Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy cane corso...

Németjuhász vagy cane corso az ijesztőbb? Melyik taníthatóbb be könnyebben őrző-védő feladatokra?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 16:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Persze, kiállítási kutyát nem vennék, csak munka vérvonalút, mert volt szerencsém látni pár túltenyésztett sajnos idegroncs kiállítási németjucit. Nem volt szép élmény :(

A lényeg, hogy legyen rá igénye, hogy mozogjon, hogy foglalkozzak vele sokat.

2014. máj. 25. 19:37
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor viszont lehet a munkavonalas németjuhásszal járnál jobban. Mindenképp mozgékonyabb és nagyon igényli a foglalkozást! A cane corso sem egy lusta fajta, de előbb kifárad.
2014. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom, hogy egyedül maradtál. Viszont az nagyon jó ötlet, hogy szeretnél egy társat magad mellé egy kutya személyében. Nos, ha már volt kutyád és határozott vagy, foglalkoznál is a kutyával, akkor nyugodtan bevállalhatod mindkét fajtát. Nekem munkavonalú németjuhászom van, és én is amiatt választottam a munkavonalt, mert nem szerettem volna show vonalú, csapott farú nj-t, hanem pörgős igazi házőrzőt! Meg is kaptam. Szeretem, mert nagyon intelligens , felnéz rám, és tudom, nem szabad gyereket egyedül hagyni kutyával, de vele még a 4 évesemet is nyugodtan egyedül hagyhatnám, annyira megbízom benne. Szóval, A kutya olyan, mintha két személyiség lenne. Mert mellette idegen be nem jöhetne a lakásba, volt már rá példa és a sarokba lett szorítva, szerencsére időben érkeztem és nem lett harapás belőle. Csak egy kis sokk. Viszont az utcán mintha másik kutyám lenne, emberekkel elkerülő és kutyákra nem támad, póráz nélkül is normálisan viselkedik, szót fogad. Hozzá teszem, hogy jártam vele iskolába, kölyök korban szocializálni-ez nagyon fontos, hogy később ne őrjöngjön más kutyákra-, és alapfokot is végeztünk. Ez szerintem kell egy őv kutyának, meg a szocializálás mindegyiknek minimum. Ha érdekel, én a Dózsafalviból vettem, nagyon erős ösztönű kutyái vannak! Ha van még kérdés, írj nyugodtan privit.
2014. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja és még valami, neki aztán van igénye a foglalkozásra, néha már az agyamra is megy :D egyfolytában a labdát hozza utánam, még akkor is, amikor előtte a parkban egy órát labdáztunk... s nincs olyan, hogy elfárad, vagy ha netán egy erdei túra után azt látod, hogy hullazsákként döglik, csak átver, mert fél óra múlva már megint ott van a hátsódban és természetesen a labdával a szájában. És, ha munkavonalút veszel, akkor már a kutyát úgy hozod haza, hogy apportos. Mások kérdezték tőlem, hogy tanítottam meg a kutyát, hogy visszahozza a labdát. Hát én sehogy. Így hoztam el. Ez halál komoly :D
2014. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!