Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igényeim alapján mit...

Az igényeim alapján mit javasoltok, milyen fajta kutya lenne nekem ideális?

Figyelt kérdés

- közepes, nagyméretű

- ne fogadjon szót akárkinek

- legyen meg egyedül is ha épp nem lehetek vele

- védje meg a házat


Minél többet írtok annál jobb! előre is köszönöm!


2014. jún. 25. 21:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
elmész egy menhelyre és az több szempontból is előnyös
2014. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

a bulldog is megtámadhatja a gazdáját mint néhány esetben a roti?

(csak merr hallottam olyat hogy széttépte gazdáját), vagy az is csak amilyatt volt mert roaszul tartották/bántak vele?

2014. júl. 4. 20:54
 13/24 anonim ***** válasza:

Előitélet!!!! Akármilyen kutyáról van szó, ha nem jól van tartva, bármelyik nekimehet a gazdájának, a palotapincsitől a cane corsoig, bármelyik! Épp csak annyi a különbség, hogy a bulldognak az ereje is megvan hozzá hogy megtegye.

Ezek a "harci kutyák" sokkal engedelmesebbek, fegyelmezettebbek, ha nevelve vannak, mint pl egy ártalmatlannak tűnő dalmata vagy németjuhász, aki nincs nevelve.

De ha nem ismered a masztiff tipusú kutyákat, jobb ha nem olyat veszel, inkább vegyél border collit, labradort vagy berni pásztort, ezek a légynek se ártanak, de a családjukat életük árán is megvédik.

2014. júl. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A labrador???

Az nem védi meg, nem is arra van

2014. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

ja, így már értem.

a bulldogot nem tudom milyen kezelni, lehetőleg olyan fajta kéne amit viszonylag könnyű.

2014. júl. 5. 13:27
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem arra van a labrador? Ez jó :D

Minden kutya őrzi a saját területét, még a csivava is, maximum nem ugyanolyanok a módszereik. Amíg a buldog elevenen felfal ha idegen lép a területére, addig a tacskó csak ugatni fog, hogy odahívja a gazdáját. Minden kutya más, mindegyik másban jó.

Kérdező, én azt javaslom, nézz körül ezen az oldalon, itt a lehető legtöbb fajta kutya fel van sorolva, képekkel, paraméterekkel, minden fontos le van róluk írva, nekem is ez az oldal segített, hogy megtaláljam a számomra legmegfelelőbb fajtát. Már két hónapja nálunk is van a kiskölök, és nem bántam meg!

[link]

2014. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
ismerem az oldalt,de azErt sokat segítetté. köszi
2014. júl. 5. 15:26
 18/24 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, minden kutya védi a területét, de gyakorlatban nem!

A mi labradorunk pl. nem védi

2014. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Most bocs hogy ezt mondom, de minek olyan kutya aki nem védi a házat? Jó vele játszani meg feldobja a hangulatot, az oké, de ha nem védi meg a házat akkor minek?

Kérdező, majd megírod, mire jutottál? Akármilyen fajtát is választasz, mindenképp vidd suliba, tudom hogy ezt sok ember nem tartja fontosnak, ők okozzák a kutyatámadásokat, a menhelyek zsúfoltságát, az idegbeteg mindenre ugató vadállatokat. Amúgy mit szólsz a bernáthegyihez? Nagytestű de nyugodt, életét adjná a családjáért. Szerintem egy bernáthegyi mellet senki nem merne bemászni a kerítésen.

2014. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

hát legszivesebben vennék vagy 5 fajtát de nem lehet, mer sok féle tetszik. :D

az ilyen nagytestű kutyák mint a bernádhegyi, leonbergi is tetszenek, de irtó sok kaja kell nekik.

amikre gondoltam: németjuhász, akita, csau csau, esetleg boxer

a németjuhász és akitáról tudom hogy jó házőrzők, és a csaunál?

vagy ez egyedfüggő?

kutyaiakolába járna

2014. júl. 5. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!