Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttatóban történt...

Kutyafuttatóban történt incidens után kötelezhető a másik kutya gazdája az orvosi költségek megtérítésére?

Figyelt kérdés
Tegnap megkapták kutyámat. Kisebb (~1 cm-es) seb lett az eredménye. Ismerték egymást korábban, most egy labda volt a baj forrása. A másik kutya úgy vélhette, hogy el akarja venni tőle az enyém. Azért nem tiszta számomra, hogy ebben az esetben is kérhetem, hogy fizesse ki azt a kevesebb mint 10000 Ft-ot, mert egy kutyafuttatóban történt "harapás" véleményem szerint mégsem olyan, mintha a futtatón kívül csak úgy összekaptak volna (pórázon, vagy anélkül...mindegy). Vélemény?

2014. máj. 22. 16:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én kan kutyámnak egyszerre 2 ivaros kan (testvérek) rontott neki, mindkettő nála 2X akkora 60-70 kilós "jószág". Csodálkoztam is, mert előtte már játszottak egyszer-kétszer, kiderült most egy tüzelő szukát sétáltattak ott előtte, ez volt a baj forrása. Nem kellett varrni de csúnyán megsérült a feje és a bűzmirigye, 8000 forint volt pedig csak kitisztította a sebeket. Kértem számlát, kértem hogy minden sebet fotózzunk le és külön igazolást is írjon róluk. Jó arcnak tűnt a kutyák gazdája, így megpróbáltam vele megbeszélni, erre konkrétan kiröhögött hogy mit képzelek, ő egy forintot nem fizet és pereljem be ha valami nem tetszik. Kiderült, hogy nem mi vagyunk az elsők akikre rátámadtak a kutyái... Azóta se kaptam egy fillért se, pedig ez még februárban történt.
2014. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem keveset kért el érte az orvos és nem is értem, mit varrt egy egycentis harapott seben. Na de most már mindegy.


A kérdésre válaszolva: kötelezhető a költségek megtérítésére a másik kutya tulajdonosa, habár én nem kérném tőle, de én ilyen vagyok. A legszebb az lenne, ha ő ajánlaná fel, de legalább kérdezné meg, hogy mennyibe került a kezelés és legalább egy részét kifizetné. De ha nem, az sem tragédia, mindennapos eset, hogy összekap két kutya, nincs komoly sérülés, bárkivel megtörténhet.

2014. máj. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

ügyes doki,és a kissé butuska és hiszékeny gazdi esete . kutyák nem emberek! náluk a harc nem ugyanaz ami az embernél :) a kutyáknál a harc a viták elintézési módja :)

a kutyafuttatóban mindenki a saját felelősségére viheti be a kutyáját. egy agresszív ,támadó szándékú kutya gazdájánál természetesen fennáll a teljeskörű kártérítés lehetősége , persze ezt soha sem lehet érvényesíteni! de ebben az esetben a törvény és a jegyző már léphet a dologban ( támadó szándékú kutyán kötelezővé tehetik a szájkosár használatát közterületen)

a te esetedben nem ez van. nálatok " csak " amolyan kis dominancia kinyilatkoztatás volt:)

2014. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!