Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnátok ahhoz ha a...

Mit szólnátok ahhoz ha a kormány új törvényt hozzna kutyatartás terén? Vélemény?

Figyelt kérdés

Pl.: Ha a kenneles kutyák nagyobb hangot kapnának és a mezei tenyésztöket kivonná a forgalomból ? Aki tart kutyát és nem akar kiskutyát annak kötelezövé tenné az ivartalanitást első sorban a szukáknál? Havonta egyszer kötelezö az orvosi vizsgálat? Váratlan pillanatban megnéznék hogy milyen környeztben él az eb?


persze ez csak őtlet és tudom hogy a mezei tenyésztöket NEM lehet eltüntetni mert mindig vannak lesznek!


2014. jún. 30. 14:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
41%
Én örülnék neki, lévén, hogy tenyésztő vagyok, nagyobb lenne a kereslet a kutyáim iránt. Nem venne mindenki szaporítótól beteget. Nem is kellene a kutyákat kínozni, hogy évente 2x fialnának. Felőlem random jöhetnek ellenőrizni az én tartási körülményeim megfelelőek. Orvosi vizsgálatra is elvinném ha kötelező lenne. Szerintem jó ötlet. Írj petíciót.
2014. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy utópisztikus álom :) Sajnos amíg számos példa van olyan helyzetekre, amikor két idegen kutyás össze találkozik, és "Jaj de szép a kutyád, szép kölyei lennének az enyémtől, eresszük őket össze!" addig mindig is lesznek mezei "tenyésztők" (szaporítók).


Az ivartalanítás is sajnos sok esetben azért marad el, mert sokak szerint állat kínzás, és milyen már, hogy nem lehet anya/apa egy kutya, és fúj mindenkire aki ivartalanit! Az én kutyámat is számtalanszor akarták már össze ereszteni szukákkal tök idegen emberek, mert hogy olyan jó kiállása van. Mikor mondtam, hogy bocsi ő töketlen, nem egyszer kioktattak, hogy hogyan lehetek ilyen felelőtlen, hogy nem hagyom szexelni a kutyám. Így, szó szerint.


Persze a pénz is nagyon sok helyzetben kevés...ezekkel a gondolatokkal amiket leírtál nagyon sokáig el lehetne vitázni. Szerintem jó ideig vita téma marad az emberek közt.

2014. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hozhatnak törvényeket, de be is kellene tartatni, és ellenőrizni, a kutyakakát sem szedi fel szinte senki, pedig arra is bírság járna, de én még soha egy kutyatartót sem láttam a környékükön akit megbírságoltak volna, néha még a járda is tele van vele.
2014. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
ez mind nagyon szép elképzelés, de addig, amíg nincs ezek mögött állami támogatás ez rettentően drága, főképp ha havonta kéne a kutyákat állatorvoshoz vinni, egyébként ennek mi értelme? te sem havonta orvoshoz
2014. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát ha irnék/irnánk is peticiót kevés támogatóink lennének szerintem mert "ott fent" nem nagyon foglalkoznának ilyen törvény javaslattal!
2014. jún. 30. 14:23
 6/28 A kérdező kommentje:
jó nem havonta az egy kicsit erős lenne de akkor 3 vagy 4 havonta egyszer!
2014. jún. 30. 14:26
 7/28 anonim ***** válasza:
24%

Hát én szaporítani nem akarom őket, de azért gondolj bele, hogy ki az aki tudna 100e-ért kutyát venni? Mert én biztos nem. 9 éve vettünk egy magyar vizslát 5e ftért és semmi baja, jól dolgozik és gyönyörű. 5 éve ugyanonnan hoztunk még egyet ( ugyanazok a szülők) és azzal sincs semmi gond. Ahonnan vettük ott csak egy kan és egy szuka vizsla van, szal nem ilyen 10-15. Jah és van olyan ismerősünk aki 800 euróért vett vizslát, elég kicsi lett és beteges....szal kell a halálnak a drága kenneles kutya.

Havi egyszeri orvosi vizsgálat? Oké jöhet, de nem horribilis áron.

Jöhetnek bármikor nézni, csak tessék vigyázni, mert szabad járása van az udvarba és nincs megkötve, csengő meg nincsen! :D

2014. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

de minek? ha nincs baja a kutyának, nincs is értelme elvinni, az emberek sem havonta járnak orvoshoz, ha még szűrésre mennek, akkor elég félévente, évente

lehet írni petíciót, de addig, amíg nincs mögötte fedezet, nem tudják megvalósítani sem, ezt pedig csak újabb adókkal és megszorításokkal tudnák megvalósítani, ami még több kutya utcára kerülését eredményezné (és ez még a jobbik verzió)

2014. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

7-es, lehet hozni menhelyről is kutyát, szinte ingyen van és pont annyira fajtatiszta, mint bármelyik másik tk nélküli.


Nem értem, miért nem értik egyesek, hogy a törzskönyv nem immunizálja a kutyát a betegségek ellen... A tk a kutya származási lapja, ugyan olyan eséllyel lesz beteg, mint bármelyik másik.


Az orvosi vizsgálat szerintem hülyeség. Évente, max. kétévente elég lenne, de oltás alkalmával úgyis látja az orvos, ha valami gond van a kutyával.

Az szerintem bőven elég lenne, ami most van, ha betartanák. Oltás, chip és a tv-nek megfelelő tartási körülmények.


Ha jól értettem, Romániában bevezették, hogy csak tk-s kutyától lehet kölyköt lehozni és a megszületett kölyköket le kell jelenteni...nem hiszem, hogy bárki is foglalkozik vele, Mo-on sem tennék. Ez az igény belülről kellene, hogy fakadjon, nem pedig kívülről, tv formájában. Az emberek át kell, hogy lássák, hogy tk nélküli kutyát nem szabad szaporítani, mert van már elég keverék, ezt pedig csak oktatással lehet elérni.

2014. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó előtti, létezik menhely, na meg fajtamentés is... Nekem sem volt pénzem a 300 ezres álomkutyára, mégsem szaporítótól vettem.
2014. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!