Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudnék pomerániai...

Honnan tudnék pomerániai törpe spicc kiskutyát venni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül tenyésztőtől, mert egyrészt kevés tenyésztő van az országban, másrészt azok iszonyatosan drágák és annyi pénzt egy kutyára kiadni nem tudok. Meg fél milliót nem is akarok kiadni rá.


Ötletek?



2014. máj. 31. 12:17
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Jó BMW-t is lehet venni olcsón, igaz hogy használtan, de újszerű állapotban. Csak úgy mondom.
2014. máj. 31. 12:39
 12/49 anonim ***** válasza:
90%

Erre való a menhely, mondtuk már.

És nem értem miért nem fogod fel, hogy a PAPÍR nem pucc, nem az hogy mutogatni kell mennyiért honnan vetted, nem az hogy milyenek a szülők kiállítási eredményei, HANEM GARANCIA AZ EGÉSZSÉGÉRE, ÉS ARRA HOGY TÉNYLEG POMERÁNIAI. Nehéz felfogni? Ritka fajta, yorki meg jack russel tenyésztő sokkal több van. Ott nagyobb a választék, itt kisebb, ezért magasabb az ár. De szerintem neked tök huába beszélünk, vegyél a jófogásról 20 ezerért, hátha megnő neked bernáthegyire.

2014. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
82%
Igen, és arra az olcsó BMW-re a továbbiakban ráköltöd a gatyádat is és egyáltalán nem lehet vele menőzni, mert csak kiröhögnek vele az emberek. A pomerániai törpespitz elég nehezen tenyészthető fajta kicsi alomszámmal, tehát fajlagosan egy kiskutya a tenyésztőnek is sokkal többe kerül önköltségen, mint mondjuk a westie esetében. Mivel fizetőképes kereslet pedig van rá, ezért nyílván sokkal drágábban is el tudja adni, tehát hülye lenne kevesebbért odaadni neked, csak azért, mert te nagyon vágysz rá. Amúgy meg ilyen esetben két lehetősége is van az embernek. Vagy gyűjtöget, amíg összeszedi rá a pénzt, vagy alább adja a vágyait és az álomvilágból visszatér a földre. Gyémánt fülbevalója sincs minden nőnek, mégse nézi le őket ezért senki. Ha te nem tudsz más fajta (vagy keverék) kutyát elképzelni magad mellett, akkor ott nem a drága tenyésztőkkel van a baj, hanem a te értékrendeddel. Ha ez a fajta nem is létezne, azért talán képes lennél a maradékból választani valamilyet...
2014. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Első körben szét fogok nézni ott is, nyugodj meg!

Ami meg a papírt illeti... hallod, én abba sem halok bele, ha nem teljesen pomerániai, felőlem lehet benne kisspitz is. Mondtam már, hogy nekem a kutya a lényeg. Társat veszek és nem pedig papírt! Ha nem 100%-osan fajtatiszta, akkor is szeretve lenne és akkor is imádnám! Még akkor is, ha "megnőne bernáthegyire", mert attól még az én kutyám, nem fogom kivágni az utcára, mert nem marad bokaméret alatt. De ettől függetlenül is nevetségesen magasnak tartom a tenyésztői árakat. Nem is csodálkozok, hogy sokan inkább szaporítótól vesznek kutyát, mert ezek az árak, amiket a tenyésztők szabnak, egyszerűen megfizethetetlenek egy átlag ember számára.

Szaporítótól viszont nem akarnék venni, mert azt elítélem, hogy orrvérzésig elleti a kutyáját, csak azért, hogy pénzhez jusson. Ezért kérdezem, hogy van-e esetleg más ötlete itt valakinek. Ennyi.

2014. máj. 31. 13:00
 15/49 A kérdező kommentje:

#13-as válaszoló


"Ha te nem tudsz más fajta (vagy keverék) kutyát elképzelni magad mellett, akkor ott nem a drága tenyésztőkkel van a baj, hanem a te értékrendeddel."


Még jó, hogy épp az előbb írtam le, hogy felőlem lehet keverék is. Kutyát veszek és nem papírt. :)

2014. máj. 31. 13:02
 16/49 anonim ***** válasza:
77%

Már más is feltette ezt a kérdést...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5722000-melyi..


És igaz, dobj ki pénzt egy keverékre, aminek nincsenek szűrve az ősei, de fajtatisztának van mondva, és ezzel támogasd a szaporítók munkáját. Pont azért kérnek több pénzt a pomikért, mert az országban nagyon ritka fajta, az összes kutya külföldről lett hozva. A tenyésztők azért kérnek el sok pénzt, mert SZŰRVE vannak a kutyák, és a pomerániai, mivel külföldi kennelekből származnak, nem olcsók, hát még a szűrések.

2014. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Az előbb írtam, hogy elítélem a szaporítókat. De tudod mit, lehet, hogy az lesz a vége, hogy tőlük veszek kutyust. Ha pedig ez nem tetszik a kedves tenyésztőknek, akkor nagyon sajnálom, esetleg vigyék lejjebb az áraikat és akkor ők is versenyképesek lehetnek a piacon.


Nem tudom, miért kell bunkózni. Tök normálisan tettem fel a kérdést, és írtam is, hogy első körben a fajtamentőknél fogok körülnézni. Pont azért, hogy NE a "szaporítók munkáját támogassam". De ha ilyen lekezelően álltok a másik emberhez, és ennyire böki a csőrötöket, hogy egy átlag, kevésbé tehetős ember is szeretne esetleg pomerániai kiskutyát venni, akkor tudod mit? Inkább támogatom a szaporítókat, tőlük legalább lehet REÁLIS áron kiskutyát kapni. Még ha nem is fajtatiszta. A tenyésztők meg árulják csak tovább irreálisan magas áron, csak aztán ne sírjon a szájuk, ha nem megy a bolt, mert mindenki inkább szaporítótól fog venni, ami megfizethető. Szálljanak le egy kicsit a földre, akkor talán nem barmolják szét a piacukat a szaporítók. Ez a véleményem

2014. máj. 31. 13:10
 18/49 anonim ***** válasza:
80%
spicc kutyusoknál nem tudom, mi a helyzet itthon, de gondolom azért drágábbak, mint a többi fajta, mert talán kevesen tenyésztenek itthon, így kisebb kínálat, tehát magasabb összeget tudnak érte elkérni
2014. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
88%
Csodálod, hogy ilyen válaszokat kapsz? Nagyon ritka a tenyésztőknél az alom, mert NEM SZAPORÍTANAK AGYBA-FŐBE. A kutyáikat KÜLFÖLDRŐL hozzák be, és nem raknak össze két hasonló fajtát. A szűrések ára nem olcsó. Várni kell egy kölyökre, és akár éveket is. Ha nincs törzskönyv, nem láttad a szülők szűrési eredményeit, honnan tudod, hogy a te kutyád egészséges? Inkább gyűjts rá, és akkor tuti egészséges kutyát veszel, még ha drágább is. Ha meg sokallod az árat, válassz másik fajtát. És ne támogasd a szaporítókat. Nem az a céljuk, hogy az egészségesre kitenyésztett fajták fennmaradjanak, ők csak fajtajellegű keverékeket gyártanak.
2014. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Remélem jó a link :)

2014. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!