Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy fáj miért állítsák ezt rólam?

Úgy fáj miért állítsák ezt rólam?

Figyelt kérdés
Van egy kan ( hobby) kutyám és két azonos fajtájú szukám. Mind a kettőt hordom kiállításra és tenyésztve lesznek. ( nem lényeg de első almom lesz, még soha nem csináltam hasonlót). Erre mindenki letámad még az interneten is, hogy egy mocskos szaporító vagyok, meg, hogy rengeteg kutya van menhelyen. Akkor miért nem ivartalanítom a kant, majd 1 alom TK-val lesz 1 meg a hobby kantól és zsebre eladom. Meg, hogy a kutyáim rosszak, szűretlenek csak a pénzre megyek. ( Megjegyzem a két szuka 6 és 11 hónapos)
2014. jún. 13. 11:38
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem 16/L
2014. jún. 13. 11:39
 2/50 Janka néni ***** válasza:
82%
Már ne haragudj, de még a 11 hónapos szuka is fiatal a szaporodáshoz. A kutyák másfél éves korukra érik el a teljes fejlettségüket (fizikálisan és mentálisan is). Ha ilyen fiatalok a szukák milyen versenyen és kiállításon voltatok már? Meg mi az, hogy szűretlenek? Orvosilag vagy esztétikailag? Te kell tudd, hogy tényleg csak a pénzre mész-e! De az nem ártana, ha egy kicsit lassítanál...lehet a környezeted véleménye is változna.
2014. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Szerintem te magad sem tudod mit írsz. MONDOM kennelt szeretnék nyitni. Egy 6-11 hónapos kutyával már rég lehet kiállításra járni és ilyen picin még nincs szűrése ( diszplázia, szív ...)
2014. jún. 13. 11:45
 4/50 anonim ***** válasza:
88%
A hobby kan azért HOBBY kan, mert nem tenyésztésre ajánlja maga a tenyésztő.
2014. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
90%

Tisztában vagy vele, mit jelent az, hogy tenyészteni?

A tenyésztés nem annyiból áll, hogy ráteszek xy szukára xy kant, megszületnek a kölykök, elérik a 8 hetes kort és eladom őket. Ezt hívják szaporításnak!

Ahhoz, hogy hivatalosan tenyésztő legyél, be kell lépned egy ETSZ-be, kennelnevet kiváltani, egészségügyi szűréseket megcsináltatni, tenyészszemléztetni, ami nem olcsó dolog, százezres nagyságrendre is rúghat az összeg. És akkor még nem is biztos, hogy a kutyád tenyészthető. Az sem mindegy, hogy milyen kant teszel a szukádra, olyan kell, ami kiejti a szuka esetleges hibáit, és fordítva, hogy minél minőségibb kölykökre törekedj. A kan fedezési díja általában nem olcsó. A vemhesség alatt 2 herpeszoltást kell beadatni a szukának (10.000 Ft körüli összeg/oltás), legalább kétszer ajánlott az ultrahang, először azért, hogy megtudd, sikeres volt-e a fedeztetés, később azért, hogy tudd az alomszámot. A kicsik születésük után 2 hétig 24 órás felügyeletet igényelnek! 2 hetes kortól 2 hetente féreghajtani kell őket, 6 és 8 hetes korban oltást kell kapniuk, le kell őket törzskönyveztetni, chipeltetni, és csak ezután kerülhetnek új gazdihoz. Nem egyszerű folyamat, és nem hiszem, hogy ezeket te tudod biztosítani 16 évesen (mind anyagilag, mind szabadidőben). Nem is beszélve arról, hogy szerződést kell írnod, egészségügyi garanciát vállalni a kölykökre (az örökletes betegségekre). Gondolkodj el ezen. A tenyésztés egy nagyon komoly, fáradtságos dolog.

2014. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
73%

16 évesen bele sem szabadna kezdenek ilyesmibe, ráadásul hallgatni kéne a hozzászólásokra, mert igazuk van.


Ez olyan, mintha egy jó fizikumú srác téged teherbe ejtene, hogy aztán élsportoló legyen a gyerek. Remélem érzékeled, milyen pocsék gondolatmenet. Kb. olyan, mint amit te is leírtál.


És igen, rengeteg kutya van menhelyen, lefogadom hogy még egyet se látogattál meg.Rengeteg "hobbi" szülőktől eredő gyönyörű kutya van ott csak épp mégse kellettek senkinek...

2014. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
80%
16 évesen semmiképp nem tartanám magam tenyésztőnek. Az egy dolog, hogy mi a te elképzelésed (bár ahhoz még a fenekeden a tojáshéj, hogy egyáltalán elképzelésed lehessen a tenyésztésről, a fajtáról, meg hogy láss annyi kutyát, hogy tudd, mi a kívánatos és mi nem, mi hogyan öröklődik, stb), az meg egy másik, hogy a szüleid ebből mit fognak megfinanszírozni. Olyan kennelből nem is vennék kutyát, ami egy tini elképzelsei alapján született meg. Most lehet, hogy úgy gondolod, hogy sokat tudsz akutyákról, de hidd el, 10 év múlva már csak mosolyognál magadon, vagy szégyellnéd a lehozott almokat. Az különben sem etikus hozzállás, hogy hobbialmot lehozol "zsebre"... ebben az esetben tökéletesen igazuk van azoknak, akik szaporítónak vélnek, ugyanis ez a szaporítás. Alom lehozása pénzért.
2014. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
58%
*kezdened
2014. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Azért írtam képzeld oda, hogy hobby kan mert nem lesz hordva tenyésztésre. Mindkét kutyám 300 000 Ft- fölött volt ( a kan olcsóbb volt sokkal mert csak hobbyra lett vásárolva). Már 100 000 Ft-ot biztos elköltöttem a kiállításokra és nem, nem hagyom abba. A pénz nem akadály, ha az lenne nem vettem volna 3 kutyát TK-val. Engem az zavar, hogy mások azt hiszik, hogy szaporítani akarom őket.
2014. jún. 13. 12:03
 10/50 anonim ***** válasza:
37%
Vettem kutyát neves tenyésztőtől és ugyan olyan fajtát "szaporítótól". Az utóbbi sokkal jobb volt, minden szempontból és pont a negyedébe került. Szerintem, ha a tenyésztők szaporítóznak őket nyugodtan lehet beltenyésztőnek hívni. Betanulják a sablondumát aztán az eredmény ugyan olyan kétes. Ha rossz az alom kiárusítják ugyan úgy olcsón.
2014. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!