Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha kóbor kutyával...

Mit tegyek, ha kóbor kutyával találkozok az erdőben?

Figyelt kérdés

Reggelente egy erdőben szoktam futni egyedül. Már háromszor is előfordult velem, hogy nagyon morgós, agresszívnak tűnő, szerencsére viszonylag kis termetű gazdi nélküli kutyákkal találkoztam.

Eddig sikerült higgadtnak maradnom, kissé lassítva a tempómon elhaladtam mellettük. De volt már, hogy az egyik egy darabig követett, sőt olyan is, hogy teljes erőből futott felém, de szerencsére nem jött nekem, hanem kikerült. Egyre jobban kezdek félni tőlük. Van valamilyen más biztos megoldás a távol tartásukra? Vagy az egyetlen módszer a higgadtság megőrzése, vagy a másfele futkosás?

Köszi!


2014. jún. 27. 00:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha valaki esetleg biciklivel van akkor feltétlenül le kell szállni a bicikliről és maga elé kell tennie. Majd határozottan a biciklivel fenyegetve kell fellépni.


Így még egy nagytestű harci kutyát is simán meghátrálásra lehet bírni. (ha nincs idomítva persze mert akkor csak a gépfegyver segít)

2014. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben bizony határozott és agresszív fellépésre van szükség!


Én imádom a szelíd jó fej kutyákat. Ha tehetem órák hosszat is játszom velük. De gyakran járok olyan helyen ahol elfordulnak kutyatámadások. Idáig szerencsére nem volt szükség fizikai fenyítésre de ha szükséges addig ütöm rúgom amíg menekülőre nem fogja.


Még akkor is ha ezt itt ostoba emberek lepontozzák!!! :DDD

2014. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha van engedélyed rá, hasznos lehet a gázpisztoly is legvégső esetben, 2-3 lövés biztosan elég egy kutyára. De csak forgótárasat használj, mert az nem akad el és megbízható! Amikor az életedről van szó, már nem szabad arra gondolni, hogy sajnálod a kutyát.
2014. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A gázpisztolyok szelídebb változataira nem kell engedély


az is jó lehet

2014. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Bozsikrisz ***** válasza:

Az senkinek nem jutott eszébe, hogy valami szervezetet kellene értesíteni?

Az nem normális, hogy kutyák szabadon vannak egy erdőben. Tudom, hogy menhelyek meg minden tele van, de azokat a kutyákat be kell fogni, nem paprika spray-vel lefújni.

2014. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Engedj el egy macskát.
2014. jún. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

#15


Igen már látlak is magam előtt, ahogy habzó szájjal megtámad egy rottweiler és te hősiesen turkálsz a zsebedben a telefonod után. És sikerül is előhalászni mert te nagyon ügyes vagy, hogy miközben egy 40 kilós kutya állkapcsa csattok tőled 20 centire te a telefonodat babrálod.


És te a hős fel is hívod a gyepmesteri szolgálatot mert annak a telefonszáma mindenkinek el van mentve ugyebár és miközben a rotti a lábadról rágcsálja a húst bejelentkezik a telefonos szolgálat hogy "üsse be a kívánt melléket vagy várjon a kezelő jelentkezésére". :DDDDDDDDDDDD


Ja persze! Hogyne.


Ha meg a rendőrséget hívod ki és a rendőrt is megtámadja minek előtte téged már megevett, akkor a rendőr nem paprika spray-vel fújja le szegény párát hanem lelövi! Ennyit az ötletedről :)))

2014. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyébként nem értem hogy mi a gond a paprika spray-vel?


Nem lesz tőle semmi baja, pár órán át szrul fogja magát érezni... de legalább megtanulja hogy szórakozásból nem támadunk emberre.


Sokkal jobban jár mintha a túracipőmmel rúgnám fejbe.

2014. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha a kóborló kutyák jelenléte tartós probléma, akkor igenis meg lehet keresni a gazdájukat/értesíteni a jegyzőt/végső esetben a gyepmestert, hogy hahó, itt az erdőben kutyák rendszeresen támadnak a futókra. De a kérdés az volt, hogy ha szembetalálkozol eggyel,akkor mit csinálj. Akkor tényleg ne állj neki átverekedni magad a bürokrácia útvesztőin... :)
2014. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szalámi spray-el többre mész.
2014. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!