Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyát szeretnék de a...

Munkakutyát szeretnék de a kiképző szerint két választásom van amivel tényleg megéri foglalkozni. Nekem ezek közül egyik sem tetszik mit tegyek?

Figyelt kérdés
Belga juhász vagy Német juhász. Őszintén: mind a két fajt rühellem, túlszaporított a németjuhász. Amiket felsoroltam neki azt mondta már foglalkozott olyanokkal és egyáltalán nem éri meg mert nagyon nehéz (border collie, beauceron ...) Amúgy is már van másfajta kutyám amit a nagy termete végett nem akarok erőltetni. Még úgy ahogy a belga juhászhoz lenne kicsit kedvem, de két másik kutya mellé nem hiszem, hogy lenne időm és energiám mind a 3-al foglalkozni. ( Bár ha akarnám akkor megtehetném)
2014. jún. 23. 19:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Amstaffot vegyél, vagy pitbull-t nagyon jók, tapasztalatból beszélek!
2014. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A kiképző szerint azok sem jók, már vagy 30 éve kutyákat képez csak tudja miről beszél. Nekem ügyes és fürge kutya kell, létezik fehér Németjuhász vagy az hivatalosan Svájci juhász?
2014. jún. 23. 19:57
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Jajj hagyjuk már ezeket a német juhászos, meg belga juhászos kiképzőket... Általában ők semmilyen más fajtához nem értenek (többnyire ezekhez sem, csak azt hiszik), ezért szeretik elhordani mindennek a többi fajtát. Sajnos én ezt jól tudom, mert nekem rottweilerem van és olyan suliba jártunk, ahol a kiképző belgás és németes volt. A többit azt hiszem mondanom sem kell... túl sokáig nem jártunk oda, nem véletlenül.


Szóval, ne a kiképző miatt válassz xy fajtát, hanem olyat válassz, amilyet szeretnél, amivel tudsz foglalkozni, stb., aztán majd ahhoz kell találni egy jó sulit.

2014. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Sajnos neki nagy tekintélye van és vele sok mindent eltudnák érni.
2014. jún. 23. 20:22
 5/26 A kérdező kommentje:
Amúgy már jártam hozzá a másik kutyámmal és megmondom nem vagyok megelégedve vele, de a hírneve miatt kell.
2014. jún. 23. 20:23
 6/26 anonim ***** válasza:

A német juhászok nagy része igaz, hogy túltenyésztett, de minőségi, színvonalas munkavonalú kennelekben még lehet találni igazi német juhászokat.

Jó munkakutya még szerintem a dobermann, cane corso, meg boxerből is lehet kifogni jobb képességűeket. A holland juhászt is dicsérik, bár én azt élőben még nem láttam dolgozni, és nem tudom, mennyire lehet elterjedt Magyarországon.

2014. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Ne haragudj, de én ezt nem tudom megérteni... Sose tartanék belgát, vagy német juhászkutyát, csak azért, mert xy kiképző azt mondja, meg esetleg mert ismert. Főleg úgy, hogy nem is voltál vele megelégedve... Hát te tudod.

2014. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Mire akarod a munkakutyát?
2014. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
agility, ÖV és hasonlók ( canicross ...)
2014. jún. 23. 21:13
 10/26 A kérdező kommentje:
Minnél több annál jobb.
2014. jún. 23. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!