Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igényeim alapján mit...

Az igényeim alapján mit javasoltok, milyen fajta kutya lenne nekem ideális?

Figyelt kérdés

- közepes, nagyméretű

- ne fogadjon szót akárkinek

- legyen meg egyedül is ha épp nem lehetek vele

- védje meg a házat


Minél többet írtok annál jobb! előre is köszönöm!


2014. jún. 25. 21:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Az igényeim alapján mit javasoltok, milyen gazdi lenne nekem ideális?

- sokat legyen velem

- szellemileg és fizikailag is kifárasszon

- el tudjon tartani (jó minőségű kaja, orvos)

- ne csak elvárásai legyenek, hanem szeressen is engem


Minél többet írtok, annál jobb! Előre is köszönöm!

2014. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Oké elmondtad te mit akarsz de mit tudsz neki nyújtani?

Napi hány óra agyi fárasztás?

Mennyi mozgás?

Lakás vagy panel?

2014. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

Elsőnél a pont.

Vegyél gépet ha félsz egyedül!

2014. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
kertes hàzban lakom, van egy jó hely ahova mindig tudnám vinni sétálni. volt már egy kutyánk, és természetesen szeretném is, nem értem az 1-ső válaszolót mi baja.
2014. jún. 25. 22:38
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első nyilván arra akart rávilágítani, ami a baj a legtöbb ilyen kérdéssel: az a kutya az ideális, aminek TE ki tudod elégíteni az igényeit ÉS emellé neked is megfelelő.


Tehát fontos hogy csak kinti vagy kinti-benti kutya lesz-e, napi hányszor, hány órás, milyen intenzitású sétára vinnéd, hány órát tudsz egy nap vele lenni, aktívan foglalkozni, kutyaiskolába, kiképzésre vinnéd-e (engedelmességi, ÖV), vannak-e más állatok, akikkel össze kéne szoknia, egyedüli kutya lenne-e, illetve hogy az anyagi kereteid milyenek (magyar fajták pl. olcsóbbak de minden tenyésztős kutya elég drága, cserébe vannak fajtamentők, menhelyek és nyilván ha nem telik az eltartására, esetleges kezelésére, akkor semmilyen kutya nem ajánlott).


Így ennyi alapján, amit írtál, elsőre a kuvasz ugrott be.

2014. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

köszi hogy írtá. a kuvasz se lenne rossz.

kutyaiskolába járna, napi 2-3 órát biztos tudnék foglalkozni vele.

egy macska van még, aki kint arra megy amerre ajar mert kinti, szóval őt ne bántsa.

egyébként az akita inu ilyen szempontból, az is jó lenne?

2014. jún. 26. 07:09
 7/24 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem nézz meg egy menhelyet,ott biztos találsz magadnak egy hozzád illőt.Ott mindenféle van,habár nem törzskönyvezettek,de ugyanolyan aranyosak,mint a fajtiszták.Egyébként amiket te írtál,azok inkább attól függnek,hogy hogy neveled,persze a közepes v.nagytestű nem de a többi igen.Ezeket akármelyik kutya képes megtenni,ha ezekre neveled.
2014. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
kössz a segítséget!
2014. jún. 26. 23:19
 9/24 anonim ***** válasza:

Ha a macska nem kismacska akkor nem fogja bántani őt a kutya (tekintve ha kölyökkutya lesz)

Tapasztalatból mondom

2014. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem az amerikai bulldog ugrott be. Tudom hogy sokan előitéletesek vele, merthogy harci kutya, úristen, de nagyon szelíd és kedves állatok igazából. Könnyű őket tanítani, okosak, fegyelmezettek, bár hajlamosak felülbírálni az akaratodat. Idegenekkel bizalmatlanok, bár kétlem hogy egy idegen közel merne menni hozzájuk. Házőrzésben profik, eleve a külsejük miatt is félelmet keltenek az emberekben. Igénytelenek, bár sokat esznek. Nagyon sok szeretetet adnak. Ha van időd iskolába vinni, mindenképpen vidd, nehogy megbánd őt.
2014. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!