Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökős kutyával mit lehet...

Szökős kutyával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy uszkár kutyusom, már 8 éves, mindig is szökdösős volt, de mostanában már nagyon. Nem tüzel, semmi ilyesmi, hanem csak mert neki úgy jó. Száraz tápot életében nem látott, mindenféle finomsággal volt etetve, házi kosztot sem eszi meg, el van kényeztetve. Akkor jön be amikor akar, a házba, ágyon aludhat... minden meg van neki adva , úgy érzem, foglalkozunk, játszunk vele, visszük őt programokra. Olyan nagy kertbe van , ami szerintem ritka, mert 2 ház van egybe nyitva kertvárosban, tehát hatalmas... Most egyenlőre kikötöttem, bár a szívem szakad meg, az ilyen élet nem élet, kutya láncon. Mindig is undorodtam az olyan emberektől akik láncon tartják szerencsétlen kutyát, s ott élik le az életüket. Nem szeretném ezt... Nem tudom betömni a lyukat ahol kimegy, mert ő akárhol akárhogy ki tud menni. Ez már nem megoldható. Van benne csip, meg bilétája is van, és már a héten 4x mentem érte különböző helyekre. Mi a fenét csináljak vele? Nagyon elszomorít.

#kutyaszökés
2014. jún. 1. 11:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azt sem értem, hogy egy jó állapotú kerítésen hogy megy ki a kutya. Nálunk drótkerítés van, és az előző lakónak beagle-je volt, ami szintén szökött, de még azt is meg lehett csinálni biztosra. Csirkehálót húztunk a drótkerítés aljára, meghosszabbítva azt lefelé, és nagy kövekkel rögzítettük. Egy valóban kutyabiztos kerítés segítene. Amin ki tud menni a kutya, az nem az, hiába hiszed.
2014. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
és ha olyan jó helyetek van biztos van pénzetek teljesen kutyabiztossá csinálni a kerítést, leásni a földalá és a tetejére kicsit behajtott drótot
2014. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Épp megfelelő a testsúlya szerintem. Amúgy konzerveket eszik, szaftos kutyakaját, mindig más ízűt s fajtát . Nyers húst is szokott kapni, hétvégente ebédnél, meg aki dob le neki az ebédből husit azt. Régebben vettünk neki vitaminokat, csonterősítőt meg ilyesmit. Jutalomfalatokat is szoktam neki adni, napi max 3-at. Nem hiszem hogy mást amúgy megenne.
2014. jún. 1. 11:34
 14/27 A kérdező kommentje:
Hatalmas ez a telek. Ezt megcsinálni úgy hogy a földbe leásunk, szörnyen nagy munka... Nem szidok én senkit. Egy mondatban is írtam valami sértőt? Nincs ivartalanítva amúgy, közép uszkár. Jelenleg nem tüzel. Ha tüzel akkor bent van tartva, amit elég nehezen visel.
2014. jún. 1. 11:37
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Konzerv: 90% víz, tápanyag 0.

Nyers hús: Nagyszerű, de disznót csak főzve.

Asztalról etetés: Totális megalázkodás a kutya előtt, nagyon nem jó. Az ebédből maradt husit inkább akkor adjátok oda, ha ti befejeztétek. Lehet, hogy nála nem vált ki ez a rossz nevelés viselkedés zavart, de ha egyszer kifogtok egy dominánsabb kutyát, ki fog készíteni titeket és rengeteg problémát okoz majd.

Vitamin, csonterősítő: jó, de ne szupermarketből, hanem netről, jó minőségűt, a szupermarketes annyit ér mint 10 dkg túró.

2014. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
kutyáért néha áldozatot kell hozni, am a konzerv az nem túl jó neki, kb csak vízből áll, ha a tápot nem eszi probáljátok ki a BARF-os etetést, nézz utána, és arrolis lekelsz szoknotok hogy az asztalnán enni adtok neki edni
2014. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Válogatós kutyát amúgy úgy lehet normális, számára megfelelő tápra szoktatni, hogy lerakod elé, ha nem eszi meg, elveszed. Ezt akár napokig. Majd éhes lesz és meg fogja enni. De emellett ne kapjon potya kajákat, mert az életben nem fogja megenni a tápot. Napi 1 koplalónap ajánlott.
2014. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem napi 1 hanem heti 1
2014. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Megnézem ezt a BARF étrendet :)
2014. jún. 1. 11:41
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ninxs válogatós kutya, mint olyan ez a fogalom nem létezik. Csak éppen nem hülye, ha úgyis kap mást akkor hülye lesz megenni...

Konzervekben semmi tápanyag nincs, nem csodálom ha fáradt, erőtlen és inaktív. A BARF jó, vagy szépen megszoktatni vele a tápot. Brit, Josera, Acana, Orijen, Pro Plan... Mind-mind kiváló tápok, az én állítólag nagyon lusta shar pei kutyám úgy bandázik 3 órákat mióta Pro Plant kap, hogy alig tudom hazarángatni.

Módszer: jól kifárasztod, hazaérve leteszed elé az adagot, vezényszóra ehet, 10 perc után elveszed ha nem kezd hozzá/otthagyja. 1 hét után meg fogja enni a tápot.

2014. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!