Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás közben ti...

Kutya sétáltatás közben ti mit csináltok, ha esetleg rátok rohan egy nagyobb kutya?

Figyelt kérdés
Bischon Havanese kiskutyát szeretnénk, de mivel lakótelepen lakunk, félek a nagyobb kutyáktól, mert sok gazdi nem tesz rájuk pórázt! Mások miatt nem szeretnénk lemondani egy kis kedvencről, de azért érdekelne mi a teendő ilyen helyzetben?
2010. jan. 8. 20:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
38%
Húúúúú ez annyira idegesítő tud lenni:D Ügyesen vedd fel a kezedbe a kissebik kutyát és védd a másikra meg közbe rá kell kiabálni vagy próbáld alrébb rugdalni :D
2010. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
40%

Neked, mint falkavezérnek kötelességed a falka tagjait megvédened.


Ha kell gázspray-vel!

2010. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskorába mindig felvettem a kutyum ha jött vmi nagyobb, de most már nem kivitelezhető... mert egy magyar vizsla és már 25kilo minimum szal, most én se tom mit tennék, általába ha párommal sétáltatjuk akkor ő ha meglátja a nagyobbat (kóborkutya) megfog egy követ vagy ráordít amitől álltalában megijednek. De ha tényleg TÁMADNA én nem tom mit tennék, elengedném az enyémet? vagy inkább én védeném de annak csúnya vége lenne... Fogalmam sincs.
2010. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
Határozott fellépés kérdése, rám egy németjuhász ugrált fel mindig mindig visszajött a parkban, aztán egyszer hátat fordítottam neki amikor odaért, és rá és szóltam. Többet nem csinálta, mindenesetre az ilyenek gazdái kapják be.
2010. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
36%
20.37es vagyok IGEN A GÁZSPRAY TALÁN A LEGJOBB ÖTLET!!! Nekem is volt, asszem beszerzek egy újabbat! :D
2010. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Ti minden nagytestűt lefújnátok? És aki barátságos a tiátekkel?
2010. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%
vedd fel a picit és a nagyra ordíts rá,meg a gazdájára!
2010. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom neked mit kellene tenned de azt tudom én mit tennék:

Felvenném a kutyát a kezembe, hátha a nagyobb kutya csak ugat és lehet, hogy nem is ugrana nekem. Aztán közben remélhetőleg a gazdája úgyis megfogná vagy csinálna valamit. Ha kóbor kutya akkor én nem szoktam ugrálni, megállok nyugodtan és elmegy simán sosem jött még nekem de a kutyámnak se. Amikor közelített felé tettem egy lépést a kutya felé és így feladta.

Én biztos a kezembe venném a kutyust, ha viszont neadjisten nekem jönne a másik kutya akkor elengedném mert őt már nem bántaná úgyis engem rágna meg :D amit jobban elviselnék, mintha a kutyámnak baja esne.


Egyébként már nekem is nagy kutyám van 30-40 kg között, így őt nem szoktam felvenni, hanem csak elé és a másik kutya közé állok és erélyesen rászólok a másikra, de a kicsit szerintem jobb felvenni. A másik kutya meg is ijedhet ettől, hogy te nagyobb vagy és lehet hogy meghátrál.


A gázspray szerintem is jó megoldás lehet, de ész nélkül ne fújd mert attól is bevadulhat a kutya, lehet csak barátkozni akar te lefújod aztán kész...

2010. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
72%

nekem yorkim van, ő senkit sem támad, minden kutyával játszani akar... bezzeg a többi kutya. a legtöbb beagle mindig meg akarja enni őt. fel szoktam kapni a kezembe, a beagle-k meg felugrálnak majdnem a nyakamig...felelőségteljes gazdáik vannak :D ez nem általánositás!!! :)


amúgy volt egy ilyen esetem, igaz nem kis kutyával. Dalmata kan kutyát sétáltattam, ráadásul nem az enyém volt, barátnőmék elutaztak. Az utcájukban volt egy nagyon agresszív németjuhász, zárt kapunál is mindig majdnem kiugrott. Egyszer nyitva hagyták a kaput, és egyenesen nekünk rontott. Megtámadta a dalmatát, én meg ösztönösen oldalba rugtam és ráordítottam. Ez hatott. Nem tudom honnan jött, nem bántanák állatot, de annyira megrémültem. Szeretem az állatokat, de az agresszív kutyákat nem annyira :(

2010. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
27%
Én is a gázspay-t javaslom meg az acélbetétes munkavédelmi cipőt. Nekem németjuhászom van, nem tudom felvenni, mert 40 kg, de gondolkodás nélkül lefújnám (vagy megrugdosnám) aki rátámad!
2010. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!