Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám felmászik az asztalra...

A kutyám felmászik az asztalra meg nagyon rossz és áprilisban el fogjuk adni ha nem javul meg. Most mit csináljak hogy megjavuljon? (Normális válaszokat várok!)

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 15:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan mit csinálsz mikor az asztalra mászik?

Próbáld ezt: Mikor az asztalon van egyszerűen vedd le egy lendületes mozdulattal. Tedd a földre, majd szólj rá

(nem ordítva): ,,Nem szabad!˝ Ezután fordíts neki hátat és tedd a kezed keresztbe. Várj egy pár pillanatot.

Ezt hívják negatív visszajelzésnek. Nem ütünk,csak a tudtára adjuk, hogy nem tetszett amit csinált.


Ha a konyhában van és a földön tartózkodik akkor adj neki sok-sok jutalomfalatot. Miközben eszik, vidám, énekelő hangon mond hogy: ,,Földre! Földre!˝ Ez a pozitív visszajelzés. Azt adjuk a tudtára, hogy tetszett amit csinált. Ugyanakkor összeköti a ,,Földre!˝ szót a jó dologgal.



Legközelebb amikor az asztalon van, előbb mond a ,,Földre!˝ parancsot és közben mutass a földre. Várj egy kicsit és ha magától lemászik, akkor dicsérd meg és adj jut.fal.-t.

Ha nem mászik le akkor lendületesen a födre, majd ,,Nem szabad˝ és fordul.


Ezt csináld, pontosan ahogy írtam. Amikor az asztalon a ,,Földre!˝ szót hallja, akkor előbb vagy utóbb (az utóbb alatt azt értem, hogy ha már többször csináltátok a pozitív megerősítést) hozzákapcsolja a jut.fal.-t és

az agyában ez játszódik le: -Ha most leszállok az asztalról akkor kapok dícséretet meg kaját, úgyhogy inkább leszállok!


És ha már parancsra leszáll, akkor teljes a siker!!!

2010. jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
köszi ez a legjobb válasz tuti siker
2010. jan. 4. 17:54
 23/38 anonim ***** válasza:
68%
téged kéne eladni áprilisban kedves kérdező
2010. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
az anyám akarja eladni én tiltakozom ellene
2010. jan. 5. 19:57
 25/38 anonim ***** válasza:
75%
Rágcsálás ellen mindíg legyen otthon műcsont, ez mindíg beválik. Az asztalnál a széket mindíg a helyére toljuk a kezdetektől és az ételt eltesszük, vagy lefedjük. Az ágyra felengedjük, ha igényli, hiszen rosszat nem tesz vele. Egy időben felhozt az ágyra a műcsontját és ott akarta rágni, de határozottan rászóltunk, így aztán megtanulta, hogy azt nem lehet:)
2010. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
ti hülyék vagytok semmit sem értetek néhányan
2010. jan. 7. 14:00
 27/38 anonim ***** válasza:

Cerberos kutyaiskola,Mini kutyáknak való tanfolyam.

Csodékat tesz,hidd el

2010. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező! Elolvastad a könyvet, amit javasoltak? instant tanácsot nem fogsz kapni olyan egyszerűen, abban biztos lehetsz.


A kutyaiskola jó ötlet, én a Népszigetet javaslom. Egyébként már a fogalmazásod is felháborító, megjabulni nem fog, csak megjavítani lehet.


Azt nem is értem, hogy a táncbérletedet vagy mit hogy rágja meg, miért nem teszed el?


Könyvön kívül itt olvashatsz még: [link]


Rengeteg cikk van, ami kiskutya neveléssel kapcsolatos.

Eladni nem fogjátok tudni, abban biztos lehetsz, bár nem is értem, hogy milyen dolog pénzt kérni egy neveletlen állatért, akiről lemondtok. Egyáltalán, gondolom törzskönyve nincs, így tenyészértéke sem, mégis milyen alapon kérnél érte pénzt? Százával keresnek gazdit nagyobbacska fajtatiszta kiskutyák is menhelyen.


Mennyit mozog a kutyus? Mennyi új inger éri? Mennyit játszik kutyákkal? Gondolom nem eleget...


Szerintem a legjobb lenne, ha tényleg elajándékoznátok inkább. Nem a te felelősséged, a szüleid voltak rendkívül felelőtlenek. Te még ha nagyon a sarkadraállsz, és nagyon utána olvasol, akkor is csak annyit tudsz nála elérni, hogy a te jelenlétedben jó legyen, ezt az egész családnak egységesen, tudatosan, és következetesen kellene csinálnia.

2010. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

És miért pont ápilisban akarjátok eladni?

Addigra lesz pénz egy divatosabb fajtára?

2010. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdés kiírásának időpontját megnézve és az eddigi válaszokat végig olvasva látom, csodálkozva ülök itt a monitor előtt, hogy az a kutya még mindig megvan... Pedig megérdemelt volna egy jó gazdát. Na, mindegy is. Nem értem, mit akarsz még látni? Kaptál rengeteg választ, ezek közt találtam 3-4 igencsak értékelhetőt is. Ha a kutyán annyit alkalmaztál volna, mint amennyit leírtak (séta, futkározás, jutalom falat, egyértelmű visszajelzések) akkor valószínűleg, most a kutyáddal játszanál egy parkban. Eltelt fél év a kérdés feltétele óta, tehát a kutya már nem kölyök, még a tieteké, és még mindig nincs megfelelően nevelve, te pedig fél év alatt nem vetted a fáradtságot, hogy móunika show helyett póráz két végént néz vagy esetleg elolvasd Jan Fennel kutyapszichológiáját vagy ennél is egyszerűbb módon, pár tippet megfogadtál volna, amit kaptál. Eléggé kioktatásnak tűnhet, amit többek közt én is leírtam, de értsd meg, hogy annak a kutyának akarunk jót. Részleteket nem írtál, de így is egyértelmű, a szaktudás hiánya. Konkrétan fogalmazd meg mi a problémád, és mit vagy hajlandó megtenni azért, hogy ez változzon, mert úgy látszik az eddigi lelkes válaszok süket fülekre leltek. Szép napot.
2010. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!