Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudnék pomerániai...

Honnan tudnék pomerániai törpe spicc kiskutyát venni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül tenyésztőtől, mert egyrészt kevés tenyésztő van az országban, másrészt azok iszonyatosan drágák és annyi pénzt egy kutyára kiadni nem tudok. Meg fél milliót nem is akarok kiadni rá.


Ötletek?



2014. máj. 31. 12:17
1 2 3 4 5
 21/49 sippara ***** válasza:
93%

"Inkább támogatom a szaporítókat, tőlük legalább lehet REÁLIS áron kiskutyát kapni. Még ha nem is fajtatiszta."


Az az iszonyú, és számomra taszító/undorító, hogy MINDEGY, egészséges lesz-e a kutya, MINDEGY, milyen körülmények közül származik, csak OLCSÓ legyen. Szívesen megkérdezném, hogy ha azt mondanák, 10-15 százalékos eséllyel mozgássérült, vagy down kóros lesz a gyereked, DE féláron van a pampers, rábólintanál-e.... a hideg is kiráz.


"A tenyésztők meg árulják csak tovább irreálisan magas áron, csak aztán ne sírjon a szájuk, ha nem megy a bolt, mert mindenki inkább szaporítótól fog venni, ami megfizethető."


Az a helyzet kicsicica, hogy TE soha nem is voltál, és soha nem is leszel része a tenyésztők piacának. A tenyésztők nem valakit keresnek, aki kifuzeti az adott összeget, hanem egy normális, felelős gazdát, aki tudja, hogy mit akar és tisztában van a dolgok értékével. Egyik kritériumnak sem felelsz meg.

2014. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

"A tenyésztők nem valakit keresnek, aki kifuzeti az adott összeget, hanem egy normális, felelős gazdát"


Ha a tenyésztőknek valóban csakis az a célja, hogy jó helyre és szerető gazdához kerüljön a kiskutya, akkor miért nem az alapján szűrik a gazdijelölteket, hogy mennyire alkalmasak? Miért kérnek el ilyen horribilis összeget a kölyökért, ha nem nyerészkedni akarnak rajtuk?


Ha egy tenyésztőnek valóban az lenne fontos, hogy a kölykök felelős, jó gazdához kerüljenek (ahogy TE állítod, és nem az, hogy PÉNZT KERESSEN a kutyáin), akkor úgy csinálnák, ahogy én azt az első válaszomban írtam: elkérnék a kiskutyák oltásának az árát, illetve az egyéb felmerülő költségeket, tehát összesen annyit, amennyibe nekik kerültek a kicsik, és azon felül még mondjuk 20-30.000 ft-ot. EZ lenne a reális, ha tényleg jó gazdit keresnének. Valójában azonban pénzt akarnak keresni, és nem érdekli őket, hogy valaki jó és felelős gazda-e, csak az, hogy van-e rá fél millió forintja. Mert ha nincs, lehet az illető bármilyen álomgazdi, akkor se adják oda neki, mondván: "Ne akarj BMW-t egy Opel árán". Láthattad. Ennyit erről, hogy a tenyésztők jó gazdit keresnek a kölyköknek...


Itt a márkát kell megfizetni. Egyáltalán nem az számít, hogy jó gazdája legyen a kutyának. Itt csak az számít, hogy pénzes gazdája legyen. Mással szóba sem állnak.

2014. máj. 31. 14:04
 23/49 anonim ***** válasza:
91%

De egy gyökér vagy... Azért nem csak az oltás árát kérik el, mert mondjuk az anyát is etetni kell, az anya is került valamennyibe, az apa szintén, és nem tudom hallottál-e olyanról, hogy örökletes betegségek szűrsei, ultrahang, herpeszoltás, alombejelentő, kennelnév kiváltása, ráadásul ők csak 2-3-4 almot hoznak le egy szukától, míg a szaporító barátaid addig elletnek egy anyakutyát amíg bír menni kb. Minőségi tápról, törzskönyv áráról még nem beszéltem...

A szaporító haverjaid azért tudják szívjóságból neked olyan olcsón adni, mert MÉG ÍGY IS MEGÉRI NEKIK, mert nem költenek minőségi tápra, szintén olcsón vették a kant-szukát, nem költenek orvosi költségekre, nem szűrik a betegségeket, nem viszik ultrahangra a szukát, nem adatják be a herpeszoltást, nem jelentik be az almot (lespórolják az adózást is), nem kérnek le törzskönyvet. Nem hiszem el, hogy nem vagy képes felfogni, hány éves vagy, 12?

