Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Beagle milyen első kutyának?

A Beagle milyen első kutyának?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 09:02
 1/6 HUN_Sector ***** válasza:

Szia. Elég öntörvényűek szoktak a beagle-ek lenni, mert vadászkopók eredetileg, ezért a mozgásigényük is nagy és szökősek. Mindenesetre sokat meghatároz a nevelés. Nem biztos, hogy első kutyának a legjobb. Mindenesetre ha kellő kitartásod van, nem akarlak tőle eltántorítani.

Javasolt olvasnivaló (nem hosszú). [link]

2014. júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első kutyának nem ajánlott, nagyon makacsok tudnak lenni, szökősek, szóval nem könnyű a nevelésük.
2014. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A beagle nem első kutyának való fajta.
2014. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első kutyának ne! Sokadiknak se, ha nem vagy 100% elkötelezett a kutyák ill. a fajta mellett! Volt beagle-m, és ötször annyi bosszúság volt vele, mint más kutyákkal... Kutyás család vagyunk, szeretjük és értjük őket, de a beagle szukánk rendszeresen el tudott bennünket juttatni a "ha elkaplak, esküszöm, agyoncsaplak" stádiumba...

Hihetetlen okosak, és ezt frankón arra használják, hogy a) kaját szerezzenek b) meglógjanak a gazdától.

Csak egy példa: a beagle elkezdett ugatni a kapunál, mire a másik két kutyánk is rohant ugatni, hogy hátha jött valaki. Anyukám főzött a konyhában, de az ugatásra kiment, hogy vendég van-e. Míg ő kiért, a beagle sprintelt visszafelé, a csukódó ajtón berohant a konyhába, és mire anyukám visszaért a házba, addigra a kutya kirámolta a szemetest, lerántotta a tűzhelyről a serpenyőt tele (szerencsére hideg) olajjal, szétterítette a padlón, egy részét felnyalta, aztán felkapott egy üres tejfölöspoharat, aminek az alján még volt valamennyi, és anyukám mellett kirohant a kertbe, hogy a bokrok közt nyugisan kinyalogathassa a tejfölt a pohárból... Az egész nem volt fél perc, a konyha meg úgy nézett ki, mint ahol bomba robbant...

2014. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez tőled függ.

Életem első kutyája egy beagle volt, soha nem lesz még egy olyan kutyám. Tavaly hagyott itt engem 15 évesen. Én már nem tudok beagle nélkül élni, nekem tökéletes választás volt első kutyának (16 voltam akkor mikor vettük). 2 évvel később vettünk még egy beaglet ő idén ment el 13,5 évesen. Ő is egy igazi egyéniség volt. Most 2 beagleöm van itthon az idén elment drágaságom kisfia egy februárban befogadott mentett kutyus. Azóta már anyuék is beagle mániások nekik is van egy. Soha nem tudnék beagle nélkül élni már.

2014. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem beagle-m van és nagyon sokat kell vele foglalkozni és mivel hízásra hajlamos kutya ezért minden nap el kell vinni sétálni(még így is, hogy kertes házban lakom) nekem ő a második kutyám, nagyon édes :)
2014. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!