Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy kutyát, de miért...

Vettem egy kutyát, de miért vagyok ilyen feszült miatta?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy aranyos 6 hetes kutyát. Lakásban lakunk, így egy kis termetű Yorkira esett a választás. Nagyon rég volt már egy kutyám, sajnos az el lett altatva mert beteg volt. Nagyon régóta akartam már egy újat, viszont most hogy ezt megvettem, vagyis megvették nekem teljesen feszült vagyok. Nagyon szeretem meg minden, de amint arra gondolok hogy mostmár nem úgy fog telni a mindennapom mint eddig és hogy ez a kutya legalább 10 évig még velünk lesz és nem lehet csak úgy "kidobni ha már ráuntam" rögtön elfog a gyomorgörcs... Miért van ez? Imádom a kutyákat mégis, folyamatosan feszült vagyok miatta.

2014. jún. 4. 17:58
1 2 3
 11/22 sippara ***** válasza:
82%
Talán mert valahol érzed, hogy egy élőlény ellátására fel kellett volna készülni (mind tudás, mind lelkiek tekintetében), amit nem tettél meg.
2014. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Az aki téved és tudja is az nem meri beismerni, hanem idegesen válaszol arra ami tényleg igaz, akárhogy lepontoztok. A törvény meghatározza, hogy 8 hetes kora előtt tilos elhozni. Remélem ideggyenge lesz és leharapja az ujjaidat. Ja és várom, pontozzatok le nyugodtan.
2014. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

"Büncselekmény? Nem..."


A BTK szernint nem, erkölcsileg viszont igen.

2014. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

Feltételezem még gyerek vagy. Azért vagy feszült, mert hirtelen felelősség nyomja a válladat. Így igaz, a kutyát nem lehet feltenni a polcra vagy kikapcsolni, ha neked inkább pasizni/bulizni/egész-nap-ágyban-fetrengeni támad kedved, mert neki SZÜKSÉGLETE a foglalkozás és a séta. Gondolom emiatt pánikolsz.


Amúgy én azt nem értem, hogy ha "régóta akartál egy új kutyát", akkor miért nem vetted legalább arra a fáradtságot, hogy mondjuk utánaolvass a kutyázásnak, nevelésnek, tanításnak, vagy csak úgy szimplán arra hogy honnan szabad kutyát venni, miért és hány hetesen szabad elhozni. Vagy úgy hitted, hogy anyuciék majd elintéznek mindent, neked pedig mint hercegnőnek, más dolgod nincs is, csak néha megsimogatni a kutya buksiját, ha kedved van?

Én ha régóta akarok valamit, akkor abban az időben amíg hozzám nem kerül, mindent felkutatok és elolvasok róla. De persze nem vagyunk egyformák.


Egyébként:

Yorkshire terrier = fajtatiszta yorkshire terrier

Yorki = Yorkshire terrier X Foxi keverék ;)

2014. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Az utolsónak csak annyit, nem tudom honnan veszed hogy lány vagyok, amúgy 100%-ban fiú, és készültem a kutya érkezésére de valóban, nem találtam róla kellő információt az elhozásával kapcsolatban. De tisztában vagyok az etetéssel az utána való takarítással a sétáltatásokkal... Mint mondtam volt már kutyám, azt is remekül fel tudtam nevelni. Csak rég volt
2014. jún. 4. 19:45
 16/22 anonim ***** válasza:
75%
Ne aggódj, szerintem csak meg vagy egy kicsit ijedve. Egy kiskutya nagy újdonság, egyik nap még egyedül vagy, másik nap meg egy egy kis butus szőrcsomóval, nagy felelősséggel. Össze fogtok csiszolódni ne félj! Majd egyre kevesebb dolog miatt fogsz aggódni, ahogy rutinszerűek lesznek a tennivalók. Ez kb. olyan, mint amikor az első gyereknél mindenki pánikban van, mit hogyan kell csinálni, minden bonyolultnak tűnik, de ahogy egyre nagyobb úgy egyre kevesebbet kell gondolkozz és parázz, hoy mit hogyan kezelj:)
2014. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
Persze,a szaporító gondoskodik a kutyáiról.Hogyne,nyilván azért jön tőlük a sok oltatlan,férges,beteg kutya,sok közülük elpusztul.És ezek csak a kölykök,akik a hasznot hozzák neki.A szülőkről gondolom semmit nem tudsz.Ezeket a nyomorultakat mentjük testi-lelki nyomorék állapotban félholtan.Ami már nem hoz hasznot,mehet a sintértelepre vagy megölik,nem humánusan.
2014. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, az eddigi életed kissé másként fog alakulni a kiskutya érkezésével. Felelősség, kötelesség ...ezek úgy látszik, bizonytalanná tesznek. Ha úgy érzed, a kutya nélküli életed kényelmesebb volt, még nem késő másik gazdát keríteni a kiskutyának.
2014. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
Vége a kényelmes ėletnek,jön a macerás kölyökkor,meg minimum 14 év meló az ebbel.Meg egy rakat plusz költség,ha mégsem volt olyan jó az a szaporító.Mondjuk jó esetben kölyökként semmi baja,aztán patella,allergia,epilepszia az ami a leggyakoribb.
2014. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Kitartás, összecsiszolódtok. Én hetekig kétségek közt vergődtem, mielőtt elhoztuk a kutyát, annak ellenére, hogy első látásra beleszerettem. Miután meghoztam 3-4 napig szinte csak néztük egymást. Esténként sírt, én meg rágtam magam, hogy minek hoztuk el szegénykét, jobb gazdát érdemelne. Aztán megtört a jég. Kb 2 héttel az érkezése után már el sem tudtam képzelni az életem nélküle. Hirtelen minden ügyes-bajos dolog apró semmiségnek tűnt. Nála jobb kutyám nem is lehetne.
2014. jún. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!