Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg merjem kockáztatni?

Meg merjem kockáztatni?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, régóta agilityzek vele. Sajnos félreneveltem, ezért az első próbálkozásaink eléggé kudarcba fulladtak, értsd: a kutya leszaladt a pályáról, nem figyelt rám stb. Időnként annyira begőzölt az agya a pályán rohanó kutyák látványától, hogy vadul támadta őket és amikor elengedtem, mert mi következtünk, elrohant velük veszekedni és a legegyszerűbb pályát sem tudtuk végigcsinálni. Átkerültünk az engedelmességi csoportba, ami egy katasztrófa volt, mert annyira nem értettek a kiképzők a kutyához, hogy csak rosszabb lett a helyzet. Átmentünk egy másik kutyaiskolába, ahol problémás kutyák kiképzésével foglalkoztak, ott sikerült jobban megnevelni, agility is volt és már úgy tűnt, hogy megoldódnak a dolgok és elmentünk egy agilitys táborba, ahol újra előjöttek a problémák! Ez másfél éve történt, azóta sokat változtunk mindketten, sokkal engedelmesebb lett, terelőversenyekre járunk, voltunk a Mudi Viadalon is, ahol kezdő agilityben indultunk, ahol lehetett jutalomfalatot is használni. Ezeken a versenyeken jól viselkedett, de végig bent volt a kocsiban, amíg várakoztunk, nem engedtem, hogy a többi agilityző, terelő kutya látványa miatt bedühödjön. Nagyon szeretnék elmenni agilityzni egy másik iskolába, mert a mostani iskolában az agilityt olyan időpontra tették át, ami nekem nem jó, de félek, hogy megint olyan lesz, mint régen! Mit gondoltok? Megpróbáljam?
2010. jan. 5. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próba szerencse? Nem? Egy próbát megér.
2010. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj, hogy félek a többiek reakciójától, ha esetleg nem úgy viselkedik, ahogy kell.
2010. jan. 5. 21:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Puding próbája az evés!
2010. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A XXII. kerületben vagy a környékén tudtok jó sulit, ahol türelmesek és megértőek a kiképzők meg a többi kutyás?
2010. jan. 5. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy boxot. Amíg nem rajta van a sor legyen boxban, minél messzebb a többiektől. Takard le, h ne lássa őket.

Sok tapasztalt és jó kutya is begőzöl a többi agilityző látványától, h pihentessék őket ezért legtöbben boxot használnak.

(megkérdezhetem kik vagytok? vagy a kutya?)

2010. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire megoldott az utazás de Csepelen a Rózsa utcában van agility, és nem is rossz színvonalú.
2010. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nyugodtan próbáld meg de mielőtt átmész a másik suliba ird meg az edzőnek, hogy mik voltak vele a gondok amiről most leszokott de félsz, hogy megint előjön és legyenek veletek elnézőek ha mégis valami gubanc van. Sok suli nem türi el az agressziv viselkedést de szerintem jó kezek között és odafigyeléssel elkerülhető a balhé még ha begurul a kutya akkor is.
2010. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot nem tudok nagyon adni. Én megpróbálnám a helyedben a váltást.

Viszont el tudnád mondani, hogy mi az a Mudi Viadal? Most fogadtunk örökbe egy mudikeveréket és minden érdekel róluk.

2010. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugtattatok. A boxra én is gondoltam, de mivel busszal vagy gyalog kell mennem (nekem nincs jogsim, a szüleim pedig biztos nem vinnének hetente), nehéz lenne cipelni. De megoldom, mert nem nagyon látok más lehetőséget. Utolsónak: itt a link a Mudi Viadalról: [link]

Ez egy olyan verseny, ahol a mudik 4 sportágban, dog dancingben, agilityben, terelésben és engedelmességben mérik össze a tudásukat. Több szint van, a kezdőben lehet jutalomfalatot használni, de az ő teljesítményüket csak sportáganként értékelik, az összesített eredménybe nem számít bele. Nem muszáj az összes sportágban indulni, én agilityben és terelésben indultam, de volt, aki csak egy sportágban. Tavaly ősszel volt az első, de biztos vagyok benne, hogy lesz még.

2010. jan. 6. 14:00
 10/10 A kérdező kommentje:
21:35-nek: Csobánnak hívják a kutyát, fakó mudi.
2010. jan. 6. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!