Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves Hölgyek és Urak!...

Kedves Hölgyek és Urak! Segítséget szeretnek kérni kutyaválasztásban. Nagyon sok kutyus tetszik, de nem tudom hogy igazán melyik illene hozzám?

Figyelt kérdés
Elsősorban kis testű kutyusra (kb 12 kg-ig) gondoltam, leginkább rövid szőrű lenne a legjobb, vagy olyan amelyiknek nem kell rendszeresen vágni a szőrét. Társasházban lakom, és bár tudom minden kutyának bezártság ha nem szaladgálhat kertben, de van amelyik jobban viseli az ilyen körülményt, illetve szomszédok miatt előnyösebb volna egy nem túl ugatós fajta. Munkámból adódóan sajnos nem engedhetek meg magamnak egy magas energiaigényű kutyát, de természetesen reggel-este vinném sétálni és a játék se maradna el =) Nem kizáró ok, de előny ha nem hullik a szőre. Szülőknek van egy bolognese kutyusuk, és nem állandó, de rendszeres jelleggel találkoznának és jó lenne ha nem bántanák egymást.
2014. jún. 3. 13:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Francia bulldog, Boston terrier,törpe pincser
2014. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Boston terrier???

Az egy mozgás igényes eleven állat! Aki imád mozogni

2014. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A beaglet nem ajánlom, ahhoz nagyon nagy határozottság kell. A boston terrier ára meg 200 ezernél kezdődik, és ennél csak drágább.
2014. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
sajnos a boston terrier elég ritka fajta és igen nagy a mozgás igénye, a beagle 10-18 kiló körül mozog, ami nem fér bele a maximum 10-12kg-ba, a törpe pincserről azt hallottam szintén nagy a mozgás igénye, bulldogot és palota pincsit nem igazán szeretnék, viszont ha valakinek van törpe tacskóval kapcsolatosan tapasztalat az érdekelne =) olvasgattam neten több fajtáról, de nem mindenhol egyeznek a leírások, és nem tudom melyiknek higgyek jobban, bichon és mini yorkie tapasztalatom van csak sajnos
2014. jún. 4. 10:30
 25/27 anonim ***** válasza:

"gyerek nincs a családban, így nem kizáró ok. sétáltatni úgy tudnám, hogy meló előtt egy kb 20-30 perc, meló után 1,5-2 óra séta, illetve este egy bő fél óra, hétvégén meg kifulladásig =)"


E mellé bármelyik nem terrier max. 12 kg-os fajtát simán be lehet vállalni, én mudit (10 kg) tartok hasonló séta mennyiséggel.

A lakásban való ugatósság nagyrészt nevelés kérdése. Válaszd ki, amelyik tetszik. Vannak kevésbé szőrhullató fajták,mint a bichonok, uszkár. A mopsz szerintem a legkevésbé ugatós, de eléggé hullik a szőre, és ha rosszul neveled, lehet ugatós.

2014. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekem volt tacskóm, kicsit ugatós, de mi kertes házban élünk ezért nem nagyon tudom hogy a bezártságot hogy viseli.kiskorába mindent szétrágott a lakásban amit elért de csak amíg kölyök volt. Szerintem nyugodt kutya, elüldögélt a házban ha ott voltunk mellette:) Egy nagyon vidám kutyus volt a miénk aki mindíg meg tudott nevettetni :)
2014. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Amiket NE:

- Foxterrier - energiabomba

- Beagle és Csivava - makacsak, akaratosak, nem első kutyának valók :)


Elmész egy menhelyre és elmondod az igényeidet. Több alkalommal is kilátogathatsz.

VAGY elmész egy sintértelepre és elhozol egy kistestű, felnőtt, nem túl virgonc kutyát. Minden kutyát meg lehet nevelni! :)

2014. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!