Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért tette ezt a...

Szerintetek miért tette ezt a kölyökkutya a gyerekkel?

Figyelt kérdés

11 hetes német juhász, egy hete van nálunk. Sokat vagyunk kint vele az udvaron, tanítgatom mindenre.

Ma a 2 éves kislányom homokozott, és ott voltam a közelében a kutyával, arra is tanítom, hogy a homokozóba nem mehet be.

Játszottunk már sokat, már inkább csak pihenni akart a kutyus, mindig lefeküdt az árnyékba, kicsit messzebb a homokozótól.

Mikor én is egy picivel messzebb jöttem, kb 4 méterre, odaszaladt be a homokozóba, és majdnem fellökte a lányom, szagolgatta, és kivette a kezéből a lapátot. Rögtön rászóltam, már amikor szaladt, és rohantam oda, de nem reagált, ezért a "grabancánál" fogva raktam ki a homokozóból. Visszajött még kb 3szor, akkor már szinte kidobtam, ezután leült, és ott maradt.


Miért vette ki a lapátot a kezéből, amikor volt ott sok más játék is?

Miért jött vissza, ha egyszer elég határozottan kitettem?

Jól fegyelmeztem? Kéne valahogy büntetni?


2014. máj. 19. 14:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

dícsérgetem folyamatosan mindenért! :)


Egyébként, hogy gondolkozik a kutya? Tudja, hogy rosszat tett, mivel megszidtam, és észreveszi, hogy haragszok rá, vagy utána már nem rakja össze a dolgokat? Mármint közvetlen az eset után?

2014. máj. 19. 15:28
 12/25 anonim ***** válasza:
Hetes vagyok. A grabancrázás oké. Az anyja is így fegyelmezi. De az elv ugyanaz: ha jól csinálod, nem kell bünti- ezt kötődéssel érheted el, azt meg játékkal és azzal, hogy érzi, te érte is vagy, szereted. A szituáció előtt, amikor látod, hogy kipattan a fejéből a szikra, vagy a szituációban lehet büntetni, utána teljesen felesleges. A klikkerképzés ezen alapul pl (az más téma jó vagy sem) de a lényege, hogy PONT az adott helyzetben dícsér vagy tilt. Semmit nem szúrhatsz el, ha azt nézed, hogy ő egy szőrös 2-3 éves kisgyerek, csak rág, szagol, ugat és nem olyan steril, mint a kétlábú kisgyerekek. A fejecskéjét ne simogassátok, főleg ne fentről, neki mindörökké óriás lesz az ember :) Guggolni hozzá, játék közben is, a szintjén kezelni és ismerősök se rohanják le, majd ő kezdeményez. A kutya agyában nagyjából az van, hogy te vagy az ő családjának a feje, kicsit az ő anyukája is, és mindent el fog követni, hogy megfeleljen neked, csak tudtára kell adni, hol vannak a határok. Következetesen, de szelíden, szeretettel, különben sosem érti meg, max félelemből fogad szót. Az meg nem boldog kutyélet. remélem segítettem kicsit. Ha érdekel a téma, olvasgass a neten a tükör módszerről, kutyától függetlenül is remek önismereti út ;)
2014. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Azért azt ne hagyd a gyereknek, hogy féljen a kutyától, mert már ott van, kicsi még az is. Ha most hagyod, hogy a gyerek féljen tőle, ha a kutya kamaszodni fog, viheted a gyepire.

Komolyan.

Nekem is németjucim van, sőt, babakoromban is németjuhász vigyázott rám. Nem fog kárt tenni a gyerekben, csak ne féltsd. Attól, hogy sír, nem ömlik össze a világ, ráadásul a kutya is tejesen máshogy viselkedik a kisgyerekekkel.

Ennek ellenére a mai magyar viszonylatok mellett remélem egy baromi jó tenyésztőtől hoztatok kutyát ha bevállaltátok 2 kisgyerek mellé

2014. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

utolsó, hogyhogy ne hagyjam a gyereknek, hogy féljen tőle?

Szerinted élvezettel nézem, és hagyom, ahogy megijed????


A gyerek és a kutya IS szoktatás alatt áll!!! :)

2014. máj. 19. 17:46
 15/25 anonim ***** válasza:
Oké, hogy szokják egymást de azért ne féltsd túl a gyereket. Egy 11 hetes kutya ha akarna sem tudna kárt tenni benne, főleg hogy nem is akar
2014. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Biztosan a szoktatásra értette előző is, nagyon sokan nem foglalkoznak ezzel, pedig kéne. Attól félünk, amit nem ismerünk, a kicsid ha megismerik egymást nem fog félni a kutyustól, hisz együtt nőnek fel.
2014. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Játszott, ő még kölyök. Jól tetted, hogy határozottan letiltottad, de ez nem agresszív megnyilvánulás volt a részéről. Szerintem :)
2014. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

igen, csak úgy nem fogja megszokni, hogy mindig sír, ha a közelében van. Én inkább a fokozatosság híve vagyok, nem annak, hogy most összeengedjem őket, és tessék szokd meg..

De szépen fokozatosan menni fog ez

2014. máj. 19. 18:59
 19/25 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még nincsenek a babának olyan kognitív képességei, hogy komoly nyomot hagyjon benne, ha mellette hagyod a kutyát, sír egy ideig aztán abbahagyja. A kutya viszont azt tanulja meg, hogy síró babát lehet megvigasztalni, sőt, lerohanni sem fogja később. A fokozatossággal sok esetben azt éred el, hogy a kutya frusztrált lesz a gyerekek társaságában, mivel túl óvatos akar majd lenni
2014. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Utolsót megerősíteni tudom csak. A későbbi békés, felhőtlen barátság miatt írjuk, és a biztonságotokért. Amiből kiinndulni érdemes: a kutya gyorsabbban fejlődik agban, mint a gyerkőc, valahogy hozd össze szoktatás közben a ketttjük tempóját. Kb úgy, ahogy két tesót akarnál összeszoktatni, hogy később ne legyenek féltékenységi rohamok. Anya vagy, zsigerből menni fog én ezt gondolom. És tök klassz körültekintésre vall, hogy gyüjtöd a tapasztalatokat is ez ügyben pl itt. :)
2014. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!