Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves Hölgyek és Urak!...

Kedves Hölgyek és Urak! Segítséget szeretnek kérni kutyaválasztásban. Nagyon sok kutyus tetszik, de nem tudom hogy igazán melyik illene hozzám?

Figyelt kérdés
Elsősorban kis testű kutyusra (kb 12 kg-ig) gondoltam, leginkább rövid szőrű lenne a legjobb, vagy olyan amelyiknek nem kell rendszeresen vágni a szőrét. Társasházban lakom, és bár tudom minden kutyának bezártság ha nem szaladgálhat kertben, de van amelyik jobban viseli az ilyen körülményt, illetve szomszédok miatt előnyösebb volna egy nem túl ugatós fajta. Munkámból adódóan sajnos nem engedhetek meg magamnak egy magas energiaigényű kutyát, de természetesen reggel-este vinném sétálni és a játék se maradna el =) Nem kizáró ok, de előny ha nem hullik a szőre. Szülőknek van egy bolognese kutyusuk, és nem állandó, de rendszeres jelleggel találkoznának és jó lenne ha nem bántanák egymást.
2014. jún. 3. 13:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!


1. Ez nagyon szúrja a szemem, muszáj helyre tennem ezt a dolgot: a kertbe is be van zárva a kutya, a legtöbb kutya nem rohangászik a kertben "szabadon", napi egyszer azt is el kéne vinni sétálni.


Ha meg tudsz felelni ezeknek:

- napi 2 egészségügyi (általában kb 10 perc) séta

- napi 1 játszós séta, ha van, kutyafuttatóval - kb 1 óra

- 2 séta között kb 8 (+/- 2) óra teljen el

- tenyésztőtől (kb 100.000 Ft-ért) veszel kutyát

akkor én a mopszot ajánlanám neked, mivel kis mozgásigényű, kevéssé ugatós fajta (viszont horkol és röfög).

A kölyköt azonban egy ideig 2 óránként kell levinni, hogy gyorsan szobatiszta legyen. Viszont hiába szobatiszta, ha nincs otthon senki, aki kiengedné, akkor be fog pisilni, mert 8-10 órát egy kölyök nem bír ki. Szóval vagy otthon van valaki, vagy sokat kell takarítanod. Egy felnőtt kutya befogadásával (vagy egy tenyésztőnél maradt, már idősebb kölyök, felnőtt kutya megvételével) ez a sok bonyodalom elkerülhető.

2014. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
nem tudom egyes emberek honnan találnak ki információkat, de egy szóval nem írtam hogy ha kertben van egy kutya akkor nem kell sétáltatni... szüleimét is viszem, attól hogy kertben van, csak a kert mégis alkalmas arra hogy elvégezze a dolgát, így nem igényel annyi sétát. az hogy mire van pénzem aligha tartozik másra. az azonban érdekes hogy a kérdésemre (milyen kutya illene hozzám a leírtak alapján) arra 1 személytől kaptam választ, többiek azt keresik hol lehet belekötni. felhívom másodjára a figyelmet, nem feltétlen kölyök kutyát akarok, de legyen fiatal, és a menhely azért sem jó továbbra sem, mert a menhelyek többségén nagytestű kutyák vannak (településemen utána érdeklődtem 4 db 5-10kg közötti van és kész) és vagy közép idősek (7-8) vagy jócskán idősek (14 körül). a terrierekről én is úgy tudom hogy mozgékonyak, de érdekes, a minap beszéltem egy állatorvossal, ő leginkább a törpe tacskót, a west highland terriert, a boston terriert és a bichon féléket ajánlotta
2014. jún. 3. 17:59
 13/27 anonim ***** válasza:

A westiet nem ajánlom higyj nekem!!

A tacsi jó választás de a bichon társasági kutya így nem lehet sokáig egyedül hagyni

2014. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
szüleim havanese-e is alig várja hogy hazaérjen valaki =) ami a társasági kutyákat illeti kb 10 órát lennék távol a lakástól, nem tudom hogy az orvos által ajánlott fajták közül melyiket érdemesebb választani ez alapján. a tacsiról azt olvastam ugatósabb, mennyire lehet leszoktatni róla? a boston terrierről van tapasztalatod?
2014. jún. 3. 18:28
 15/27 anonim ***** válasza:

Nagyon eleven kutyák. Legalábbis amelyiken én ismered mind az :D

Esetleg mopsz?

2014. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Basset hound vagy palota pincsi?
2014. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Aminek a nevében benne van, hogy terrier, azt én nem ajánlanám, mert nagyobb a mozgásigénye, mint amit írtam már (2*10 perc eü + 1 óra játszós). Persze, ha ennél több időd is van (mert ezt mi nem tudjuk megítélni), akkor választhatsz nagyobb mozgásigényű fajtát, mint amilyen a boston terrier is. A palotapincsi is jó, a basset viszont egy nehéz (asszem több, mint 15 kg), rövid lábú kutya, ha emeleten laktok lift nélkül, feltétlenül cipelgetni kéne.


Egyébként, ha napi 10 órát vagy házon kívül, a többi időt pedig a kutyával töltenéd, akkor a többi társasági kutya is jó, hiszen ennyi időt minden kutyának illik kibírni, viszont ezek azért nagyobb mozgásigényűek és ugatósabbak, mint a mopsz (vagy a francia bulldog, amit azért nem ajánlottam elsőnek, mert igen makacs).

2014. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:

En pont a francia bulldogot ajanlottam volna kedves utolso :) nagyon okos kutyak.Jol tanithatok nagyon gyerekbaratok is ami nem hatrany ha a csaladban van gyerek.A nap nagy reszeben alszanak, de a setak soran nagyon aktivak es igenylik a napi 2 lefarasztos jatekos setat (plusz az eu setak termeszetesen).

Mi orokbe fogadtunk kistestu 3-4 honapos kutyat (terrier keverek) es azt leszamitva, hogy mindent szetrag megcsocsal nincs vele bajunk, pedig utcarol fogtak be ( a legnagyobb lelki serulese talan az a 2 nap a menhelyen, mert nagyon fel a nagytestu kutyaktol)

2014. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
gyerek nincs a családban, így nem kizáró ok. sétáltatni úgy tudnám, hogy meló előtt egy kb 20-30 perc, meló után 1,5-2 óra séta, illetve este egy bő fél óra, hétvégén meg kifulladásig =)
2014. jún. 4. 08:27
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Beagle szerintem megfelelő lenne neked.
2014. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!