Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökős kutyával mit lehet...

Szökős kutyával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy uszkár kutyusom, már 8 éves, mindig is szökdösős volt, de mostanában már nagyon. Nem tüzel, semmi ilyesmi, hanem csak mert neki úgy jó. Száraz tápot életében nem látott, mindenféle finomsággal volt etetve, házi kosztot sem eszi meg, el van kényeztetve. Akkor jön be amikor akar, a házba, ágyon aludhat... minden meg van neki adva , úgy érzem, foglalkozunk, játszunk vele, visszük őt programokra. Olyan nagy kertbe van , ami szerintem ritka, mert 2 ház van egybe nyitva kertvárosban, tehát hatalmas... Most egyenlőre kikötöttem, bár a szívem szakad meg, az ilyen élet nem élet, kutya láncon. Mindig is undorodtam az olyan emberektől akik láncon tartják szerencsétlen kutyát, s ott élik le az életüket. Nem szeretném ezt... Nem tudom betömni a lyukat ahol kimegy, mert ő akárhol akárhogy ki tud menni. Ez már nem megoldható. Van benne csip, meg bilétája is van, és már a héten 4x mentem érte különböző helyekre. Mi a fenét csináljak vele? Nagyon elszomorít.

#kutyaszökés
2014. jún. 1. 11:04
1 2 3
 21/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Kezdetnek a kutyával naponta menjetek el egy kiadós, 1,5 órás AKTÍV TEMPÓS, TARTALMAS sétára, ha lehet, szabadon is engedd. Gyakoroljátok az engedelmességi feladatokat, tanuljatok trükköket...ha 1 hét ilyen aktív foglalkozás után is szökik, akkor érdemes tovább gondolkodni!
2014. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Láthatatlan kerítésnek olvass utána

[link]


Illetve lánc helyett kennelt kéne neki amíg a kerítés probléma meg nem oldódik.

2014. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
27%
Jesszus szegényke 8 éve szenved... Foglalkozz vele! Ne kínozd!!
2014. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Emberek! Itt mindenki! Nézzétek, valaki ezt állatkínzásnak nevezi :D Az én szerencsétlen ebem kínozva volt 8 éven keresztül!! Nevetséges!! Ez.. ez egyszerűen röhejes. Ez állatkínzás? Itt mindenki így vélekedik? Hm? KOMOLYAN? ...
2014. jún. 1. 18:46
 25/27 anonim ***** válasza:
80%
Valahol igenis állatkínzó vagy. Egy kutyát nem kutyaként neveltél 8 éven keresztül.Magad írtad, el van kényeztetve. Elkönyvelted azt is, hogy mindig is szökdösős volt. Veszélynek tetted ki minden szökésnél. Az első alkalom után teljesen hatásos megoldás után kellett volna nézned. És nem a lánc a megoldás. Akár kennel, akár villanypásztor, láthatatlan kerítés, stb. Mellékesen egy uszkárnak az ember közelében van a helye. Erre tenyésztik őket. Nem az udvaron élni az életét.
2014. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Bent alszik, akkor jön be amikor akar :D De igen akkor állatkínzó vagyok, hívom a rendőröket... Amúgy ezzel a felfogással több milliárd kutyát azon nyomban el kellene kobozni a gazdájától :))) Ti , tökéletes kutyatartók meg majd a menhelyről befogadjátok őket :))))) éééss TI nem fogjátok ilyen kegyetlen módon tartani mint én... szégyellem magam.. sajnálom :)
2014. jún. 1. 21:08
 27/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem vagy állatkínzó, DE 8 éve szökő kutya gazdájaként örülhetsz, hogy még senki nem jelentett fel, nem perelt be, a kutyád nem okozott balesetet!!!

Két lehetőséged van.

1. szökésbiztos kerítés, akármilyen nagy költséget is jelentsen

2. a kutya CSAK FELÜGYELET MELLETT lehet a kertben, ergó naponta legalább 2 séta az utcán, a többi eü-i dolog a kertben GAZDI jelenlétében

2014. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!