Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vectra 3D spot on-ról vannak...

Torda-Molnár Orsolya kérdése:

Vectra 3D spot on-ról vannak tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Viszonylag új készítmény, a környezetemben nem ismerik

2014. máj. 21. 00:01
 1/2 whiskyman válasza:

Szia!


Nem tudom aktuális-e még a válasz, de mi már pár hónapja ezt használjuk a kutyánknál. Ami nagyon jó benne, hogy nem lesz zsíros hatású a kutya szőre a csepp helyén, valamint a rácseppentés is egyszerű a tubus formája miatt.


Kullancsoktól 1, bolháktól 3 hónapig véd. Ez nagyjából helytálló, mert a kutyánkat elég sokat visszük erdőbe és nem volt benne kullancs 1 hónapon belül, de előfordult, hogy kifutottunk az időből a következő adaggal és akkor találtam benne.

2014. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csakagucci válasza:

Igaz, hogy régebbi ez a topic, de hátha mégis hasznos lesz a véleményem.

Először is a Vectra 3D VÉNYKÖTELES. Emiatt nem kapható internetes boltokban, kisállatboltban. Állatpatikában és az állatorvosnál vásárolható meg. Jelenleg 2000-2200 Ft között mozog az ár a 4-10 kg közötti kutyára való tubusnak darabonként, azaz hasonló mint az Advantix (ez nem vényköteles).

Kistestű kutyán azt javasolták a patikában, hogy csak a lapocka közötti részre nyomjam a tubust. A faroktőhöz azért nem érdemes, mert onnan könnyen lenyalhatja a kutya, és akkor szinte biztos, hogy hányni fog tőle.

Szóval az utasítás szerint jártam el, de mivel kistestű a kutyám + rövid szőrű (aljszőr nélküli) a tubusban pedig elég sok folyadék volt, alig tudtam rányomni az egészet. Úszott a kutya nyaka a folyadékban, valamint oldalra is elfolyt a háta felső 2 oldalán. Pedig nem nyomtam gyorsan a tubust, de mégis nagyon nehézkes volt az egész művelet. A kutya szőre totál olajos lett tőle. Órákig nem szívta be neki. Ráadásul nagyon zavarta szegényt, vakarózott tőle órákig.

Ismét sikerült meggyőznöm magam, hogy 100x praktikusabb a nyakörv a spot on helyett. Hatásosabb is, és ráadásul az egyáltalán nem zavarja a kutyát egy percig sem.

Foresto van rajta folyamatosan és soha se kullancs, se bolha nem volt benne. Csupán egy a baj vele, hogy a szúnyogok ellen nem véd. A szívférgességet viszont a lepkeszúnyog terjeszti, így ez ellen vetettem be plusz pajzsként a spot ont.

A szúnyogszezon alatt biztos, hogy havonta rá fogom tenni, de utána marad csak a Foresto.

(Egyébként a Frontline -nál ugyanez az olajban tocsogós állapot volt. Jó lenne, ha változtatnának a spot on-ok állagán.)

2016. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!