Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7hetes kutyát elvihetek az...

7hetes kutyát elvihetek az utcára?

Figyelt kérdés

nem rég kaptam egy kiskutyát kb 1hete van nálam .ő az első kutyám és sokan mondják hogy nem lehet utcára vinni. Én nem sétáltatni akarom , mert természetesen földre nem engedném le, hanem van egy nagy táskája. Abba elvihetem parkba vagy elmehetek vele plázába vásárolni?

1oltása van amit júni 11-én kapott , úgyhogy nem tudom mikor kéne neki a 2.

Köszönöm a válaszokat



2014. jún. 24. 10:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A törvény még mindig azt írja, h 8 hetes kora előtt nem lehet elhozni a kiskutyákat. De most tekintsünk el ettől.

Miért akarsz a plázába vásárolni vele?

Annyi időre viheted ilyenkor le, míg elvégzi a dolgát, ami által elősegíted a szobatisztaságra nevelést (kezdetben 2 óránként kell sétáltatni)

Amíg nem lesz meg az összes oltása, nem viheted sehova, kivéve az orvoshoz, és le, amíg elvégzi a dolgát. Kb 3 hónapos kora után sétáltathatod csak rendesen.

2014. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet!!!


Elsőnek gratulálok,hogy 6 hetesen elhoztad a kutyát,törvényileg 8 hetes korban szabad csak!


Most már mindegy.


6 hetesen első oltás

8 hetesen második oltás

10 hetesen harmadik

12 hetesen negyedik


10 hetes kora körül lehet utcára vinni.


Plázába meg még felnőtt korban se vidd nem kutyának való hely!

2014. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Gratulálok támogattál valakit aki nem érdekel ha meghalnak a kutyák és lehet a tiéd is meg fog mert egy genetikai roncs lesz. Ne lepődni meg ha más fajta ami. És nem. Úgy kell ottani ahogy leírták előttem
2014. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
koszonom ezeket a "kedves " valaszokat
2014. jún. 24. 10:41
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A törvény azt mondja ki,hogy TILOS nyolc hetes kor előtt elhozni egy kiskutyát.Tehát elhoztál szaporítótól egy kutyát anélkül,hogy a legminimálisabb információt beszerezted volna a kutyázásról.Azt is szeretném elárulni,hogy a kutya NEM táskába való sem most,sem később.Van neki négy szép lába,azon tud majd járni profi módon.És nem is plázába való a kutya,ez nem hajasbaba.Akkor le tudod majd vinni,ha minden oltása megvan.A pontos oltási programot az állatorvosoddal beszéld meg.És csak reménykedhetsz abban,hogy a szaporított kutyádon nem jön ki egy csomó öröklött betegség.
2014. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

Plázába tényleg ne vidd nem kutyának való hely főleg a sok ember miatt, kiskorában valami nyomás éri akkor az kihathat felnőtt korára is.

Amíg nincs meg neki az összes oltás ne nagyon vidd ki, törvény ide vagy oda nekem is menhelyről kb 5 hetese adták ki a kutyust, ettől nem lesz baja sőt jobb is neki mint egy menhelyen nyomorogni egyedül szóval ennyit a "törvényről". Ha el akarod vinni bárhová várd meg még megkapja az oltásait utána viheted bárhova. Csak óvatosan a nagy tömeggel mert lehet neki nem tesz túl jót. Sok sikert a kutyushoz! :)

2014. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyus?
2014. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az utolso elotti valaszadonak!:)

Csivava

2014. jún. 24. 10:49
 9/27 anonim ***** válasza:
24%

Nincs mit :) Normális kérdésre normális válasz. csak sokaknak nem jön be. :D

Amúgy a csivava tipikus "táska kutya", ők erre lettek kitalálva a gazdi kis kedvence. Ha kiviszed szépen lassan szoktasd a tömeghez és végül még a pláza is oké ha látod rajta hogy nincs rajta nyomás a sok ember között. Budapesten naponta látok vagy 20 ilyen kutyát kis táskában, metrókon, utcákon és plázákban. Szóval nem lesz gond. :)

2014. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
ha látod, hogy nincs rajta nyomás*
2014. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!