Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 6 hónapos kan kiskutyám...

A 6 hónapos kan kiskutyám eszeveszetten húz sétáltatás közben szinte majd meg fullad! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Régebben nyokörvvel sétáltattuk akkor még jobban fuldokolt!Most hámot vettünk kicsit csilapodott de még mindig fuldokol!
2010. jan. 2. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell tanítani rendesen menni és jól ki kell fárasztani. Talán nem tisztel téged eléggé, vagy túl keveset foglalkozol vele. A hám nem jó semmire, csak kisebb, rövid orrú, érzékeny nyakú kutyáknak. Nevelési célzatból nem hasznos mert csak arra tanítja a kutyát hogy mégjobbasn húzzon. A szánhúzó kutyáknak is azért van hámja, hogy nagyobb erővel tudjanak húzni.
2010. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen kéne neki [link] a hámot is rálehet kötni gondolom és igy eresztheted szabadon még is kéznél van,ja úgy adódik..
2010. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ilyen korban már el lehetne engedni biztonságosan, mert nem élet úgy hogy csak pórázon megy. A flexi is haszntalan szintén. Csak eltusolja a problémát, de nem oldja meg. Van szok videó erről a youtube-on és itt az oldaon is volt már ilyen kérdés, keress vissza.
2010. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézz körül itt, nagyon sok hasznos tanácsot lehet olvasni:


[link]

2010. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Mi úgy kezdtük a pórázra szoktatást, hogy előszőr az udvarban mentünk. Hagytuk, hogy a kutyus vezessen bennünket. Ezáltal csökkent az, hogy nem rángatott annyira és nem is rohant mindenhová. Az amikor áttértünk az utcán való közlekedésre először egy füves területre vittük, ahol úgyszint hagytuk, hogy ő irányítson minket. Hát nekem sikerült ezzel azt elérnem, hogy ha ment is a pórázon már nem rángatott mert tudta megyek utána. Na ezután következett a nehezebb rész, mert ugyebár a póráznak két vége van, de csak egy valaki irányíthat. Én a "Lábhoz" parancsot tanítottam meg vele, ami annyit tesz, hogy ilyenkor a bal oldalamon vezetem a kutyát és nem mozdul el mellőllem, szépen sétál és nem rángat.

Ezt a k˜övetkezőképp csináltam:

Rácsatoltam a pórázra, kiengedtem hosszabbra azt, hogy a kutyát ne rángassam magam után. Az elindulásnál, a megállásnál, a fordulásoknál mindig a "Lábhoz" parancsot használtam. ELőször csak előre, semmi térés/fordulás.

Kiadva a parancs Lábhoz és elindulsz a kutyával, csak egyenesen és ne túl lassú járással. Egy kisebb táv megtétele után megállsz ismét kimondod Lábhoz és leülteted, ekkor jó alaposan megdícséred.

Ha a kutyád nem ostoba (mert egyik sem az) rá fog jönni, hogy ha szépen halad a bal oldaladon az neki csak jó lesz.


Hát remélem sikerül esetleg ebből valamit kihoznod.:)

2010. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:

Mindenképpen menjetek el iskolába és gyorsan felejtsd el a hámot.

A fuldoklási nagyjelenet benne van a repertoárban, ha felvételizni szeretne a színművészeti egyetemre. Ne higgy neki! :))

Azért húz, mert nem érzi, hogy Te vagy a főnök. Ezért lesz hasznos egy jó kutyasuli.

Sok sikert!

2010. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval...,kutyasuliban megtanitják neki,hogy hogy menjen szépen láb mellett!:-)
2010. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

milyen fajta kutya , hány kg ?

a módszer függ a fajtától,és testsúlytól is.


1-HALTI = fejhám közepes és nagyobb testű kutyákhoz.

2-lábemelő hám = amikor húz a kutya a hám megemeli a lábát

3-folytó nyakörv visszacsatolva fixre fül mögé húzva .

4 - megtanulsz kutyát sétáltatni.

5- öleb ,tök mindegy mert a flexi póráznál lényegtelen , és egy 2 kg os kutyát táskában is vihetsz :)


a kutya azért húz mert ellent húz ,és játéknak veszi.

nem húzni kell ,hanem berántani !!!

a kutyasuliban a sétát tanítják legelőször.

sok módszer van , és meg kell találni a neked megfelelőt.


megálsz-vársz ,kutya visszamegy hozzád ,dícséred elindulsz ,kutya húz, megálsz vársz .........lassú módszer ,hetekig tart .


séta -kutya húz ,te berántod a pórázt kutya szaltózik hátra , majd a 3 dik rántás után melletted megy .

kis súlyú kutyáknál nem szabad használni , mert eltöröd a nyakát.de egy fél éves kan berni pásztor, bernáthegyi vagy moszkvai őrkutya több mint 30 kg.


egy stafi , vagy egy boxer ,esetleg egy husky elhúz egy vonatot is, tehát a módszert hamar meg kell találnod .

2010. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!