Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?...

Milyen kutyát ajánlanátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

(A menhelyen kívül)

Maximum border collie méretű kutyafajtát keresek amit bent lehet tartani de nem egy lusta öleb akinek a mozgás gondolata is fárasztó. Napi 3-4x fél óra séta és hétvégén kutyaiskola megoldható, ezenkívül játék és minden hasonló természetesen.



#kutyafajta #öleb #kutyakeresés
2014. jún. 27. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem attól lesz egy kutya lusta öleb,hogy olyan a fajtája, hanem a neveléstől. Láttam már elhízott, lusta, harapós rotit és intelligens, trükköket jól tudó pincsikutyát is.


Ha a menhelyet eleve kizárod, nem hiszem,hogy kutyában kellene gondolkodnod. Nekem is menhelyes kutyám van, az eddigiek is azok voltak életem folyamán. Létezik fajtamentés, ha fajtisztát szeretnél mindenképpen, de elsősorban azt kellene eldönteni,hogy MIÉRT akarsz kutyát.


Társat akarsz? Tanítani akarod? Trükköket tudjon? Játsszon? Ez mind nevelés kérdése többnyire.

2014. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi a baj a menhellyel egyébként? Rengeteg fajtatiszta kutya vár szerető gazdira, a leghálásabb, legjobb természetű kutyák menhelyről jöttek.


Egyébként valamilyen terrier típusú kutyát javasolok.-

2014. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem a magyar vizsla jutott eszembe, vagy esetleg valamelyik spániel (nekem a springer a kedvencem).
2014. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magyar vizsla napi 3X fél óra sétával?.......
2014. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én se mozgok többet a vizslámmal, annyi, hogy mi elengedős helyre megyünk szinte minden nap és ott van egy óra szaladgálás. Bőven elég neki. Hétvégén meg lehet menni suliba, meg hosszabb sétákra.


előző voltam

2014. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is vettem a kutyámat, nem menhelyről hoztam, mivel a szomszédom sajnos eléggé megjárta egy menhelyről elhozott kutyával. Ezeknél a kutyáknál sosem lehet tudni, milyen volt az életük, mielőtt odakerültek. A szomszédomé 2 éves, 1 éve nála van, de még mindig bepisil (az ágyba is), nevelhetetlen, kezelhetetlen, a személyisége elviselhetetlen. Pedig kevés ilyen jó gazdi van, rettentő türelmesek vele, a másik kutyájuk nagyon jólnevelt. Persze nem a kutya tehet róla, hanem az előző gazdája/gazdái, de én gyermek mellett nem tudtam volna egy ilyen előéletű kutyát örökbefogadni. Lényeg, hogy mi egy Labradort vásároltunk, már 2 éves, de még mindig nagyon játékos, imádja a gyermekemet, bármikor ott merem hagyni vele. Könnyen tanítható, nagyon okos, aktív kutya. Csak ajánlani tudom
2014. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: és is az ilyen veszélyek miatt zárom ki a menhelyt. Unokatestvéreimnek 2 menhelyi kutyájuk volt, az egyik egy roti keverék kölyök volt akit ugyanúgy gondoztak és szeretgettek mint a világchampionokat és példaértékű nevelést foglalkozást kapott. Amikor elvitték 1 évesen úszni a kutya bevadult és megharapta a 7 éves gyereküket aki épp simogatni akarta, és az eset után úgy megváltozott hogy EL KELLETT ALTATNI MERT VESZÉLYESSÉ VÁLT. És erre még az első kettő válaszadó sem mondhat semmit, mert próbáltak mindenfélét és semmi nem változott. A másik kutyával hasonló volt a helyzet, de ő megúszta az altatást. A séta meg akár belefér napi 2x félóra és 1-2x egy óra szabadfuttatóban. És köszi a Labradort és a Vizslát. A weimari vizslának is jó lenne ez az élet szerintetek?
2014. jún. 27. 17:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az előző kutyám egy faluból 2 hónaposan elhozott szamojéd-német juhászkutya volt, aki azért volt normális mert szerették ott ahol született.
2014. jún. 27. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Szerintem igen, mi is lakásban vagyunk, és reggel a vásárláshoz jön velünk a kutya, valamint este 1-1,5 órára visszük el olyan helyre, ahol elengedjük, és szabadon rohangálhat. Én mindig azt mondom, nem az a fontos, hogy kertes házban lakjunk, hanem hogy jusson elég időnk foglalkozni a kutyával. Hiába laknánk kertes házban, ha nem foglalkoznánk vele, így meg sokkal inkább családtag, hogy bent él velünk:)
2014. jún. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

dalmatát szoktak még lakásban tartani, sok mozgás kell neki, lustának nem lusta, de szerintem napi 2 óra elég, plusz a kutyaiskola kimondottan jót tesz neki


csak a nevedről jutott eszembe :)

2014. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!