Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam itt hogy aki...

Azt olvastam itt hogy aki fialtatja a szukáját az megkínozza és megrövidül a kutya élete. Akkor a tenyésztők állatkínzók?

Figyelt kérdés
meg a természetben a farkas nőstények is kevesebb ideig élnek mint a kanok ? Én ismerek egy tenyésztőt az ő szuka német juhászkutyája majdnem minden évben fialt és átlagéletkornak megfelelően 13 évesen hunyt el. Nem provokációnak szánom a kérdést csak nem értem egész egyszerűen. Köszönöm!
2014. jún. 17. 16:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"genetikailag tökéletesen hozzá passzoló kannal fedeztetik"


na ez az ami így nem igaz.

2014. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 sippara ***** válasza:
47%
Mégis miből gondolod, hogy nem igaz? Tenyésztőről beszéltem, nem szaporítóról, aki tenyésztőnek hazudja magát.
2014. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
ez akkor nem igaz, ha nem a küllemet részesitik előnyben.
2014. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem igaz,mert egyszerűen lehetetlen. Persze lehet egy szűrt jó temperamentumú kant választani ami ellensúlyozhatja a szuka estleges hibáit. Azt,hogy genetikailg passzol-e egymáshoz a két kutya nincs ember (sem vizsgálat) ami megmondaná.
2014. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Egy tenyésztő a kutyáját egész életében a legjobb kondicióban tartja, és felkészíti a szülésre (még minőségibb táp, e.ü. ellenőrzések, folyamatos orvosi felügyelet), kiválasztja a legmegfelelőbb kant, és a szülés közben és után folyamatos orvosi felügyelet alatt van a szuka és a kölykök. A mi tenyésztőnk a kölyköket első 2 hétben 24 órás megfigyelés alatt tartja, és a szuka minden létező vitamint megkap, amire szüksége van. Egy szaporító, vagy egy átlag ember, akinek ellik a kutyája ezeket nem fogja megtenni, még ha szereti is Fifikét.

Ugyanakkor figyelembe veszi, hogy a szuka mennyi almot képes lehozni, de max másfél évente fedezteti. A mi tenyésztőnk pl. az egyik szukája mindezek ellenére nehezen viselte a szülést, azért az első fialás után ki is vonta a tenyésztésből.

A természetben a farkasok: ismered azt a mondást, hogy "Az erősebb kutya....... (alapít családot)"? Ennek a mondásnak az a háttere, hogy csak a legegészségesebb, legerősebb, legéletrevalóbb pártól lesz alom, a gyengébbeknek nincs joguk fedezni. A természet megoldja, hogy azok a kutyák, akik nem bírnák a szülést ne is szüljenek. Nah de itt jön a képbe az ember, Fifike már nem falkában él, és ha kedve támad fedezni, senki nem akadályozza ebben meg.

2014. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
ma 07:23. Ebben igy tökéletesen igazad van. Akkor fogalmazzunk ugy, hogy megpróbál olyan kant keresni, ami vonalban, idegrendszerben, temperamentumban, és a hibák esetleges ellensulyozásában passzol rá:))) 40%-ban tudás, 60-ban szerencse:)))
2014. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!