Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok, ha sétáltatás...

Mit csináltok, ha sétáltatás közben a kutyádat megtámadja egy másik kutya?

Figyelt kérdés

Már nagyon ritkán viszem el a kutyát sétálni, mert félek a kutyatámadásoktól. Az utca elején lakóknak állandóan kint lóg a kutyájuk az utcán, és volt már vele néhány véresebb összecsapása a kutyámmal. Szóltam a gazdáinak, hogy igazán becsukhatnák, aminek az lett a vége, hogy jól elküldtek melegebb éghajlatra, mondván, hogy mi a francnak akarok én falun kutyát sétáltatni. Persze semmi nem változott, mert ma sem jutottunk messzire.

Ti mit tesztek, ha a kutyátokat megtámadja egy másik? Hogy kell reagálni?


2011. febr. 20. 15:03
1 2
 1/14 anonim válasza:

Azt olvastam, hogy a két állat két hátsó lábát fel kell emelni, instabil lesz, és elengedi a másikat.

Nem tudsz a másik irányba menni? Kerüld el azt a kutyát, ha lehet.

2011. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A másik irányból is elvagyunk "zárva".
2011. febr. 20. 15:20
 3/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul itt aszembe szomszéd, ő is bármikor, a nap bármelyik percében kiengedheti az idióta kutyáit, ráadásul nem hallgatnak rá, szaladgálnak az utcán, és ha egy másik kutya szembe jön velük, akkor annak annyi.
2011. febr. 20. 15:22
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát viszel magaddal egy botot , és jól oldalbavágod vele a másik kutyát , aztán ha jön a gazdája pampogni akkor aztis...Nagyon mást nem tehetsz.
2011. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Erre a megoldásra én is kíváncsi vagyok mivel:

Én is faluban lakom és itt ugye "csak" arra való a kutya, hogy ugasson. Én egy kis zsákutca végén lakom, szóval nem túl kellemes a kutyám vinni sétálni. A szomszédban 5 roti van, ha nem ölik egymást kint terrorizálják a többi embert ill. állatot. A szembeszomszédban egy óriási nagy keverék van. Annál agresszívebb állatot nem igen látni. 2 házzal arrébb a kutya ki-be mozog a kerítésen anniyra elhanyagolják... Gondolhatod, hogy én az 50-55 kg-ommal meg a kistestű kutyámmal milyen jól nézünk ki amikor próbáljuk védeni magunkat. De itt ez nem csak akkor van mikor kutyával van az ember, hanem kutya nélkül is. Este érek haza, olyankor rendszerint kinnt van minden kutya az utcából. Kész szerencse, hogy eddig nem történt nagyon komoly bajom. Jegyzőnél, sintérnél bejelentés volt már, de ők akkor mikor kijöttek mindíg bezárt, jólnevelt kutyákkal találkoztak.

Elnézést, hogy nem a kérdésedre válaszoltam.

Amúgy megtudhatnám, hogy merre laksz?

2011. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy próbáld meg először kővel elillyeszteni. Próbáld meg kövekkel megdobálni. Ha eltalálja, lehet nem jön közelebb.

Ha közelebb jön ennek ellenére, akkor ( amit vettél vadász boltból ) vedd elő a gáz spray- és fújd le a szémét.

Csak ezzel vigyázni kell, mert ha fúj a szél, akkor a saját kutyád is kaphat belőle.

Esetleg ha nagy korú vagy, vehetsz gáz riasztó fegyvert is, amihez nem kell fegyver vizsga, csak hatósági engedély.

Miután megvetted, és a rendőrség engedélyezi, lehet több féle töltényt beletenni.

Én úgy használom, hogy az első töltény csak durran egy nagyot. A második paprika a harmadik borsot lő ki.

Sokkal messzebre tudsz lőni vele mint a sprayvel, és lehet már a durranástól elrohan a támadó kutya.

Sajnálom hogy ilyen emberek vannak.... :-(

2011. febr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 xnorkax ***** válasza:
Nálunk is ilyen hülye a szomszéd, kijár folyton a rottweilere meg a szintén nagytestű keveréke... Nagyon hamis kutyák, az egyik pillanatban kedvesek, a másikban meg már tépik a kutyámat... Próbáltam én már határozottan közeledni feléjük, de sajna nálam ennek nem volt hatása. Én szoktam magammal vinni egy botot, amit alapból sétabotnak használok. Ez sokat segít, ha támad a kutya. Amúgy a spré is jó megoldás. :)
2011. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hozzávágom a kannámat :)
2011. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem igazán merem elkezdeni ütlegelni vagy dobálni, mert az a kutyát még inkább a harcra ingerli.

Pest megyében lakunk, Budapesttől 40 km-re.

2011. febr. 20. 20:01
 10/14 A kérdező kommentje:
De a sprey nagyon jó ötlet.
2011. febr. 20. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!