszéd csirkéit szokták kergetni kerítésen keresztül de még soha nem történt egyikkel se semmi baj!

Eleinte szökött de erről leszoktattam. Még néha próbálkozik de csak akkor ha mondjuk 2 napig nem tudom elvinni sétálni valami miatt. Amúgy minden nap le kell mozgatni. Én tényleg amikor csak tudom viszem sétálni egy séta olyan 1.5-2 óra. A behívást is meglehet tanítani csak türelem kell. Azt is írták, hogy nem kötődik. Ezt is cáfolnám sok ismerősömnek van beagle-je és az enyém is és ők náluk is látom és én is tapasztalom, hogy egyfolytában a gazdi nyomában van. Még annyit tudok mondani, hogy a evésre figyeljetek mert ha az egyik kutya meghadgya a kajáját akkor biztos, hogy elpusztítja és így elég könnyen mennek rá + kilók! :D

Ennyit tudok most egyenlőre mondani róla! :)

2014. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Beagle igaz falka kutya, ha kölyökkortól megszokja, jól kijön minden álattal. Gyerekkompatibilis, képezhető. 16 éve tartom lassan a fajtát.
2014. máj. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Beaglem van és eddig egyszer kétszer szökött meg , de meglett nevelve és tudja , hogy nem szabad . Minden nevelés kérdése. Én kint tartom semmi baja nincsen a szőre is "alkalmazkodik" . Gyerekekkel nagyon jól kijön. Én kutyusom a nem szimpatikus embereket ugatja meg de ritkán ugat. A többi kutyával jól kifog jönni mert ugye a többi kutyus idősebb nála és majd helyre rakják ha nem tetszik neki valami, és okulni fog belőle. 11 éves kislány simán elbír egy beagleval kis segítségel. Szerintem jó döntés lenne.
2014. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A beagle makacs, öntudatos, és igazi egyéniség, de szerintem minden attól függ, hogy mennyit tudtok vele foglalkozni. Nekem az első (!!!) kutyám egy kan beagle,most négy éves, tehát 12 voltam, mikor tenyésztőtől megvettük (törzskönyves). Udvaron tartjuk, egész évben, nem fázik, soha nem volt ebből baja, szóval nyugodtan tartható odakint. Imádja a gyerekeket, és ha sokat foglalkozol vele, hozzád nő. 2 évig egy huskyval tartottuk, vele nagyon jól kijöttek, de mégis inkább az emberek közelében szeretett lenni a beagle. Aztán a drága öreg husky sajnos elpusztult, de semmi sem változott, nagyon bújós, emberközpontú kutya. Igaz, néha makacs, és nem akarja meghallani, amit mondunk neki, de például soha, esze ágában sem volt, hogy kiszökjön. Nagy a mozgásigénye, persze, mint minden vadászkutyának, minden nap viszem sétálni, és az egész füves udvar csakis az ő birodalma. Eddig minden nyáron végig kutyaiskolába jártunk, ahol a szocializálódás során semmi gondja nem akadt más kutyákkal, és nagyon gyorsan is tanul. Szóval én azt mondom, nevelés kérdése, meg persze egyénfüggő ez náluk is, úgy, mint az embereknél :).

17/L

2014. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!