Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha sétánál...

Mit csináljak, ha sétánál odajön egy másik kutya?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy sétálok a kutyámmal, és odajön egy nagy kutya és elkezdi szaglászni a kutyámat, vagy vicsorog, vagy akármi... Hogy kell egyáltalán a másik kutyát lereagálni, pláne ha agresszív? Megálljak, továbbmenjek, ne nézzek rá, vegyem fel a kutyát, és fordítsam el? Vagy mi??
2009. dec. 31. 23:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én a szomszéd kutyát szoktam halálra ijeszteni, mert mindig átjött hozzánk, és olyankor meg jól megijesztettem és azóta elkerül, főleg ha meglát :) Oké h foxterrier a kutya de a foxi-k dühös kutyát :) igen javaslom a bors spray-t meg a paprika spray-t. De volt egy hozzászólás amit én is javasolnék a hozzászólóval együtt! HA MEGTÁMAD EGY KUTYA ORDÍTS RÁ AHOGY CSAK BÍRSZ HIDD EL ÚGY BE**ARIK H NEM FOG TÖBBET RÁTOK IJESZTENI :)
2010. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Olvasd el, ehhez a kérdéshez is jó tanácsok vannak ebben a kérdésben: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__552272-mivel-..
2010. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Engedd h összeszagoljanak - ők ilyenkor ismerkednek és felmérik a másik erejét, ki hol áll a hierarchiában. Ennyi. Ezek után nagyjából tisztában lesznek vele, h a másikkal szemben mit engedhetnek meg maguknak. Illetve csak akkor ha a kedves gazdi engedte h a kutyája kisebb korában és most is odamenjen más kutyákhoz, megtanuljon "kutyául": a kutya testbeszédet. Hagyta h néha kapjon egy-egy lemorgást az övé is, h megtanulja hol a helye. Az ilyen egészségesen szocializált kutyák tudják hogyan kell egy másik kutyával viselkedni.

Véleményem szerint ha jön felétek egy idegen kutya teljesen normálisan akkor a legrosszabb ha felkapod ölbe. Erősen megzavarja az ilyen a kutya énképét: hisz egyből magasabb lesz, elérhetetlen és mögötte van a gazdi tehát ő iszonyatosan bátor és magabiztos lesz. Ez nem válik túlzottan javára. Valamint az se túl jó, ha ilyenkor megfeszíted a pórázt. Hasonlók a következmények.

Valamint a kutyákhoz sok esetben tartozik egy gazda akit meg lehet normálisan kérdezni, h baj-e ha összeszagolnak. Illetőleg a kutyák többsége nem támad meg egy idegen kutyát amíg az nem ad rá okot. Attól h gyorsan, futva jön felétek azt nem lehet támadásnak nevezni!! ;o) Ok nélkül meg nem fog vicsorogni egy kutya egy másikra. A vicsorgás általában figyelmeztetés ha túl ment egy határona másik, belépett a territóriumába, a kajájára/játékára pályázik a másik. Olyan nincs h odajön és vicsorog.

Ezenkívül "akármi" sincs ok nélkül. Mindennek vannak előjelei.


Te csak hagyd h a kutyád más kutyákkal ismerkedjen, megtanulja hol a helye a kutyatársadalomban és eldöntse melyik kutyával akar későbbiekben játszani, futkározni. És attól h kicsi egy kutya még enm kell félteni a nagy kutyáktól.

2010. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

köszike :) de am ha ráordítok nem vadul meg?

am nekem yorkim van. nem tudom, hogy a yorkik hogy reagálnak a másik kutyára.

2010. jan. 1. 17:10
 15/17 A kérdező kommentje:

és egyébként van az utcánkban egy kutya. talán van gazdája, de rohadtul felelőtlen.

Többször ki lett hívva a síntér(mi is hívtuk, meg a szomszédok is) de hiába. amikor kijön a síntér akk vagy vki becsukja, vagy elbújik. egyébként ez a kutya engem még nem bántott, de nem tom h reagálna, ha a kutyám is mellettem lenne(még csak az udvarra vittem a kutyámat, mert két hónapos és nem nagyon akarjuk még kivinni)egyébként ez a kutya (bár nem igazán ismerem) szerintem agresszív, mert láttam már, hogy pár embert megkergetett. na mind1 köszi mindenkinek! és boldog új évet! :)

2010. jan. 1. 17:17
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutya reakciója nem a fajtájától függ, hanem a gazdája nevelésétől, ez a yorkira is vonatkozik.

Ha már kiviheted utcára, vidd minél többet kutyák közé, engedd barátkozni, játszani. Azért, mert pici termetű, ő még ugyanúgy kutya, ugyanazzal a jelzésrendszerrel él, mint a nagyobb társai. Nem kell félteni (ölbe felkapkodás és egyebek).

2010. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. jan. 2. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!