Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja a kiskutyám?

Ezt miért csinálja a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Egy 6 honapos yoki kutyusom van,nagyon aranyos ,okos kiskutya.Mindent nagyon gyorsan megtanult és szot is fogad.Tapasztalt kutyások véleményére lennék kiváncsi,hogy 1-2 hete miért csinálja ezt?Ha rászolok vagy megszidom ,elbujik az ágy alá,ott lefekszik,de ugy ,hogy lásson ,leteszi a fejét és még sohajtozik is ha ránézek,látványosan duzzog ott.Ha mondom neki gyere ide,akkor már ott is terem ,akkor két lábra áll és akar felmászni ,hogy vegyem fel(én meg felveszem )lehet ezt nem kéne.Nem értem ezt most,eddig ha rászoltam lefekudt vagy leult ,most miért bujik be oda?

2014. jún. 20. 17:04
 1/5 anonim válasza:
Az én kutyusom is ilyen, szerintem nem kell aggódnod miatta :)
2014. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

rájött hogy így hamarabb kiharcolhatja amit akar, ha igy duzzog ne foglalkozz vele, és ne vedd fel mert akkor ő "győz"

várj egy kicsit aztán mikor lenyugodott, magától előjött simizd meg, vagy amit jónak látsz

2014. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt jó lenne élőben látni, több oka is lehet.


Arra mindenesetre figyelj oda, hogy a fegyelmezés folyamatából ne vonuljon ki, ne tanúsítson elkerülő magatartást, mert az tiszteletlenség.

Ha fegyelmezed valamiért, csináld végig minden esetben, teljesen a végéig!

A vége azt jelenti, hogy teljesen megnyugszik, és megadóan viselkedik.

Tehát nem sétál ki saját döntéséből a szituációból, és nem duzzog. Megcsinálhatja, csak az azt jelenti, hogy még felfokozott lelkiállapotban van, te pedig így, ebben az állapotában hagytad félbe a fegyelmezést.

2014. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

",hogy vegyem fel(én meg felveszem"


Ez viszont már nem véleményes, ez teljes mértékben manipuláció, gyakorlatilag irányít, hiszen az ő akarata érvényesül.

2014. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ,nagyon hasznosak voltak .Igen valoban egy simlis kis vacak,gondoltam ,hogy nem kéne felvenni meg ilyesmi de hát olyan kis aranyos,ugy szeretem. Mindenképpen megfogadom a tanácsaitokat ,MÉG EGYSZER KÖSZÖNÖM.
2014. jún. 23. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!