Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet adni a táp mellett...

Mit lehet adni a táp mellett egy 5 hónapos argentin dog kiskutyának?

Figyelt kérdés

Prémium tápot kap, egészen idáig semmilyen maradékot nem adtunk neki, de mostmár ideje lenne. Rizst, ritkán kenyeret, maradék levest keverek a tápjába. Nemrég főztem csülköt, annak a csontján hagytunk kis húst neki, hogy lerághassa.

Nem volt még ilyen jellegű kutyánk, és nagyon szeretjük, oda kell figyelni arra, mit ehet, mit nem.

Pl leírnátok nekem, pontosan mi az a csöves csont, és melyek azok. Meg hogy miből mennyit érdemes. Lehetőleg költségkímélő legyen, mert a táp így is havi 10ezer forint, és egyre többet eszik. Nem sajnálom tőle, csak szeretném, ha valami mást is enne a tápon kívül, neki is jobb, meg nem akarjuk kidobni a maradékot se.



2014. jún. 26. 19:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kutya még a XXI. században is kutya. Nem mindenevő, hanem ragadozó gyomra van.Az ember mindenevő. Ezért tud megélni csak zöldségen és akár a Mekis csodákon is. A tápok a modern kor jellemzői, amikben igyekeznek a húsevőnek megfelelő összetételt elkészíteni. Kényelem, könnyebbség a gazdának, hogy valóban megkapja a kutya a megfelelő összetételű ételt. Egyre terjed a BARF és PREY etetés már nálunk is. Ahol nincs pörköltmaradék, meg mákostésztamaradék, hanem hús , nyersen az alap. Mint az ősöknek :))

Szóval, ha táp, akkor tarts ki mellette. És ne kavarj be házi ételmaradékokkal.

2014. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

[link]

Regisztrálj és beszélgess, kérdezz.

2014. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Ez milyen hülye ötlet már, hogy vegyek neki Tescos tápot, és adjam hozzá a maradékot! Soha de soha nem fogok Tescos tápot adni neki!

A csirkefarhátot megpróbálhatjuk. Kismalacra gondoltunk már, mert lenne neki hely, de az plusz költség, és most mindenünk a kiskutyáé.

2014. jún. 27. 09:59
 14/18 anonim ***** válasza:

"A tápját pedig nem kéne "felvizezni" a levessel. Akkor jó a táp, ha kemény."

Hát, én ehhez azt tudnám hozzátenni, hogy a tápot szárazon adni kifejezetten nem jó, főleg egy nagytestű fajtának. Most még kölyök, de később nagytestűként gyomorcsavarodásra veszélyeztetett lehet. Tehát a napi ételét kapja legalább két adagban felnőtten is, és ha ez táp, akkor azt igenis nedvesíteni kell, hogy ne a gyomorban vegyen fel minden vizet és dagadjon meg.

Ha a táp mellett mást is kap egy nap, pl. mondjuk akarsz adni neki farhátat, akkor azt a táptól elszeparált étkezésként kapja. Nem jó keverni a különböző fajta kajákat, mert a tápnak és a nyersnek vagy főttnek is más az emésztési ideje.

2014. jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi 14-es, ez volt eddig a leghasznosabb válasz, amit kaptam! Én tudom, hogy fel kell vizezni a tápot, és ha van leves, akkor miért ne azzal. Mi még most napi 3x adunk neki enni, majd később fogunk átállni a kétszerire, és utána egész élete végéig napi kétszer kap majd enni.
2014. jún. 27. 11:02
 16/18 anonim ***** válasza:
A leves marha jó az állatnak, teli van fűszerrel és sóval, jó esetben "csak" hasnyálmirigy gyulladást kap idővel. Ha már vízezed a tápot akkor vízzel bár az a jó ha rág a kutya, szóval szárazon... A napi két étkezés még egy közepes testűnél is alap.... A 81%-os és 79%-os korrekt választ adott.... ha nem is értesz a kutyákhoz de észnél vagy, megfogadod!
2014. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tényleg, ha már itt tartunk, sóra mennyiben van szüksége? Pl. Ha rizst vagy tésztát főzök neki, kicsi sót rakjak bele, vagy egyáltalán ne? Nem az íze miatt gondolom, hanem mert minimális sóra minden élőlénynek szüksége van. A kutya a táppal megkapja ezt, vagy kell neki még adni?
2014. jún. 28. 06:57
 18/18 anonim ***** válasza:

Táp, jó minőségű = megfelelő összetétel a kutya fejlődéséhez, szükségleteihez.

Az a só, amit te eszel nem szükséges a kutyának.

2014. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!