Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy megbírom...

Lehetséges hogy megbírom győzni a szüleimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11 éves vagyok és már nagyon régen szeretnék egy kutyát.De sajnos panelben élünk.Anyu azt mondja hogy ez kínzás de csomó embernek van így kutyája,aki boldog.Apa meg azt mondja nem szereti a kutyákat.A szomszédaimnak van kutyája és tök boldogok.És az a legszörnyűbb hogy akárhová megyek mindenhol kutyás plakátok kitéve ezzel a felirattal: a kutya a legjobb társ. Kérlek segítsetek ez minden vágyam!


2014. máj. 26. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha valaki nem szereti a kutyát,oda nem szabad vinni,mert akármilyen tökéletes is az eb,nem fogják szeretni és csak veszekedéseket generál.
2014. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy: ez egy hülye kérdés, mi honnan tudjuk, hogy te miről tudod meggyőzni a szüleidet, és miről nem.

Kettő: 11 éves vagy, olyan húú de nagyon régen nem akarhatod azt a kutyát. Pár hónap múlva új telefont fogsz akarni annyira nagyon.

Három: Gyerek vagy még, ha most hoznátok egy kutyát az csak papíron lenne a tiéd, ha bármi történik vele nem te fizetnéd, a felszerelést nem te vennéd neki, még kutyasuliba sem tudod elvinni egyedül...

2014. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám sem volt nagy kutyás, most meg imádja őket. Azt javaslom, hogy menjetek el többször menhelyekre, nézelődjetek, vigyetek kutyát sétáltatni, hátha apukád is megszereti őket. Utána gondoljátok végig azt, hogy tudjátok-e vállalni.
2014. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Most elmondom hogy mi hogy kaptuk meg a kutyánkat.

Van kettő bátyám.Az idősebbik 3-4 évig könyörgött hogy kapjunk kutyát.Anyukám azt mondta hogy ha apukánk beleegyezik akkor tőle lehet kutya.De apukánk azt mondta hogy ő allergiás a kutyaszőrre. (rossz kifogás) Végén egyszer a mamánk mondta hogy had próbáljuk meg, vagy is az apukánkat rávette a kutyára.Lett is egy szaporítótól egy labradorunk.Nagyon boldogok voltunk.Az első 1-2 hétben mindenki foglalkozott, játszott vele.Most pedig csak én és az anyukám.Bár apukámat megértem, ő rokkant, szóval... Na mind1.Már a labrador 3 éves, amikor egyszer, egy szép vasárnap reggel megkérdeztem a szüleimet hogy lehet egy beaglem? Aznap még a tenyésztőnek (törzskönyveset vettünk már!!) írtam egy emailt, majd egy hétre rá elmentünk a kutyusért.Ez 3 hete történt, ugyanis 2 hete kaptam meg a beaglemet.

Na, de ebben az a fura hogy a szüleim kisállatot (nyuszi, teknős, hal) nem engedtek, persze egy új kiskutyát már megengedtek.A beaglet saját pénzemből vettem, drága volt, már nem sok pénzem maradt, de megérte.

Na de térjünk vissza rád.Ha mindent te fizetsz ki a kutyusnak, meg a kutyust is te veszed meg, akkor lehet megengedik.Egy kutya 80 ezertől kezdődik a végtelenig.Mond a szüleidnek hogy a saját pénzeden veszed meg, saját pénzeden veszel neki ételt, cuccokat. (persze ha csak van annyi pénzed rá) Vagy esetleg menhelyről is örökbe lehet fogadni valamiféle yorkit, bichont stb...

Vagy hozz fel érveket.

Mint pl. többet leszek a szabadban. (kutyasétáltatás legalább naponta 3x, kölyök korban 2-3 óránként)

Ha már megvan a kutya akkor úgy is mindenki megszereti őt.

Ennyi az ötletem. :)

2014. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A panel nem baj ha sok időt tudsz sétáltatással tölteni, naponta jó sokszor.

A baj hogy a szüleidnek kell eltartania a kutyát, ami nem olcsó, ha apukád nem szereti őket akkor csak nyűg lesz neki.

2014. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha a szüleid nem akarnak kutyát akkor nem vagy számukra elég felelősség teljes.

Pluszba ha apud nem szereti akkor nincs értelme mert úgy sem szeretnék.

2014. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A kutya az nem való lakásba, vegyél inkább fehér egeret, az is olyan mint egy kutya, van feje farka eszik szarik, harapni is tud, ha megunod könnyebben megszabadulhatsz tőle, úgy hogy tobb okból még jobb is.
2014. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: Szóval pl. egy yorki nem való lakásba azt rakják ki az emberek a kertbe ott elvan?
2014. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen állat nem való panelba, kínzás az állatnak, meg az embernek is.
2014. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem igaz. Megfelelő mozgatás mellett lehet kutyát panelban tartani. Ismerek olyat aki

bc-t tart a panelban

2014. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!