Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó munka vérvonalú németjuhász...

Jó munka vérvonalú németjuhász kenneleket mondanátok? Miben más egy ilyen kutya, mint egy "mezei" németjuhász? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Régóta töröm a fejem kutyavásárláson, már volt egy németjuhászom, az egész családban szinte csak ilyen fajta kutyák voltak és alap, hogy nekem is ilyen lesz majd a valóban saját kutyám, akinek én leszek a főnök, a fő gazdi, aki foglalkozik vele naponta 2-3 órát, aki tanítja, akivel lehet menni ide-oda.

Nagyon megfogtak a neten lévő és a kutyaiskolákban készült videók, ahol munka vérvonalú kutyákat képeznek ki őrző-védő feladatokra főként.

Tudtok jó kennelt, ahol munka vérvonalú németjuccokat tenyésztenek?

Mennyiben mások, mint a sima vagy kiállítási kutyák?

Nagyobb eséllyel lesz a kutya intelligensebb, fogékonyabb, minta nem ilyen vérvonalút választanék?


2014. máj. 24. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Nekem soha nem volt és nem is lesz németjuhászom, mert undorító, amit ezzel a derék kutyával műveltek az emberek! Ez egy csodálatos fajta, de annyira divatos lett, hogy agyon szaporították. Nem tudok neked tudományos válaszokat adni, de ha én nj-t tenyésztenék, egy vagyont elkérnék a vevőtől, mert 10-ből 9 nj elkorcsosult, nyomorék, ideggyenge utánzat.

Ezzel arra a kérdésedre válaszoltam, hogy mi a különbség a tenyésztett és a mezei nj között.

2014. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az igazán jó munka vonalú kennelek külföldön vannak. Az alap, hogy csak egyenes hátú kutyát vásárolj, a többi felejtős. Munkavérvonal nem jelent garanciát a kutya képességeire. Első gazdának nem javasolnék munkavérvonalú kutyát!

Ha viszonylag olcsón akarod megúszni, akkor menhelyen keres magadnak kutyát.

2014. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A valóban munkavonalúaknál is van különbség. Vannak a sportra tenyésztettek és vannak a civilesek, amelyeket általában külföldre adnak el dolgozni rendőrségre, és egyéb helyekre. Mindkét vonalból vannak lájtosabb és nagyon erős ösztönnel rendelkező kutyák egy almon belül is. A munkás kutyáknál igen magas a tenni akarás, mozgásigény, szellemi munkára való igény.A sportkutyák zöme apportbolond.Egy labdával bármit elérhetsz nála.A civileseket nem ajánlatos családi kutyaként tartani.
2014. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is németjuhászt szeretnék venni,de a válaszokból 1 kennel nevet sem tudtam meg. szóval tud valaki minőségi kennel neveket,hol érdemes venni kis németjuhászt??
2014. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Németjuhászkutya. lap.hu

Nagyon sok tenyésztő van felsorolva. Lehet válogatni.

2014. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!