Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet adni a táp mellett...

Mit lehet adni a táp mellett egy 5 hónapos argentin dog kiskutyának?

Figyelt kérdés

Prémium tápot kap, egészen idáig semmilyen maradékot nem adtunk neki, de mostmár ideje lenne. Rizst, ritkán kenyeret, maradék levest keverek a tápjába. Nemrég főztem csülköt, annak a csontján hagytunk kis húst neki, hogy lerághassa.

Nem volt még ilyen jellegű kutyánk, és nagyon szeretjük, oda kell figyelni arra, mit ehet, mit nem.

Pl leírnátok nekem, pontosan mi az a csöves csont, és melyek azok. Meg hogy miből mennyit érdemes. Lehetőleg költségkímélő legyen, mert a táp így is havi 10ezer forint, és egyre többet eszik. Nem sajnálom tőle, csak szeretném, ha valami mást is enne a tápon kívül, neki is jobb, meg nem akarjuk kidobni a maradékot se.



2014. jún. 26. 19:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Főtt csülökcsont például pont nem túl jó, mert szilánkosan hasad darabokra. Én egyre inkább a nyers etetés híve vagyok (persze a sertéshúst meg kell főzni), nyersen sokkal több mindent ehetnek gond nélkül.

Csöves csontok a végtagok csontjai. Pl. combcsont, lábszárcsont. Különösen a baromfi csöves csontjai lehetnek veszélyesek, főzve ilyet semmiképp ne adj. Nem tudom, mennyire hajlamos habzsolni a kutyus, érdemes még fiatalon megtanítani rágni, mert a tápot nemigen szokták, csak behabzsolják. Én ezt nyers csirkefarháttal kezdtem, akkora darabbal, amit semmiképpen nem tud egy-két harapással eltüntetni. De például nagyobb baromfi nyaka is jó, pl. pulyka.

Nem kell félteni őket a nyerstől, az én kutyám is tápos volt még, mikor jött a tenyésztőjétől, mi fokozatosan álltunk át, és pozitívak a tapasztalataim. Ha érdekel, akkor olvass utána a BARF etetésnek.

2014. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A szilánkosan törő csontok, a pulyka, liba, kakas, csirke csontok. Ilyet ne adj neki. Ellenben csirke farhátat, mellcsontot, nyakat ehet mértékkel. Sertés csont (pl csülökcsont) se ajánlott mert bélelzárodást okozhat. Marha térdcsont mehet neki akár nyersen is, jót tesz a fogainak, és sokáig lefoglalja. A maradék adása szerintem felesleges a prémium táp mellé, de ha ragaszkodsz hozzá, pörköltszafttal, májkrémmel izesíthető a tápja. A szénhidrát (kenyér, rizs, tészta) szintén felesleges, csak plusz kalória a kutyusnak.
2014. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jó a táp, de őszintén szólva tényleg nincs szivem kidobni a maradékot, más állat meg csak egy cica, de ő nem eszik annyit. A csülökcsontot is úgy adtam oda neki, hogy rá-rá pislantottam. A vékonyabb csont be is akadt a foga közé, de mire odaszaladtam, kiszedte. Okos kölök, és szépen eszik. Szeretném ha más ízeket is kipróbálna, nem akarom, hogy megunja a tápot.
2014. jún. 26. 20:13
 4/18 anonim ***** válasza:
Jól etetett kutya nem unja meg a tápot. A kutyák nem úgy érzékelik az ízeket, mint az emberek.Egy prémium tápot kár elrontani mindenféle maradékkal. Belezavarsz az emésztésébe a kutyának. Ráadásul az adott táp akkor hasznos valóban, ha a kutyának való adagot meg is kapja. Hozzátápláláskor kevesebb tápot fogsz adni, hiszem elhízna.
2014. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze hogy kevesebb tápot adok neki, ha maradékot is adok hozzá! Nem akarom, hogy elhízzon.
2014. jún. 26. 20:53
 6/18 anonim ***** válasza:

Ízületvédőt is adnhatnál neki. Egy nagytestűnek, akármilyen jó kutya, akármilyen jó a táp, akkor is érdemes adni.

Ha napi egyszer kap egy kanál rizst, az oké, de tényleg nem kell vele felzabáltatni a maradékot.

A tápját pedig nem kéne "felvizezni" a levessel. Akkor jó a táp, ha kemény.

Na, lényeg a lényeg: A KUTYA NEM KONYHAMALAC. Egyen tápot, vagy a BARF, de olyat ne, hogy fél adag táp és kipótolod a maradékkal.

Egy kutyával nem költségkímélőzünk. Vagy megkapja, ami kell neki, vagy nem veszünk kutyát.

2014. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem költségkímélőzünk vele, havi 15-20 ezer forintot költünk rá; oltások, chip, kaja stb. Ő a gyermekünk, nem spórolunk rajta, de szerintem ha gyerekem lenne és azt kérdezném most, hogy a fél éves gyereket csak táppal etethetem vagy adhatok nekin reszelt almát, akkor is azt mondanád, hogy spórolok?
2014. jún. 26. 21:21
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Ha sajnálod a maradékot kidobni, vegyél egy csüngőhasú malacot. vagy veszel Tescos tápot és azt felerősítheted a maradékkal. Bár kutyának a mi fűszerezett ételeink nem igazán nyerőek.

Jó táp és időnként pl marha hús, csirke farhát, nyak, fej, mindenből kicsit. De nem maradék.

2014. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A féléves gyerekes példát pont nem jött össze. Akkor szokás anyatejes babáknál a hozzátáplálást elkezdeni, tápszereseknél előbb szokták. Ennyi a babákról.

Hidd el, én a kutyádnak jót akarok, azért írtam, hogy nem konyhamalac és ezért ajánlgatom az ízületvédőt.

Volt egy bullmasztiffom, mire eljutott hozzám, már tönkre volt téve a könyökízülete az okos táplálástól. Nem öt forintba került a műtétje, ami sajnos nem tett csodát.

Van egy cane corsóm, akibe nyomtam az ízületvédőt a jó táppal együtt. 10 éves, semmi baja.

Ne most, kölyökkorában spórolj. Igen. Nagyon sokba kerül, főleg kölyöknek. Ez van.

2014. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6. és 9. vagyok

Azért nézd meg a GF 600-at.

2014. jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!