Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám felmászik az asztalra...

A kutyám felmászik az asztalra meg nagyon rossz és áprilisban el fogjuk adni ha nem javul meg. Most mit csináljak hogy megjavuljon? (Normális válaszokat várok!)

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 15:42
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
KAN ÉS MIKOR HAZAÉREK LERÁNTJA AZ ÍRÓASZTALOMRÓL A CERUZATARTÓT MEGRÁG MINDENT PL:TÁNC TAGSÁGI KÁRTYÁMAT STB.aMIKOR sétálunk fél az esőtől és öltöztetni szoktam sétához mert váékony aszóőre és mindig felmászik a koónyha asztalra pedig kicsi alacsony és még köl,yök ennyi elég?
2010. jan. 4. 16:02
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha még kölyök akkor nevelhető. Az én kutyám is elég rossz, de idővel sikerült megtanítani pár dologra amit nem szabad. Nekem eszembe sem jutna túladni rajta csak, mert rossz. Attól még ugyanúgy szeretem, mer hozzám nőtt. Pedig az elején az állandó bepisilés elég idegesítő volt, de ha ráhagytam volna mindent akkor még most is ezt csinálná. Szóval először is ha az asztalon van még véletlenül se üsd meg, attól nem lesz jobb, sőt talán még rontasz a helyzeten. Szidd le, mond neki, hogy helyedre vagy nem szabad és mutass le a földre idővel megfogja tanulni, hogy le kell olyankor mászni, ha az elején nem csinálja meg akkor fogd meg és közben ugyanezeket mond neki és húzd le az asztalról, de persze ne rántsd le szegényt, hanem csak finoman. Meglátod később már nem fog felmenni rá. Remélem sikerül megnevelni a kutyust. :) Meg szerintem emiatt tényleg ne adj túl rajta. Gondolhattad te is az elején, hogy gond van minden állattal, nem olyanok mint egy játék, hogy mindig azt csinálja amit mondasz neki és ha épp nem csinálsz vele semmit akkor majd szépen elfekszik valamelyik sarokban. Ő is egy önálló, gondolkodó és érző lény. :)
2010. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem elég. Még mindig SEMMIT nem írtál arról, hogyan NEVELED, csak azt, hogy mit csinál rosszul, meg te mit vársz el tőle. Nekem nem úgy tűnik, hogy neveled egyáltalán, illetve hogy értenél hozzá. Olvastál már könyvet a kutya neveléséről? Merhogy azt még az előtt kellett volna, MIELŐTT beszerezted a kutyát.


Szóval a kérdés még áll: hogyan neveled? Miket tanítasz neki és hogyan? Írd le légyszíves részletesen!

2010. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
hát... nekem elég:D ebből látom már, hogy fogalmad nincs róla, hogy kell nevelni egy kutyát.. mivel nincs lefárasztva, és nem játszol vele eleget, unalmában rosszalkodik... ha lekötnétek a felesleges energiáit, megtanítanád neki, hogy mit lehet és mit nem, valószínű jobb lenne a helyzet.. nem tudom mennyi idős, vihetnéd kutyaoviba, ha még annyira kölyök, meg kérhetnél segítséget olyan embertől, aki ért a kutyákhoz.
2010. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
93%

Nem kaptam választ minden kérdésre.

Amúgy: Ilyenek a kölyök kutyák. Csodálkozol? Te milyen voltál kicsi korodban? Ja, hogy te nem téptél szét, nem firkáltál össze egyetlen könyvet sem? Nem tépted le a terítőt az asztalról? Gondolkozz már!

Mielőtt kutyát vettél, tájékozódni kellett volna, milyen is egy kölyök kutya. Ugye mennyi gond van vele? Ugye, sokkal több, mint egy aranyos kis szőrgombóc?

Miért pont április?

Ha gyereked lenne és gondod lenne vele, inkább beadnád az árvaházba, mint hogy megneveld?

Amúgy. Annak volt igaza, aki írta, hogy ha a kölyök rosszalkodik, erősen rászólsz. Olvass el inkább egy-két könyvet, meg azt a linket, amit küldtem az imént.

2010. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
köszi eddig te írtad a 2.normális választ egyébként nem akarom eladni:)csakaz anyukám és ha nem javul meg áprilisig akkor muszáj lesz
2010. jan. 4. 16:09
 17/38 A kérdező kommentje:
úgy nevelem ha rossz rászólok erős hangnemben vag ha nem segít leszidom tanítani tanítom neki azt hogy üljön le űgy hogy fogok jutifalatot és a feje felé tartom őha meg nem akar leülni lenyomom gyengén és óvatosan a fenekét
2010. jan. 4. 16:13
 18/38 anonim ***** válasza:
mennyi idős? mert az hogy kölyök elég tág fogalom számomra:D
2010. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt megadod az e-mail címedet és sok hasznos tanácsot adnak kutyaneveléssel kapcsolatban.Nekem nagyon sokat segítettek.

Egy tanács ha felmegy az asztalra akkor mérgesen mond neki,hogy fúj és vidd át egy másik szobába csukd rá az ajtót kb 5 percre.Utána ismét vidd vissza ha megint felmegy megint rászólsz és másik szobába zárás.Ezt minden esetben megteszed ha felmegy és rövid idő alatt leszokik arról,hogy az asztalra menjen mert megfosztod őt attól ami a legfontosabb neki tőled.És az nagyon rossz neki ha nem lehet veled ezért inkább jó kutya lesz.Hidd el beválik csak türelem kell hozzá!

2010. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Te elvárod tőle, hogy magától tudja a te szabályaidat. Honnan tudná, hogy a ceruzatartó nem csont, amit szabad rágni? Honnan tudná, hogy tánctagsági? El tudja olvasni? Nem kell elöl hagyni. Ő még gyerek és játékos. Te nem szereted ezt a kutyát, különben nem mondanád sértődötten, hogy rossz. és a szüleid se, ha el akarják adni. Sürgősen tanulmányozz szakirodalmat meg a póráz két végén tévésorozatot.
2010. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!