Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ismerkedjünk egy...

Hogyan ismerkedjünk egy bizalom vesztett kutyával?

Figyelt kérdés

Menhelyi kutyusról van szó, egész pontosan egy csau csauról, akik köztudottan nem barátkozó típusok:)

a kutya régebben már volt menhelyen, majd 3 éve sikerült neki gazdit találni, de a család anyagi helyzetének megromlása és családi tragédiák miatt visszakerült a menhelyre. Nagyon megviselte őt az elválás és lelkileg összeomlott:( egyébként 4 éves

Nagyon megtetszett ez a kutya és ha neki is tetszenénk örökbe is fogadnánk, de ő lenne az első kutyánk.

Szeretném előtte többször is meglátogatni, de nem tudom hogyan közeledjek úgy felé hogy ne ijesszem meg?


Kérlek adjatok tanácsokat és tippeket előre is köszönöm!



2014. máj. 29. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz egy másik kutyát, mert első kutya, ott az emberek nagy része az összes hibát elköveti. Egy kölyök, nem megviselt csau is kemény dió. Én sem merném bevállalni az általad leírt kutyát 2 saját, jól nevelt kutya mellé úgy, hogy már jó ideje szinte mindig van ideiglenesem (most is), és nem volt könnyű eset egyik sem.
2014. máj. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Kit érdekel a lelki nyomorod első válaszoló? Ki nem ejti le toronymagasról, te kit vagy kit nem fogadnál be??? Nem ez érdekli a kérdezőt! Egyébként mélységesen sajnálom szerencsétlen kutyáid, egy magadfajta gazda jutott nekik :((
2014. máj. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Látogasd nagyon gyakran, vigyél neki jutalomfalatokat, vidd ki sétálni, játszani, labdázni, ismerkedni más kutyákkal. Ha szeretettel állsz a kutyushoz, biztosan viszonozni fogja. S ehhez hidd el nem kell PhD, de még csak kutyakiképzőnek sem lenni, mint ahogy az első kommentelő írja, aki szerintem is egy szívtelen köcsög.
2014. máj. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen kutyával csak otthon, családban lehet valamit kezdeni, arra nem sok esély van, hogy a menhelyen fog megnyílni, én egalábbis ezt tapasztaltam, mert ilyen kutyákat szeretek kihozni ideiglenesbe.


Ha kihozzátok, végleg vagy ideiglenesen, adjatok neki időt, ne erőltessétek rá magatokat, mert attól csak még jobban bezárkózik. Ehhez nagyon sok türelem kell.

Gondolom bent a lakásban tartanátok, szóval legyen veletek egész nap, ha odamegy, adjatok neki falatot, de ha nem szeretne simogatást, akkor hagyjátok, ne is próbáljátok. Ha kajával kedvesen be lehet hívni, az már jó, meg lehet próbálni játszani vele, illetve sokat segít, ha tudtok olyan játékos kutyát vendégül látni, akitől egy kicsit megfeledkezne a feszélyezettségéről.

A kutya csak a határozott emberekben képes bízni, így a rangsorra az első másodperctől kezdve nagy hangsúlyt kell fordítani, de a félős kutyát nem szabad túlságosan keményen korrigálni, mert begubózhat. Ki kell nyilvánítani, hogy mit lehet és mit nem, de csak módjával.

2014. máj. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

'Kedves' második!

Első válaszoló vagyok.

A csau tipikus egygazdás, őrző-védő kutya. Még a kölyök se való képzetlen kezekbe. Ahelyett, hogy minden előzetes ismeret nélkül írogatsz tájékozódhatnál... Képzeld, van olyan ismerősöm akinek csauja van, leírom az ő példáját: nem első kutya volt, a barátnője választotta, kölyöknek odakerült (tk-ja volt), nevelve volt, semmi gond nem volt vele. Kb 2 éves volt a kutya mikor lelépett a barátnő, a kutyát meg otthagyta. A srácnak 3(!) évébe telt, mire elfogadta a kutya gazdának. Egy olyan kutya, aki mellette nőtt fel, és azelőtt minden parancsát követte. Az én kutyáimat meg nem kell sajnálni, mert ennél rosszabb előéletű is volt, aki mára boldog gazdis, és probléma mentes.


Kedves Kérdező!

Keresd fel a csau-csau fajtamentést, ők tudnak neked tanácsot adni, mit és hogyan, vagy mit ne csinálj.

2014. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk volt mentett csau (törzskönyves), az égvilágon semmi gondja nem volt sem a beilleszkedéssel, sem a kézben tarthatósággal sem a 15 másik mentett kutya között, sem ideiglenes befogadónál, sem az új gazdájánál, pedig egyikük sem volt kutyakiképző. Ilyen is van.


Általánosságban lehet beszélni a fajtáról, hogy ilyen, meg olyan, de az adott kutyát nem ismerjük, lehet, hogy két nap alatt beilleszkedne az új családjába. Hadd próbálja már meg a kérdező ahelyett, hogy még próbálkozás előtt feladná, aztán ki tudja, hová kerülne a kutya.

2014. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!