2014. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 sippara ***** válasza:
93%

"Miért kérnek el ilyen horribilis összeget a kölyökért, ha nem nyerészkedni akarnak rajtuk?"


Mert csupán az árszabással kiszűrik a barmok túlnyomó részét.


"Ha egy tenyésztőnek valóban az lenne fontos, hogy a kölykök felelős, jó gazdához kerüljenek (ahogy TE állítod, és nem az, hogy PÉNZT KERESSEN a kutyáin), akkor úgy csinálnák, ahogy én azt az első válaszomban írtam: elkérnék a kiskutyák oltásának az árát, illetve az egyéb felmerülő költségeket, tehát összesen annyit, amennyibe nekik kerültek a kicsik, és azon felül még mondjuk 20-30.000 ft-ot."


Ez történik. Prémium táp a szukának és a kölyköknek, három ultrahang, két herpesz elleni oltás, folyamatos állatorvosi ügyelet, elletőláda, doki személyes jelenléte az ellésnél, esetleg császár, aztán két oltás, négy féreghajtás, tk kiváltása, és akkor egy totál átlag pomi alommal számoltunk, a költségek pedig jó pár százezer forintig rúgnak, és 3, maximum 4 kiskutya között oszlanak meg. Erre rámegy pártízezer forint (mert ha már egy évet rászán a tenyésztő az életéből, hogy sikerüljön egy jó alom, hadd ne jöjjön már ki mínuszba a végén), a tenyésztő nullán van, a hozzád hasonló "szakértők" meg visítanak, hogy miért kerül ennyibe egy kutya. Egy ferrari miért kerül újonnan 15-30 millióba, amikor egy suzukit már 1-2 milláért is lehet kapni?


"Mert ha nincs, lehet az illető bármilyen álomgazdi, akkor se adják oda neki, mondván: "Ne akarj BMW-t egy Opel árán"."


Értem, téged mélyen sért, hogy nem adnak neked kutyát a két szép szemedért, pedig te ooooolyan murvafelelős gazdi lennél (mondjuk annyira nem, hogy félretedd azt a havi 10-20 ezer forintot, és összegyűjtsd az árát, de egyébként). Mercit sem adnak, ferrarit sem adnak, azért mégsem jössz sírni. Az a baj veled, meg a hozzád hasonlókkal, hogy képtelenek vagytok felfogni egy kölyökkutya értékét, és gyanítom, nem is érdekel. A lényeg az, hogy lehessen szidni a tenyésztőket, meg igazából bárkit, aki nem ad nektek minimum ingyen kutyát. Jó, hogy nem kértek érte pénzt, hogy elvigyétek :D Egyébként nincs igazad, ad a tenyésztő is kutyát olcsóbban, vagy akár ingyen, de biztosan nem annak az olcsójóskának, aki már elve úgy állít oda, hogy "hogy van pofája ennyit elkérni".


Nem vitatkozom veled tovább, mert vagy nem akarod, vagy nem tudod felfogni a dolgot, lyukas vödörbe meg nem hordok vizet.

2014. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
86%

"Ha pedig ez nem tetszik a kedves tenyésztőknek, akkor nagyon sajnálom, esetleg vigyék lejjebb az áraikat és akkor ők is versenyképesek lehetnek a piacon."


Te tényleg ennyire buta vagy, vagy csak tetteted magad? A piacon ők most is versenyképesek, de te nem képzed részét a piaci szegmensüknek. Azt se mi találtuk ki, hogy egy rohadt drága kutyafajtát szeretnél vásárolni bagóért, ugyanis erről szól a kérdésed, olvasd vissza! Eredetileg még csak véletlenül se keverék kutyát szerettél volna. Ha nem lennél igényesebb, mint amit megengedhetsz magadnak, akkor fel se kellett volna tenned ezt a kérdést, hanem magadtól is elkezdhettél volna keresni számodra szimpatikus spicc keverékeket vagy valami nagyobb méretű törzskönyves spiccet a pomihoz képest harmadáron tenyésztőtől. Így, ha elvetjük azt a lehetőséget, hogy buta vagy, akkor csak arra tudok gondolni, hogy semmi más célod nem volt ezzel a kérdéssel, csak a provokáció.

