Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasêtáltatáskor...

Kutyasêtáltatáskor kötelező a szájkosár, vagy tényleg elég csak a póráz?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, hogy faluban szoktam sétáltatni (ha számít valamit)

2014. máj. 17. 18:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Mellesleg az indexes cikkben sincs sehol szó arról, hogy bárhol is előírták volna közterületen a szájkosár használatát, nyilván azért, mert nem tehetik meg. A lift és a társasház nem a település közterülete. A kérdező pedig nem a liftben és a társasház folyosóján szokott kutyát sétáltatni, hanem a faluban az utcán.
2014. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
:P jókis vita alakult ki :) köszõnõm a vàlaszokat, eddig nem raktam a kutyára mert szerintem állatkinzàs,amúgy is azért sétáltatom hogy szokja az embereket, eddig semmi gond nem volt vele és a boltok elé is kiköthetem.(Husky,Németjuhász keverék ês 7hónapos)szerintem továbra sem lesz gond vele.
2014. máj. 17. 22:48
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Előző héten fejeződött be egy perem, ahol a bírónő engem is és az engem perelő személyt is megkérdezett az állattartás törvényeiről. A szájkosár résznél külön megbeszéltük, hogy CSAK A VESZÉLYESNEK NYILVÁNÍTOTT KUTYÁKRA kell szájkosár, semelyik másra nem, akármit is mond a helyi önkormányzat. Gondolom, ő jól tudja, elvégre bíró, tehát jobban otthon van a jogban, mint egy laikus.
2014. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Akár kötelező akár nem, én mindig ráteszem a kutyáimra, mert az emberi kegyetlenség határtalan. Nem szeretném ha idő elött mennének el mert patkánymérget nyalt be valaki által......

Mivel a kosár dupla falú, így semmit nem tud felnyalni megenni, plusz amikor az erdőben sétálok velük, nem csesztet a vadász mert látjaa kutyán a kosarat. ( igaz nem rohan el km.-re )

2014. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Egyszerűen meg kell tiltani a kutyának, hogy bármit felegyen a földről, és figyelni kell rá. A kutyámon csak tömegközlekedésen van kosár, mégsem zabált össze még semmit az utcán.
2014. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hiába van az élelem megtagadásra megtanítva egy kutya, egyik se biztosít 100 százalékos védelmet. Ezt bármelyik kiképző megmondja, és még itt is olvastam nem is egyszer. Amúgy meg a kutyák szoktak füvet us enni ha gyomor problémájuk van. Ha éppen gyomírtózták azt a füvet akkor szaladhatok vele a dokihoz.

Plusz írtam, hogy a vadász nem csesztet ha kosárral van elengedve az erdőben vagy a határban. Plusz az itteni gyerekek se tartanak tőle, még azok se akik félnek a kutyáktól.

2014. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Általában inkább félnek az emberek egy kosárban sétáltatott kutyától, mint akin nincs hiszen húú azon a kutyán azért van, mert tuti harap meg veszélyes. Mindegy, te dolgod én szekálom ezzel feleslegesen a kutyámat.
2014. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát mifelénk meg azokat szólják meg főleg a gyermekes anyák amelyik kutyánnincsen kosár.

Amúgy meg az emberek se tudják mit akarnak. Ha kosár van rajta, akkor azt mondják jujj az biztos harap, ha meg nincs rajta, akkor meg , jajj nincs rajta szájkosár vigyázz mert megharap!.....

De hát et van.

2014. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Emberek számára kötelező mindenhol.
2021. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!