Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha sétánál...

Mit csináljak, ha sétánál odajön egy másik kutya?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy sétálok a kutyámmal, és odajön egy nagy kutya és elkezdi szaglászni a kutyámat, vagy vicsorog, vagy akármi... Hogy kell egyáltalán a másik kutyát lereagálni, pláne ha agresszív? Megálljak, továbbmenjek, ne nézzek rá, vegyem fel a kutyát, és fordítsam el? Vagy mi??
2009. dec. 31. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a másik kutya megvan kötve ? hát akkor nem nehéz de minket már támadott meg boxer ami nemvolt megkötve nagyon megijedtem közbementem próbáltam távoltartani a boxert nrkrm golden retrieverem van nem egy harcos kutya nálunk mindig van direkt állatok elleni bors spray azt használtuk és belement a boxer szájába annyira csípta neki h abbahagyta mire jött a gazdája ls elkezdett pofátlankodni hogy semmiség meg ienek. Eléggé bennem volt a sz+r.Szerintem szerezz be magadnak egy ilyen sprayt magad is megtod vele védeni de ha a másik kutya is megvan kötve akkor csak simán menj el mellette.
2009. dec. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

nem írtam, h meg van kötve a másik, mindegy. azért köszi :)

ilyen spray-t hol lehet beszerezni?

2009. dec. 31. 23:45
 3/17 anonim ***** válasza:
hu nemtudom neked megmondani így hirtelen de nekem édesanyám vette holnapra megkérdezem neked :D vagyis mára BUÉK
2010. jan. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha veszélybe kerülnétek, erélyesen rákiabálsz a kutyára, PL.: takarodj innen, nem mész innen?

DE baromi hangosan.

inába száll a bátorsága.

2010. jan. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

és ha pl kóbor kutyáról van szó arra is hat ha rákiabálunk?és nem vadulnak be a spraytől?

én vadászboltban láttam gáz sprayt, szerintem ott lehet beszerezni.

bocs, hogy itt kérdezem, de most nem akartam még egy majdnem ugyanolyan kérdést nyitni.

2010. jan. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a sima dezodor is segít vagy a hajlakk
2010. jan. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kóbor kutya ritkán támad meg titeket sétálás közben. Nincs gazdija, és önbizalma sem akkora, vagyis hiába kicsi az enyém, ott vagyok a póráz végén én, és ez emeli az enyém "renoméját". Én így látom. Az én kölykök spánielem múltkor megugatott egy nagy szakadt kuvasz keveréket, aki elmenekült.

Legveszélyesebbek a területvédő kutyák. (Direkt nem őrző-védőt írtam, mert azok képzettek, gazdisok). Ez a kölyökkorában odab'sszák valami cégtelepre, ahonnan kijárkál, mert a kerítés általában rossz. Embereket nem nagyon lát. És miért veszélyes? Mert TERÜLETE van, ezáltal önbizalma, de nem kapott visszajelzéseket, nem szocializálták, ilyenek... Ha kistesű a kutyád, és nagytestű támad, igenis paprika-spray. Én vadászboltban vettem. Szokták javasolni, hogy engedjük el a sajátot, jobb ha egymás között lerendezik. Hát én nem engedném...

2010. jan. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom azt, hogy elengedd a kutyád, ha összetűzésbe kerül.

Mert teszem azt:


Neked spánieled van a kutya meg pitbull, akkor az már 100-as hogy a pitbull nyer

Énis így jártam három hete. A kölyök amstaffomat megtámadta egy bullterrier. hát a bull győzött eltörte a kutyám két lábujját, de ha nincsen köztük az a kerítés, vagy ha a kutyám kifejlett állapotban van, lehet hogy ő nyerte volna a csatát.

2010. jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

engem az tud baromira felidegesíteni amikor elengedik a nagy németjuhászt vagy bitbullt és a gazdia úgy van vele hogy nekem nagy kutyám van neki nem lehet semmi baja de azzal nem foglalkoznak hogy vannak kiskutyák és azoknak meg nekimennek a nagyok utána meg letagadják hogy a kutyájuk kinyírta a másik westiét.Barátnőmnek így halt meg a kutyusa hogy el volt engedve egy pitbull és megtámatta a kutyáját ami kicsi volt és eltörte a gerincét.De volt velem olyan is hogy sétálok a kutyusommal (yorkshire terrier) és ott van előttem két fiú olyan 18 körül lehettek és egyszer csak parancsol a gyerek a kutyájának hogy nyírd ki a kis patkányt és elengedi a kutyáját én meg felemeltem az enyémet és rohantam be az állatorvoshoz még oda is bejött a kutya de végül nem történt semmi baj a gyerektől elvették a kutyáját és beadták a menhelyre szerencsére ott volt az állatorvos 20 m-re és oda be tudtam rohanni.a bors spray az segít csak nem biztos hogy kiskorúaknak kiadják a az vagy mert nekem nem adták ki amúgy meg vadászboltban lehet venni de szerintem lehet interneten is rendelni.

15/L

2010. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
rám engedtek egy woldspitzet DIREKT én meg ugye a westie 7hónapos kutyámmal... belerúgtam és elfutott a szerencsétlenje XD a közelben lakik, és ha meglát sétánál akkor inkább elkerül XD
2010. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!