Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy fogadjunk örökbe még egy kutyát?

Figyelt kérdés
Egy kutyusunk már van, aki nagytestű, 9 éves, bejár a házba, valódi családtag, nagyon jó a viszonya a kislányommal, sokat bandáznak. Minden teendőt a kutya körül én intézek, futtatás, tanítás, fürdetés, nyírás, etetés... Van a menhelyen egy másik kutya, akivel egymásba szerettünk, tökéletes családi kutya, a lányom is odavan érte, de a férjem nem akar több kutyát, főleg nem nagytestűt. Az indoka az, hogy nem tudnánk őt már etetni+ oltás. Pedig ez nem igaz, még bőven beleférne, és orvosra is jutna szükség esetén. Mivel tudnék hatni a lelkére ?
2014. máj. 31. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Én a férjed mellett vagyok. A pontos családi munkamegosztást persze nem ismerem (csak a leírásra lehet hagyatkozni), de amikor nekünk volt egymás mellett 2 kutyánk (egy idős és egy egészen fiatal), akkor én a szó szoros értelmében az őrület határán jártam. Talán a férjed azt is érzékeli, hogy a te figyelmed kezd elfordulni őfelőle, ami egy házasságnak nem tesz jót.
2014. máj. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Hülyeség, két óriás testű kutyám van, 50 kg fölött, mind a kettőt egyedül én tanítom, játszok vele, etetem. Még így is sok idő jut a családomra. Igaz nem olcsó a táplálásuk de az is belefér bőven, az ürüléket is én szedem abból sincs vita. Orvosra nem megy sok, az oltás meg 1 évben egyszer már tényleg megengethető...
2014. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kerülne sokkal többe. Lehet, hogy a férjed kicsit aggódós, és attól fél, hogy mi van, ha egyszerre lesz kicsit súlyosabb beteg mind a két kutya, és akkor az egyikre lehet nem jutna elég pénz.

Mert lehet ám olyan betegséget kapni, akár egyszerre is, ami elviszi a félretett pénzt. Nekünk megmérgezték a kutyánkat, ő benne volt mindennel együtt majdnem 200.000 Ft-ba és nem élte túl, mert annyira erős volt a mérgezés, de az utolsó pillanatig küzdött. A másik kutyánk nem volt ott, így ő megúszta. De ha mind a kettőt megmérgezik, és egyszerre lettek volna betegek, akkor nagyon megsínylettük volna. Nem kívánom senkinek, hogy azt átélje, amit mi, de ebből kiindulva már mindenre felkészülünk.

2014. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még egy nagytestű értelemszerűen (legalább) mégegyszer annyiba kerülne, mint a mostani. Az anyagiak kemény téma, igaz, azt csak te tudod, hogy igaz-e, hogy nem futná rá vagy csak kifogás.


Arra gondoltál már, hogy ideiglenesen kihozzátok és a menhely állja a fenntartását? Nekik ugyan annyiba kerül, de legalább nincs náluk. Hátha a férjed megszeretné és ha úgy van, ahogy írod, hogy valójában belefére a keretbe, hátha megtarthatjátok.

2014. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretne és kész.Nyilván nem az anyagiak miatt,ha szerinted belefér.Nem erőltetném,másrészt tisztáznám vele.Lehet a mostani kutya is kompromisszum volt a részéről,hiszen ha neki is álmai ebe lenne,bele férne,hogy foglalkozzon vele.
2014. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!