Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért tette ezt a...

Szerintetek miért tette ezt a kölyökkutya a gyerekkel?

Figyelt kérdés

11 hetes német juhász, egy hete van nálunk. Sokat vagyunk kint vele az udvaron, tanítgatom mindenre.

Ma a 2 éves kislányom homokozott, és ott voltam a közelében a kutyával, arra is tanítom, hogy a homokozóba nem mehet be.

Játszottunk már sokat, már inkább csak pihenni akart a kutyus, mindig lefeküdt az árnyékba, kicsit messzebb a homokozótól.

Mikor én is egy picivel messzebb jöttem, kb 4 méterre, odaszaladt be a homokozóba, és majdnem fellökte a lányom, szagolgatta, és kivette a kezéből a lapátot. Rögtön rászóltam, már amikor szaladt, és rohantam oda, de nem reagált, ezért a "grabancánál" fogva raktam ki a homokozóból. Visszajött még kb 3szor, akkor már szinte kidobtam, ezután leült, és ott maradt.


Miért vette ki a lapátot a kezéből, amikor volt ott sok más játék is?

Miért jött vissza, ha egyszer elég határozottan kitettem?

Jól fegyelmeztem? Kéne valahogy büntetni?


2014. máj. 19. 14:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Tényleg csak jó szándékból írom, hogy hagyd őket egy kicsit letudni ezt egymás közt. A gyerek kb 10perc után rá fog jönni hogy az a kis szőrös kajla valami nem eszi le a fejét, a kutya meg még sokkal jobban tud kommunikálni a gyerekeddel, mint Veled.

Hozzám néhány hónapja került egy dobi, nagyon rossz körülmények közül. Ott a gyerek sosem mehetett közel a kutyához, mondjuk nem is sokat volt kiengedve a kutya, meg ne egye a gyereket (5hónaposan...röhej). Aztán egyszer kiásta magát a kutya, a gyerek kint volt és mikor a kutya játékból körbeugrálta, a gyerek úgy megrémült, hogy megrugdosta a kutyát meg elkezdte papuccsal ütni. A dolognak az lett a vége, hogy a kutya félelemből odakapott és megcsípte a gyerek arcát. A sebhely örök életre megmarad, a kutyát altatni akarták, végül elhoztam.

Azóta a kutya pl retteg a hasonló vagy kisebb gyerekektől, hiszen gondolhatod mit kapott az előző gazdáitól a történtek után. A rettegés következtében nem csak reszket, de harap is, ami normális megnyilvánulás, hiszen fél. Hosszú hónapok munkájának következtében most, 9hónaposan a legtöbb helyre póráz nélkül viszem (többek között egyetemre is), a gyerekekkel való kapcsolatát pedig sikerült odáig finomítani, hogy megtűri maga mellett őket ha nem piszkálják, sőt, egy idő után már oda megy megszagolni is őket, viszont ha húzódozni vagy visítozni kezdenek, simán az arcukba ugat. É azért egy dobermann nem játék. Mellette van egy németjucim. A világ legjámborabb családcentrikus bocikutyája, ennek ellenére bizonyos statisztikák mégis azt mutatják, hogy számos támadás írható a számlájukra. Ha nem akarsz bekerülni a statisztikába, már kölyökkorban vedd rá őket, hogy lespanoljanak, mert ha a kutya elkezd kamaszodni, szét fogja terrorizálni a családot

2014. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszi, így hogy elmagyaráztátok, értem. :)


Tényleg meg fogom próbálni, hogy nem küldöm el rögtön a kutyát.


Eszembe jutott, amit egy orvos mondott egyszer, mert mindig sírt vizsgálat alatt a lányom, hogy a vigasztalással csak azt erősítem benne, hogy rossz az, ami történik, és most ez igaz a kutyára is.

És a kutya részéről is érthető a reakció.


Utolsó, neked mennyit volt gyerektársaságban a német juhászod kölyökkorában?

2014. máj. 20. 00:00
 23/25 anonim ***** válasza:

Az igazat megvallva a tiedhez képest édes keveset. Amikor ő kicsi volt, egy barátnőmnek éppen akkor voltak kisgyerekei, kutyájuk meg sosem volt, úgyhogy míg kicsi volt az enyém, ide jártak kutyázni, de sajnos a gyerekeknek lövése nem volt, hogy kéne játszani egy kölyök vagy kamasz kutyával, úgyhogy kb 5 perc után átment a dolog kiselőadásba, a gyerekek meg megunták és nem érdekelte őket tovább. Aztán mikor megnőtt, anyuka kérte, hogy zárjam be, ha jönnek a gyerekek mert mostmár nagy és bántani fogja őket.

Egyébként míg nem jött a dobi, a németjucival mindig egy játszótér mellett mentünk sétálni, a gyerekek meg rendszeresen rárontottak, "egy igazi farkaaas" fekiáltással, sosem zavarta a dolog.

2014. máj. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy mondat: öröm a hsz-eket és reakciókat olvasni, annyira jó fejek vagytok! :) Én személy szerint köszönöm :)
2014. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

:)

nekem is jobban tetszik, mint az, amikor csak kioktatás megy. :)

2014. máj. 20. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!