Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Mikor kutya...

Mit tehetnék? Mikor kutya sétáltatás közben biciglis gyerekek ingerlik kutyáimat.

Figyelt kérdés

igaz hogy a kutyák jól neveltek és nem ugranak nekik, de a kisebb kutya(törpe spicc) mindig nagyon ugatni kezd, a német juhász meg csak néz, nem különösebben zavarja.

de engem nagyon idegesítenek, mit mondjak nekik?


2010. ápr. 28. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Azt,hogy bírjanak magukkal!

Vagy mond a kutyádnak,hogy "csipd meg" :)

Hátha megijednek..persze csak ha nem tudja miaz a csipd meg.


Nekem is volt ilyen,de mondtam nekik,hogy "most azzonal hagyák abban,mert nem vicces és ők se szeretnék szerintem,hogy nekik menyen a kutyám,ha véletlen elengedem a pórázt."


Nagy(!!)keverék kutyám van.

Ilyen németjuhász nagyságú,kicsit nagyobb.De nagyon jámbor,senkinek se menne neki.De abba hagyták.

Lehet,hogy nem szép dolog,de az se amit ők csinálnak és tényleg véletlen elránd a kutya elengedem a pórázt a kutya megy az útra,(gyerekek után),esetleg kifut ijedtében egy kocsi elé,és máris baleset történhet,persze ez eltúlzott helyzet,de nem lehetetlen.

2010. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Kezdetnek tisztázzuk ki jár tilosban. A biciklisek ugyanis alapesetben nem ott mennek, ahol kutyát sétáltatsz, és fordítva. Tehát ki nem megy a helyén?

Egyébként simán küldd el őket, bár jogilag semmi tilosat nem tesznek, kutyát ingerelni nem tilos, embert se...

2010. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

itt Debrecenben a biciklis út a járda mellett van, mégis sokszor jönnek járdán, sőt motorosok is..:S

a bicajosok ott mennek ahol csak akarnak. :@

volt h biciklis dudálgatott a kutyusomnak a zebránál hiába kiabáltam neki h hagyja már abba:@

sok bunkó paraszt.

a gyerekek sem különbek, sajnos a szüleik nem tanították meg nekik h mit szabad és mit nem.

egyszer ha tudod sétálj vkivel, és állítsátok meg az ilyen gyereket és beszélgessetek el vele.

mást nem nagyon tehetsz, ha a felnőttek ilyen hü**ék, a gyerekek milyenek legyenek..:S

2010. ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ki jár tilosban? Mivel pl nálunk nincs bicikli út akkor azt hogy is döntjük el? Amúgy mondd meg nekik hogy maradjanak kussban. Nekem is az agyamra mennek az ilyen kis kölykök.
2010. ápr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

De hogyan érted azt h ingerlik ? (lehet h csak én nem értem de inkább tisztázzuk)

1.Ha biciklis gyereket lát elkezd ugatni/morogni ?

2.A biciklis gyerekek piszkálják a kutyádat ?


A 2. esetben szólj rájuk , kis gyerekeket könnyen el lehet zavarni.

Az 1. esetben viszont meg kell nevelni , minél hamarabb.

2010. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Csak picikét kell az első kerékbe rúgni, hogy az kölyök k...vanagyot essen. :))
2010. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Na ez is 1 jó ötlet :DDDD
2010. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

vagy probálj meg a küllök közé egy botot vagy bedobni vagy valahogy betenni, elég hatásos,aztán legalább abbahagyják a kutyáid idegesitését!

aztán szaladj el,mintha ott se lettél volna,én ezt csinálnám,a mocsok kölykökkel

2010. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Én tavaly nyáron megneveltem egy két porontyot.

Négy kaukázusim van, és rendszeresen sétáltatom őket.

A két kölyök mindig beszólt, hogy rondák, meg gyengék, stb.

Mondtam nekik amilyen csunyák az ő szemszögükből, olyan nagyot harapnak.

Nem hitték...

Egy nap éppen almát ettek, én meg elengedtem a kutyáimat, és ők meg meglepték a kétkölyköt.

El vették az almákat, a gyerkőcök, meg elsprinteltek a francba

Na erről ennyit. Úgy elterjedt a hírem, hogy mindenki úgy hív, hogy a kaus férfi...

Félemlítsd meg őket.

Ne buktasd el , mert súlyosan is megsérülhetnek.

2010. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

először is kössz a válaszokat!

úgy szokott lenni hogy mikor sétáltatom a kutyákat, mindig direkt a kutyák előtt fékeznek le meg kiabálnak, már sokszor mondtam hogy hagyják abba, de nem akarják. egyszer tényleg rájuk kell ijeszteni. ja és egy föld úton szoktam őket legtöbbször sétáltatni, csak 1-2 gyerek szokott arra biciglizni de ezt az ingerlést mindig eljátszák...

2010. ápr. 29. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!