Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a flexi pórázzal?

Mi a baj a flexi pórázzal?

Figyelt kérdés
Sok kutyás azt mondja, nem jó. Én akkor használom, amikor nem engedhetem el a kutyám mert pl sok az ember, de néha hagyni akarom h kicsit messzebb is mehessen szaglászni, ismerkedni ha úgy van. Nyilván nem kiképző eszköz és el kell engedni futni, játszani a kutyát, de vannak szituk mikor igenis jól jön. Sokan azt mondják rá mégis h kukába vele.
2014. máj. 31. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Kényelmetlen,sérülésveszélyes.Zörög.Én vettem nyolc méter redőnyhúzó vagy milyen zsinórt.Egyik végén levarrva karabinernek a hely,másik végén kéznek.Poénra műkődött és kb.ötszáz forintból megvolt.
2014. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Drága (beagle-mnek L-es méretű kell, az majdnem 6 ezer).

Nem lehet a csuklódra húzni (pedig az a legjobb, én a flexit sokszor kiejtem a kezemből)

Ha elszakad (mondjuk amikor 4,5 méterre van a kutyád) elég ciki.

Nem lehet vele normálisan menni, ha rövid akkor az a kutyának nem jó, ha hosszú akkor az embereket idegesíti hogy kerülgetni vagy átlépkedni kell.

Ettől függetlenül nekünk 2 flexi is van (különböző méretű a 3 kutyához)

2014. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is kényelmetlen, irreálisan drága, és irányítani sem lehet vele rendesen a kutyát, sem gyorsan visszahúzni a zsinórt ha vészhelyzet van.

Én annak a híve vagyok, hogy vagy rendes, kb 1-másfél méteres pórázzal viszem a kutyát, vagy elengedem.

Azért, hogy néha rátegyem a kutyámra, én nem venném meg.

2014. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Csak azért, mert 5 méter hosszú egy flexi, még nem kell folyamatosan mind az 5 métert kiengedve tartani -_- Sétáltathatsz városon belül félméterre kiengedve, mikor meg odaértek egy parkba, vagy kihaltabb részre, akkor jobban kiengeded szaglászni.
2014. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Semmire nem jó. Ha pórázra kell vennem, akkor úgysem mehet messzebb tőlem 0,5-1 max 2 m-nél, ha meg ennél messzebb engedem, akkor póráz nélkül.
2014. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Jól nevelt kutyának nem kell a flexi. Ha tömeg van, vagy forgalmas helyen megyünk, akkor póráz. Ha biztonságos helyen vagyunk, elengedés. A pórázt zsebre lehet tenni, vagy felakaszthatod magadra, a flexi csak kolonc, kényelmetlen, nehéz, kattog. Teljesen fölösleges.

Ha az ember mondjuk csinál napi 2 egészségügyi és 1 elengedős sétát, akkor az egészségügyire teljesen jó a normál póráz, elengedéshez meg nem kell flexi.


Neveletlen kutyára meg nem szabad flexit tenni.

2014. jún. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
90%
A flexit tényleg csak kivételes esetekben van értelme használni, például süket/vak/tüzelő/beteg kutyához, illetve jól nevelt kutyához, ha az ember mégse akarja teljesen elengedni
2014. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!