2014. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 sippara ***** válasza:
64%
Ja, egyébként - te murva felelős és mindent tudó jövendőbeli gazdi - pomerániai spicc, vagy törpespicc. pomerániai törpespicc nincs.
2014. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem meg az a visszataszító, hogy Te gyakorlatilag azt írod, csakis akkor lehet egészséges egy kiskutya, ha papíros, tenyésztőtől vett, igazoltan jó származású kölyköt vesz az ember.


Magyarul egy keverék kutyát azért ne vegyek magamhoz, mert úgyse lesz egészséges? És akkor ő már meg se érdemli, hogy szerető gazdái legyenek?


Elárulom, hogy 3 cicám van otthon. Mindhármat az utcáról szedtük össze pár hetes picike kölyök korukban (egyet 13 éve az árokból, kettőt meg 4 éve egy parkolóban kidobott kartondobozból halásztunk össze) és elhiheted nekem, egyikük se 100%-os perzsa vagy sziámi... Nem, képzeld, mind a három cica egyszerű, sima, faluvégi házimacska. Mégis szeretve vannak, mindhárom oltott, ivartalanított szobacica, akiknek az a legnagyobb gondjuk, hogy az ágyban vagy inkább a kanapén szundikálják át a napot. Az utcáról szedtük össze őket, nem tenyésztőtől, és lám, hiába nem fizettem értük 250.000 forintot, mégis felelősen tartjuk, gondozzuk mind a hármat. Ja, és láss csodát: egészségesek! Pedig nincs róla papírjuk. Hű... hogy mik vannak, ugye?


Csak azért, mert nem 100%-os és nem törzskönyves, még szeretetre méltó és megérdemli, hogy ő is rendes gazdáknál éljen. Nem csak a papíros kutyáknak jár a jó gazdi. Na. Számomra meg ez a hozzáállás visszataszító, hogy Neked csakis a papíros kutya a kutya!

2014. máj. 31. 14:31
 28/49 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, most jövök rá, mindenki hülye csak te nem! Hát persze, 10-15 éves kutyázók ezt nyilván nem tudjuk, köszönjük hogy felvilágosítottál minket a mérhetetlen bölcsességeddel! Menj el akkor egy tenyésztőhöz, NOMRÁLIS tenyésztőhöz, kérdezd meg mi-mennyibe kerül (azért nem kell fizetned, nyugi), és kezdj te is tenyésztésbe, ÚGY AHOGY Ő, aki 200 ezerért ad egy kölyköt, ha szerinted ez akkora biznisz. Aztán szólj ha jön az első alom, és vennék egy kutyát 20 ezerért, amire te ráköltöttél vagy 300 ezret. Biztos odaadod, én jó gazda leszek!
2014. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
86%

NEM LEHETSZ ENNYIRE OSTOBA, KOMOLYAN! Csak az a baj, hogy mi már elég régi motorosok vagyunk itt, szóval ismerjük mikor a kérdező kifogy az érvekből, és azzal jön hogy nekünk csak a drága kutya a kutya, és ő mekkora állatvédő mert utcáról befogadott ezmegaza van. Képzeld el, hogy nekem MENHELYI kutyám van, és FAJTAMENTŐKTŐL elhozott, mert nem volt 380 ezer forintom arra a kutyára amit kinéztem. Ezért, elkezdtem GYŰJTENI, és meg fogom venni amikor elég pénzem lesz rá, holott vehetnék szaporítóktól már holnap három kölyköt. Sőt, akár még ma is. De nem teszem, mert ilyen mocskokat nem fogok támogatni, fontosabb hogy a kutyám egészséges legyen és tudok várni.

Felnőtt kutya örökbefogadásánál pedig már kiszűrődtek az örökletes betegségek, látod mi lett belőle, ezért sokkal kevésbé rizikós mint úgy kutyát venni, ahogy te fogsz okoska.

2014. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Jó, én nem vitatkozom tovább veletek. Részemről ennyi volt, választ a kérdésemre nem - vagy csak részben - kaptam.

Kutyát akkor majd hozok onnan, ahol kapok. Ha menhelyről, hát menhelyről, ha máshonnan, akkor máshonnan. Nektek meg köszönöm, hogy ennyire állati "segítőkészek" voltatok, remélem jó érzés volt rajtam kitölteni a szombat délutáni frusztrációtokat.

Nyugodtan legyen meg rólam a véleményetek. Nekem is megvan rólatok.


További szép délutánt.

2014. máj. 31. 14:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!