Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökős kutyával mit lehet...

Szökős kutyával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy uszkár kutyusom, már 8 éves, mindig is szökdösős volt, de mostanában már nagyon. Nem tüzel, semmi ilyesmi, hanem csak mert neki úgy jó. Száraz tápot életében nem látott, mindenféle finomsággal volt etetve, házi kosztot sem eszi meg, el van kényeztetve. Akkor jön be amikor akar, a házba, ágyon aludhat... minden meg van neki adva , úgy érzem, foglalkozunk, játszunk vele, visszük őt programokra. Olyan nagy kertbe van , ami szerintem ritka, mert 2 ház van egybe nyitva kertvárosban, tehát hatalmas... Most egyenlőre kikötöttem, bár a szívem szakad meg, az ilyen élet nem élet, kutya láncon. Mindig is undorodtam az olyan emberektől akik láncon tartják szerencsétlen kutyát, s ott élik le az életüket. Nem szeretném ezt... Nem tudom betömni a lyukat ahol kimegy, mert ő akárhol akárhogy ki tud menni. Ez már nem megoldható. Van benne csip, meg bilétája is van, és már a héten 4x mentem érte különböző helyekre. Mi a fenét csináljak vele? Nagyon elszomorít.

#kutyaszökés
2014. jún. 1. 11:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Csináltassátok meg a kerítést, a kutyát meg sétáltasd minden nap, és foglalkozz vele többet. Nem kényeztetésre gondolok, mert ő nem ember, hanem kutyának való dolgokra. Labdázás a parkban, biciklizés vele, kirándulások stb. Otthon pedig kutyaként bánj vele, húzd meg a határokat. Ágyba nem engedném, mert az a te területed. Így sosem fog tisztelni téged. Legyenek szobák, ahová nem mehet be. És vagy jó minőségű táppal etesd, vagy BARF szerint. Nem jó ha el van kényeztetve, neki se! Nem a gyereked hanem a kutyád. Nem nőtt még a fejedre?
2014. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs teljesen lefárasztva, iktassatok be több sétát, akár futást,úszást, az uszkár okos fajta agyilag is fáraszd le, találj ki neki feladatokat, ha körbenézel biztos találsz neki valamit, tanítgass neki új trükköket bármi

lehet hogy elvan kényeztetve de ha unatkozik akkor neki mind1

2014. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem "szeretnéd", akkor minek csinálod? Láncon tartva nem sokáig lesz kutyád, mert belepusztul.
2014. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor van sétáltatva/nap, és mennyi ideig? Más kutyákkal találkozik? Ivartalanítva van?

Amúgy a sok "finomsággal" egyetlen egy dolgot érsz el: lerövidtíed az életét. Ha annyira szereted, miért nem eteted normálisan?

2014. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Írtam hogy szoktam vinni programokra, amúgy már öreg kutya, sem a játékot nem bírja sokáig, sem a sétát. Ennek ellenére is elmegy.. szoktam vele foglalkozni,de neki nem az kell, hogy fusson, és le legyen fárasztva, mert kíváncsi és élvezi a szabadságot. Teljesen más. Mindenki csak ezt tudja mondani. Érdekes futóversenyre vittük és egyből azután is elszökött :D Biztosan nem lett eléggé lefárasztva.... Nem, nem nőtt a fejemre, mert amit kérek tőle azt megcsinálja. Kivéve hogy ne szökjön el :D Ezen kívül nem egy szemtelen kutya, szófogadó, ért a szóból. A kerítés jó állapotban van, mégis mindig kiássa magát valahol. Nem egy csóró környék ez hogy összedőljön a kerítés meg lyukas legyen. Sőt.
2014. jún. 1. 11:22
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
8 évesen öreg???
2014. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Régebben órákig el tudtunk vele játszani, más kutyákkal is sokat rohangászott, de most már max 10 percig visszahozza a labdát, megkergetem kicsit és vége. Vagy csak ellustult?;)
2014. jún. 1. 11:24
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen ellustult. Egy 8 éves kutya egyáltalán nem öreg.
2014. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kövér egy kicsit a sok "finomságtól"? Meg azért is lehet erőtlen, kedvetlen mert nem kapja meg a megfelelő vitaminmennyiséget, a rossz kaján élő kutyáknak sokszor nincs elég energiája. Mit eszik pontosan? Én itt keresném a baj forrását, mert 8 évesen egy kutya kicsit sem öreg, inkább 10-12 éves korától lehet arra fogni a lustaságot. Ráadásul arra nem lusta hogy szökjön, csak arra hogy te mozgasd. Szüval írd le légyszi miket eszik hátha tudunk tanácsot adni egy megfelelő étrend/táp kiválasztásával.
2014. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire értesz hozzá miért kérdezed? te kértél tanácsokat, akkor meg ne minket szidj...

ivartalanítva van?

kutya akkor szökik ha csajokat/pasikat hajkurászik vagy ha unatkozik, csak ugy nemhiszem

2014. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!