Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a labradorom?

Mivel etessem a labradorom?

Figyelt kérdés
6 hetesen került hozzám... Most 2 hónapos... és bármit adok neki azt nem nagyon eszi... és soványodik. valaki esetleg tud valami ötletet mivel bírnék jobb tartást "adni" a kutyának? a száraz kutyatápot ritkan eszi... a kutyaszalámitól megy a hasa, a zsiroskenyértől ugyszintén megy a hasa, a levesbe áztatott kenyérben meg nincs elég kalória... Hozzáteszem vajdasági vagyok...

2014. máj. 20. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ami megmarad étel főzd össze kenyérrel meg virslivel vagy valamivel, amit te már nem eszel meg. Csinálj neki moslékot, ha nincs elkényeztetve erre kell rászoktatni ettől lesz "tartása" nem a bolti kutyakajától. :)) Nagyapám kutyája van vagy 100 kiló szín izom nagyon erős. :)
2014. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minőségi táp... Josera, Brit Care, Taste Of The Wild, Pro Plan, ezeket keresd, és próbáld ki. Én azért gyanakodnék valamiféle baktériumra is, és elvinném orvoshoz.
2014. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet nálunk venni a hentesnél csirkelábat (biztos lehet máshol is... esetleg az megfozve desszertként megteszi? hogy kapjon kalciumot is a csontokbol... meg igen viszem állatorvoshoz... legkésőbb 27.-én mert akkor viszem oltani... :)
2014. máj. 20. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:

csirkelábat szerintem ne, mert szilánkosra törik a csontja, és megakadhat a torkán.

Csirkefarhát mehet neki.

2014. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet férges? Akkor is fogy a kutya, és hasmenése is lehet. Egyébként moslék helyett tényleg próbálj nem túl drága, de minőségi tápot adni neki, különben nem fejlődik normálisan. Gondolom a Brit Premium, Josera, nálatok sem lehet túl drága.
2014. máj. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is... hogy került hozzád 6 hetesen? Gondolom nem egy tenyésztőtől...

Mindenképpen vidd el állatorvoshoz, hiszen a Labrador egy olyan fajta ami inkább hízásra, mintsem fogyásra hajlamos. Általában mindent megesznek, még azt is amit, nem szabad. Semmiképp ne etesd moslékkal és ételamaradékokkal. Emberi étel nem jó a kutya számára, nem tudja megemészteni, és hasmenése lesz tőle, hányi fog és egyebek. Bele is pusztulhat, hiszen 8 hetes kora előtt el sem szabadott volna választani az anyjától. Gondolom az oltásait sem kapta meg, amik nélkül nem fogja túlélni! 8 hetes korig 2 hetente kell féreghajani is, szóval én is gyanakodok, hogy talán férges lehet, ezért ne halogasd az orvost. Az etetéshez meg mindenképpen minőségi kutyatápot válassz! Én Joserát ajánlom, azon belül a Josera Kids-et. Minőségi táp és nincs aranyárban. Amíg kölyök etesd ezzel, az adagolási útmutatót használva, ne adj neki se többet, se kevesebbet a megszabott adagnál! Utána akár válthatsz más minőségi tápra. Ilyen még például: Brit, Eukanuba, Dog Chow, Hill's, Pro Plan, Acana stb... Attól még, hogy nem Mo-n laksz, biztos ott is lehet kapni minőségi kutyatápokat, ott is vannak állatkereskedések és gondolom ott is dolgoznak állatorvosok. Az étellel kapcsolatban kérhetsz tanácsot állatos boltban, az orvos pedig megmondja majd mi a kutyusod baja! Remélem jobban lesz! :)

2014. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6 HETESEN került hozzád egy labrador,aki NEM ESZIK?!?Én pont úgy ismerem ezt a fajtat(tobbek kozott a sajatombol indulok ki),hogy MINDENT(hangsulyozom AKÁRMIT képes megenni,pont ezert vigyazni kell)megeszik.Hol vetted?Apródon?!Tiszteletem,ha menhelyes(valoszinuleg nem az),de ha jol sejtem,nem egy kepzett tenyesztotol vetted:/Allatorvost ajanlom.
2014. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Háztól vettem... nem apródon... ilyen helyeken én nem veszek kutyat. Jelentem, már megoldódott a probléma... és mostmar tobbet is eszik a kelleténél...

azért nem evett, mert talalt csontot.... és az folsértette a belét.... de meggyogyult... :)

2014. máj. 24. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!