Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kangal, vagy akár egy...

Egy kangal, vagy akár egy közép-ázsiai juhászkutya mennyire lesz felnőtt korára kutyakompatibilis, ha azzal már kölyök korától fogva kutyaiskolába járnak, megfelelően szocializálják s a hozzáértés is adott?

Figyelt kérdés
Jó pár éve nézegetem őket és igen sok olyat olvasok,hogy,,5 km-en belül megöl mindent",meg,,mindent kinyír ami mozog",stb. Igazából,többek közt ezen kijelentések igazságtartalmára lennék kíváncsi - tényleg ilyen vad,kezelhetetlen,nehezen kordában tartható,agresszív kutyák? Persze,tudom,hogy van bennük agresszió rendesen,de annak is van még egy elfogadható fokozata,a fent idézettek viszont szerintem már túllőnek ezen. Bár nagyon elbűvölnek a fenti fajtájú kutyák,egyelőre kérdésem csak elméleti,tapasztatatokra,véleményekre lennék kíváncsi. Ha egyszer lesz is egy ilyen csodálatos kutyám (pl egy kangal,melyhez én is tudom,nem kevés utánajárás és szakértelem szükséges,na meg terület),az biztosan nem most lesz,mert perpillanat családban,kisgyerekekkel,idősekkel,4000 m2-en élek,ezt pedig nem tartom megfelelő körülménynek egy ilyen típusú kutyához. Tényleg csak érdeklődöm,a rendes válaszokat pedig előre is nagyon köszönöm.

2014. máj. 17. 12:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg mutáns.
2014. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Kedves Németjuhászos Válaszoló!


Soha nem értettem,hogy egy kutyát miért a méreteés a súlya alapján kel bemutatni. Egyébként a te kutyád nem németjuhász, hanem valamilyen mix.

2014. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!