Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szoktatok nyers tojást...

Ti szoktatok nyers tojást adni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Mennyit? Milyen gyakran?
2014. jún. 27. 13:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Hetente 2x a tojást feltöröm és nyersen ráöntöm a tápjukra és kicsit megmozgatom, hogy folyjon rá a legtöbb részre. Tojást rántva is szoktak kapni imádják, de ne helyettesítse a tápot semmi kép. Szép fényes és egészséges tőle a szőrük és nem is hull annyira.
2014. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Természetesen nem arra gondoltam ,hogy helyettesítse, a lehetőségekhez mérten igyekszem változatosan etetni őket. Tápból és konzervből is mindig más fajtát veszek, ezért nem is vásárolok be egyszerre sokat, hol itt veszem, hol ott, egyszer ilyent egyszer olyant. Konyhai maradék is rengeteg van, leginkább arra szoktam ráütni a tojást. Mivel reggel szoktak szárazat kapni, holnap reggel kipróbálom rá a tojást. :-) A szalmonellától egyébként nem félek, magam is félig lágyan szeretem a tojást, úgy, hogy a sárgája még "lötyög". Soha semmi bajom nem volt tőle. A kutyák szervezete kicsit más, erősebb az immunrendszerük, sok "szart" a szájukba vesznek, amihez mi nem nyúlnánk. A komposztálható dolgokat pl. a bejárati ajtó mellé gyűjtöm egy vödörbe, hogy ne kelljen egyesével mindennel hátra sétálni. Az egyik kutyám rendszeresen dézsmálja, kicsipegeti a kedvére való dolgokat. Szerintem ők jobban tudják, hogy mi kell nekik, mint mi magunk. :-)
2014. jún. 27. 15:04
 13/17 anonim ***** válasza:

Én pont ma adtam először a cockeremnek.Ízlett neki az biztos, szerintem nyugodtan adhatsz te is, hisz sok tápanyag van benne.

Plusz van az ugynevezett BARF-os etetés, ott szintén kapnak tojást nyersen.

Én csak simán a tápra öntöttem.

2014. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon egészséges, persze ha nem romlott... A szőre is nagyon selymes lesz! Csak ajálani tudom!
2014. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk nem olyan régen volt tojás-party, a frissen ivartalanított kanom ugyanis leverte az asztalról a 30 darabos tojást a gallérral... Mondhatni, örültem neki. :D

Én szoktam nekik adni, simán ráütöm a tápra, megkevergetem, és amint leteszem a tányért, fejest ugranak bele. Imádják a tojást.

Adj neki nyugodtan, jót tesz. Rengeteg tápanyag, vitamin, valamint kalciumforrásnak a tojci összetört héja sem utolsó dolog. :)

2014. jún. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Bozsikrisz ***** válasza:

Néha adok neki tojást, de nem nyersen. Lágytojásnak elkészítem, hogy a fehérje része ne legyen teljesen nyers, a sárgája folyós marad.

Nincs benne rendszer 1-2-3 hetente, ahogy épp eszembe jut.

2014. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma reggel végül elmaradt a száraz tápra való tojás öntés, mert tegnap olyan ételt készítettem, amihez a tojásnak zömében a sárgája kellett, ezért vacsira elég sok fehérjét kaptak. Szóval majd talán holnap, minden nap azért nem szeretném, mert annyira megszokják, hogy anélkül aztán meg sem eszik majd. Azt gondolom jó, ha rapszodikusan kapnak, ne érjek őket csalódás, ha valamiért nincs. Inkább legyen meglepetés ,amikor van :-) Vagy hülyeség?
2014. jún. 28. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!